Blog > Komentarze do wpisu
Kłamstwo to specjalność Tuska!

Ponieważ Donald Tusk - powołując się na wypowiedzi znanego paprykarza, który nagle zmienił zdanie na temat pomocy, jakiej udzielił rząd po klęsce nawałnicy w 2011 roku - stwierdził, że cieszy się, iż kolejna osoba przekonała, że specjalnością PiS jest kłamstwo, zamieszczam treść swojego wystąpienia podczas konwencji w Przysusze. Podtrzymuję twierdzenie, że z obiecanej przez rząd pomocy niewiele wyszło. Jak zwykle zresztą, jeśli chodzi o obietnice Tuska.

Szanowni Państwo

Witam serdecznie wszystkich Państwa na gościnnej ziemi Przysuskiej w imieniu swoim i całej organizacji okręgu Radomskiego.

Znajdujemy się na Mazowszu, w mieście szczególnym dla poznania dziejów Polski, ponieważ z Przysuchy pochodzi Oskar Kolberg - człowiek, który cenił i dokumentował dorobek kulturowy naszego narodu. W jednym z wielu swoich monumentalnych dzieł opisał jak kiedyś żyło się ludziom na mazowieckiej ziemi. Dziś historia Przysuchy znowu splata się z historią Polski dopisując kolejny rozdział z życia naszego kraju. To właśnie tu po huraganie, który zniszczył dorobek wielu ludzi, Premier jak zwykle wiele obiecał niestety też jak zwykle z tych obietnic nie wiele wyszło.

Mimo niespełnionych obietnic szefa rządu PO-PSL ludzie sobie jakoś radzą, tyle że tylko dzięki swojej ciężkiej pracy i takim dobrym gospodarzom jak Pan Starosta, Marian Niemirski.

Jestem pewien, że przybyliście Państwo do nas, nie tylko po to żeby powiedzieć jak ciężko żyje się ludziom pod rządami Tuska, ale także aby pokazać, że mimo mizerii obecnych władz centralnych dajecie sobie radę.

Oczywiście zaradność Polaków nie powinna zwalniać rządu i sejmiku z obowiązku dbałości i uczciwego traktowania wszystkich obywateli, bo Polska jest jedna! A wszyscy Polacy zasługują na dobre i sprawiedliwe traktowanie!

A jak wygląda Sprawiedliwość według Koalicji PSL –PO na Mazowszu? Przedstawię to na przykładzie danych z 2012r. (za rok 2013 nie mamy jeszcze pełnych danych)

PKB na 1 mieszkańca Mazowsza (w tys. zł)


Mazowsze jest najbogatszym Województwem w Polsce i jako całe województwo w przeliczeniu na statystycznego mieszkańca ma wysokie wskaźniki PKB , ale myli się ten kto uważa, że na Mazowszu żyje się dobrze wszystkim. Jak wytłumaczyć ten paradoks?

Mazowsze pod wieloma względami jest najbardziej zróżnicowanym województwem. PKB liczone na jednego mieszkańca w Warszawie to 98,85 tys. zł. w regionie Płock-Ciechanów – 35,33 tys, a w regionach: Ostrołęka –Siedlce- 24,7, Radom-24 tys.

Przeciętne bezrobocie na Mazowszu wynosiło 10,1%, w Warszawie tylko 3,6%, ale w regionach Ostrołęcko- Siedleckim 15,6%, w Płocko – Ciechanowskim 17,3% a w Radomskim 23%. Całe powiaty dotknięte są bezrobociem strukturalnym. ( sąsiedni szydłowiecki 36%). Najbiedniejsze gminy Mazowsza są biedniejsze nawet od tych biednych ze „ściany wschodniej”.

Co na to koalicja PO PSL rozdzielająca środki europejskie na Mazowszu?

Podział środków:
 

Sorry! taki mamy model.

Największe transfery pieniędzy dostaje najbogatsza Warszawa z RPO 51% środków. Najmniejsze wsparcie otrzymały najbiedniejsze tereny, Ostrołęka –Siedlce 21% , Płock -Ciechanów 17 % , Radom 11%). Jak widać władze przeznaczają największe środki tam, gdzie poziom życia jest najwyższy a najmniej tam, gdzie jest największa bieda! Mazowsze jest zarządzane wbrew unijnej zasadzie solidaryzmu i wbrew zaleceniom mówiącym o wyrównywaniu szans dzięki środkom z UE. W wyniku takiej polityki, dysproporcje pomiędzy podregionami Mazowsza przez ostatnie 7 lat znacznie się powiększyły. W tej sprawie wysłaliśmy skargę do Komisji Petycji w Parlamencie Europejskim, podpisaną przez ok. 10 tys osób. Będzie ona rozpatrywana 10 lutego.

Politykę likwidacyjną rozpoczął ówczesny premier Jerzy Buzek, likwidując województwa: radomskie, siedleckie, ostrołęckie, ciechanowskie i płockie. Buzek też jak Tusk obiecywał wprowadzenie mechanizmów łagodzących skutki utraty statusu wojewódzkiego. Tymczasem jego koledzy z PO kontynuują pod górnolotną nazwą polityki: dyfuzyjno–polaryzacyjnej , politykę: likwidacyjno–emigracyjną. Likwiduje się kolejne miejsca pracy przenosząc je do Warszawy, często po to by zatrudnić partyjnych kolesi. W Sejmiku Mazowieckim dla tak wielu działaczy partyjnych znalazło się miejsce, że mogą organizować partyjne zebrania. A ludzie z poza partyjniackiego układu szukają pracy na emigracji. Jeśli taka polityka będzie nadal kontynuowana, to Mazowsze na swoich rubieżach zamieni się w półpustynne wyludnione tereny.

Adam Struzik podniósł larum, że Mazowsze może upaść jeśli będzie płacić podatek wyrównawczy potocznie zwany „Janosikowym”. Ale jeśli przyjrzeć się skali marnotrawstwa, to trudno się dziwić, że brak im pieniędzy. Przypomnę tylko aferę z rozpadającym się pasem na lotnisku w Modlinie. Oczywiście winny rozsypania się pasa był mróz. Już wtedy obowiązywała zasada „Sorry! taki mamy klimat! ” Podobno na wszystko brakuje pieniędzy! Ale na promocję nie żałowano! Wyprodukowano tyle propagandy, że trzeba było wynająć magazyny na ich składowanie. Tak niekompetentnej, rozrzutnej i zakochanej w sobie władzy Mazowsze jeszcze nie widziało.

Ale tak być nie musi! Wystarczy, że poślemy do władzy dobrych ludzi i powinniśmy zacząć już od najbliższych wyborów. Wyślijmy do Brukseli takich, którzy będą dbać o nasze interesy w UE a nie o interesy UE w Polsce. Na dziś takich ludzi ma tylko Prawo i Sprawiedliwość. Postawmy na nich!

A obecne władze wyślijmy na zieloną trawkę na tej ich wyspie.

sobota, 01 lutego 2014, marekzpisu
Tagi: PO Suski wybory PIS

Polecane wpisy