Blog > Komentarze do wpisu
Petycja do premier Ewy Kopacz

Przygotowałem petycję do premier Ewy Kopacz w sprawie kluczowych dla regionu radomskiego inwestycji. Jej treść publikuję poniżej.

Szanowna Pani Premier,
Modernizacja linii kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa – Radom, hala widowiskowo – sportowa, rozbudowa radomskiego lotniska cywilnego, budowa obwodnicy zachodniej Radomia na drodze S-7, to w chwili obecnej priorytetowe dla Radomia i jego mieszkańców inwestycje. Wielokrotnie z ust polityków koalicyjnego rządu PO – PSL, kierowanego przez premiera Tuska, padały obietnice dotyczące terminów ukończenia oraz kwot dofinansowania poszczególnych z nich. Niestety zapewnienia te nie zostały dotrzymane. Jednocześnie od dłuższego już czasu, systematycznie docierają do nas fatalne informacje o kolejnych, wieloletnich opóźnieniach związanych z realizacją „kolejowej ósemki”. W sprawie budowy hali widowiskowo – sportowej politycy z Pani ugrupowania również nie dotrzymali danego radomianom słowa. Nie pierwszy raz, słowa ministrów rządu PO - PSL okazały się tylko obiecankami, składanymi na potrzeby wyborów.

W kwietniu 2009 r. poseł PO Radosław Witkowski, po spotkaniu z ówczesnym prezesem spółki PKP PLK Zbigniewem Szafrańskim, zapewniał, że w 2010 r. zostaną wbite pierwsze łopaty na placu przebudowy linii kolejowej. Inwestycja miała być ukończona w 2012 r., najpóźniej w 2013 r. W 2010 r. podczas samorządowej kampanii wyborczej ówczesny minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapewniał, że w 2014 r. radomianie będą dojeżdżać do Warszawy w czasie krótszym niż godzina. Przedstawiciele administracji rządowej mówili, że prace związane z modernizacją linii kolejowej na odcinku Warszawa Okęcie - Radom zostaną ukończone i rozliczone w 2015 r. Niestety z informacji, które uzyskałem w odpowiedzi na interpelację wynika, że i ten termin jest nieaktualny. Obecnie przewiduje się przesunięcie ukończenie modernizacji trasy kolejowej nr 8 Warszawa - Radom na czwarty kwartał 2019 r. 

Tak nieodpowiedzialne zachowanie rządu PO - PSL, lekceważące potrzeby mieszkańców Radomia i regionu, godzi w interesy i uzasadnione potrzeby radomian, którzy podróżują do stolicy. Rozczarowuje miłośników sportu, kibiców naszych wspaniałych radomskich drużyn siatkówki i koszykówki, którzy liczyli na spełniającą nowoczesne standardy halę widowiskowo – sportową, umożliwiającą organizację rozgrywek ogólnokrajowych, a nawet światowych. Także podróżujący transportem lotniczym z niecierpliwością czekają na sfinalizowanie inwestycji - cywilnego portu lotniczego, którego otwarcie zapewni bardziej dynamiczny rozwój miasta i całego regionu.

Czas wziąć odpowiedzialność za złożone obietnice i zrealizować tak długo zapowiadane, niezwykle potrzebne inwestycje. Oczekujemy, że jako premier rządu, a jednocześnie przedstawicielka Ziemi Radomskiej w polskim parlamencie, wspólnie z radomianką minister Marią Wasiak, dołoży Pani wszelkich starań, by kolejny raz nie zawieść mieszkańców Radomia. Rok, jaki pozostał jeszcze przed tym rządem to czas, w którym można zrobić bardzo wiele w tym kierunku. Chcemy mieć nadzieję, że sukces, o którym tyle Pani mówiła w expose, będzie również udziałem Radomia i jego mieszkańców. Z poważaniem,Poseł na Sejm RPMarek Suskiposeł na Sejm RP
czwartek, 09 października 2014, marekzpisu

Polecane wpisy