Blog > Komentarze do wpisu
Kaczyński: To jest czas na odważne działania.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. wydarzeń na Ukrainie. Wystąpił także na sejmowej mównicy, wzywając Rząd RP do odważnych działań.

W oświadczeniu prezes Kaczyński napisał: W związku z dramatycznymi wydarzeniami w Kijowie Prawo i Sprawiedliwość wzywa rząd i Prezydenta RP do podjęcia natychmiastowej inicjatywy dyplomatycznej w celu zatrzymania rozlewu krwi. Niezbędne jest w tej chwili pilne działanie na poziomie dwustronnym oraz zwołanie posiedzenia odpowiednich instytucji Unii Europejskiej, co najmniej na szczeblu ministrów spraw zagranicznych. Polska i Europa nie może zachowywać się biernie wobec dramatycznie pogarszającej się sytuacji na Ukrainie. To nie jest czas na słowa. To jest czas na odważne działania. Prawo i Sprawiedliwość wyraża solidarność z rodzinami ofiar i potępia wszelkie akty przemocy wobec ludności cywilnej.


środa, 19 lutego 2014, marekzpisu

Polecane wpisy

Komentarze
danekstraszynski
2014/02/28 20:06:18
Brawo. Europejscy dyplomaci mając zdecydowane poparcie J.K. ruszyli na Ukrainę. Szczególnie bał się nie pojechać polski minister Sikorski. Słuszne zawołanie do działania spowodowało, że natychmiast rozwiązane zostały oddziały Berkutu. Powołano nowy rząd. Wszystko zawdzięczamy J.K., który miał odwagę powiedzieć co należy robić. Widać wyraźnie, że bez Prezesa polityka europejska byłaby dużo mnije skuteczna. Wystarczyło, że prezes zagadał:-Koniec gadania. Gadaniem nic się nie osiągnie. należy działać.