Blog > Komentarze do wpisu
Konszachty Solidarnej Polski z Palikotem.

Solidarna Polska złożyła populistyczny projekt uchwały o samorozwiązaniu Sejmu. Jednakże Ewa Kopacz rozpoczynając posiedzenie Sejmu, enigmatycznie ogłosiła, że jeden z posłów wycofał swoje poparcie dla projektu i w związku z tym projekt utracił wymaganą regulaminową liczbę podpisów i został uznany za wycofany. To oznacza, że faktycznie klub Solidarnej Polski przestał istnieć, bo nie jest w stanie zgromadzić 15 posłów dla swoich projektów.

Zainteresowało mnie co się dzieje w SP. Przy najbliższej okazji podczas prezydium Komisji Innowacyjności, zapytałem posła Mieczysława Golby, kto wycofał swoje poparcie i dlaczego nie mają 15 posłów. Powiedział mi, że poparcie wycofał Piotr Szeliga, a Marzena Wróbel i Ludwik Dorn nie poparli wniosku już na etapie jego składania. Ale najciekawszego dowiedziałem się, kiedy zapytałem Golby, co dalej zrobią w tej sytuacji. No i Mietek mnie zaskoczył. Powiedział, że SP złoży wniosek ponownie a brakujący podpis pozyska od posła Sławomira Kopycińskiego od Palikota. Będący przy tej rozmowie Wincenty Elsner z TR (także członek prezydium komisji) z wyraźnym rozbawieniem stwierdził, że Kopyciński został oddelegowany do ratowania Solidarnej Polski.

Będę obserwować z uwagą dalsze losy ich wniosku o skrócenie kadencji Sejmu. Gdyby tak się stało, jak mówił poseł Golba, to stare przysłowie mówiące że tonący brzytwy się chwyta, jak ulał pasowałoby do zachowania SP. Partia, która z obrzydzeniem wyrażała się o Prawie i Sprawiedliwości twierdząc, że potrzebna jest moralna naprawa PiS, sama bez żenady skorzystałaby ze wsparcia „moralnych inaczej” posłów od Palikota. I tak Ziobro, Kurski, Dorn i inni z SP pokazaliby jak wygląda moralna naprawa w ich wykonaniu.

Taka współpraca oznacza, że na złość PiS-owi są gotowi taczkami gnój wozić. I „naprawiać” Polskę w koalicji z Palikotem, Biedroniem, Kopycińskim i Grodzką. No cóż, mam nadzieję, że się zreflektują i nie podejmą takiej współpracy. W przeciwnym razie, pozostanie tylko pogratulować towarzystwa!

 

poniedziałek, 07 kwietnia 2014, marekzpisu

Polecane wpisy