Blog > Komentarze do wpisu
Czy Mazowsze podzieli los Detroit?

Chyba każdy zna historię Detroit, w przeszłości drugiego najbogatszego miasta Stanów Zjednoczonych i symbolu amerykańskiej potęgi przemysłowej, które ogłosiło w ubiegłym roku upadłość. Jako mieszkaniec Mazowsza, nie chciałbym, żeby moje województwo podzieliło ten los. Nieudolne zarządzanie, w tym także wojewódzkimi finansami koalicji PO-PSL, niestety ciągnie je systematycznie w dół.

Marszałek Struzik tłumaczy sytuację koniecznością płacenia "janosikowego", ale przecież obowiązuje ono od 10 lat i nie jest ono dla polityków nowością. Trudna sytuacja Mazowsza bierze się z gigantycznej rozrzutności zarządu woj. mazowieckiego. Wspomnę tylko o milionowych wydatkach na zakup, remont i utrzymanie przedstawicielstwa w Brukseli. Ogromne kwoty wydane były na zakup samochodów i podróże zagraniczne do Chin i Brazylii. Pieniędzy pochłonęło to mnóstwo, ale za to Marszałek zwiedził cały świat...

Po raz kolejny, razem z pozostałymi politykami Prawa i Sprawiedliwości apeluję do marszałek Sejmu Ewy Kopacz o zorganizowanie debaty sejmowej na temat trudnej sytuacji województwa. Liczę także, że premier Donald Tusk podejmie działania naprawcze. W końcu to koalicja rządząca doprowadziła do powyższej sytuacji.

środa, 26 lutego 2014, marekzpisu

Polecane wpisy