Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
środa, 25 lutego 2015
Zapraszam na radomski "Marsz w obronie demokracji i wolności mediów"

Wszystkich mieszkańców Radomia i Ziemi Radomskiej zapraszam na Marsz w obronie demokracji i wolności mediów, który odbędzie się w Radomiu w najbliższą niedzielę 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zabierzcie ze sobą biało - czerwone flagi!

Do zobaczenia 1 marca!

 

09:41, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
piątek, 10 października 2014
Kolejna miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej

Jak co miesiąc, tak i dzisiaj, 10 października, modliliśmy się za ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Rano uczestniczyłem w spotkaniu na Krakowskim Przedmieściu.

Wieczorem odbyła się uroczysta msza święta, podczas której ks. infułat Stanisław Kur mówił o wspominanych dzisiaj osobach: - Niektórzy z nich szli bardzo trudnymi drogami, ale szli oświeceni wiarą. I dzisiaj my przez wiarę łączymy się z nimi.

Cześć Ich Pamięci!


czwartek, 09 października 2014
Petycja do premier Ewy Kopacz

Przygotowałem petycję do premier Ewy Kopacz w sprawie kluczowych dla regionu radomskiego inwestycji. Jej treść publikuję poniżej.

Szanowna Pani Premier,
Modernizacja linii kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa – Radom, hala widowiskowo – sportowa, rozbudowa radomskiego lotniska cywilnego, budowa obwodnicy zachodniej Radomia na drodze S-7, to w chwili obecnej priorytetowe dla Radomia i jego mieszkańców inwestycje. Wielokrotnie z ust polityków koalicyjnego rządu PO – PSL, kierowanego przez premiera Tuska, padały obietnice dotyczące terminów ukończenia oraz kwot dofinansowania poszczególnych z nich. Niestety zapewnienia te nie zostały dotrzymane. Jednocześnie od dłuższego już czasu, systematycznie docierają do nas fatalne informacje o kolejnych, wieloletnich opóźnieniach związanych z realizacją „kolejowej ósemki”. W sprawie budowy hali widowiskowo – sportowej politycy z Pani ugrupowania również nie dotrzymali danego radomianom słowa. Nie pierwszy raz, słowa ministrów rządu PO - PSL okazały się tylko obiecankami, składanymi na potrzeby wyborów.

W kwietniu 2009 r. poseł PO Radosław Witkowski, po spotkaniu z ówczesnym prezesem spółki PKP PLK Zbigniewem Szafrańskim, zapewniał, że w 2010 r. zostaną wbite pierwsze łopaty na placu przebudowy linii kolejowej. Inwestycja miała być ukończona w 2012 r., najpóźniej w 2013 r. W 2010 r. podczas samorządowej kampanii wyborczej ówczesny minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapewniał, że w 2014 r. radomianie będą dojeżdżać do Warszawy w czasie krótszym niż godzina. Przedstawiciele administracji rządowej mówili, że prace związane z modernizacją linii kolejowej na odcinku Warszawa Okęcie - Radom zostaną ukończone i rozliczone w 2015 r. Niestety z informacji, które uzyskałem w odpowiedzi na interpelację wynika, że i ten termin jest nieaktualny. Obecnie przewiduje się przesunięcie ukończenie modernizacji trasy kolejowej nr 8 Warszawa - Radom na czwarty kwartał 2019 r. 

Tak nieodpowiedzialne zachowanie rządu PO - PSL, lekceważące potrzeby mieszkańców Radomia i regionu, godzi w interesy i uzasadnione potrzeby radomian, którzy podróżują do stolicy. Rozczarowuje miłośników sportu, kibiców naszych wspaniałych radomskich drużyn siatkówki i koszykówki, którzy liczyli na spełniającą nowoczesne standardy halę widowiskowo – sportową, umożliwiającą organizację rozgrywek ogólnokrajowych, a nawet światowych. Także podróżujący transportem lotniczym z niecierpliwością czekają na sfinalizowanie inwestycji - cywilnego portu lotniczego, którego otwarcie zapewni bardziej dynamiczny rozwój miasta i całego regionu.

Czas wziąć odpowiedzialność za złożone obietnice i zrealizować tak długo zapowiadane, niezwykle potrzebne inwestycje. Oczekujemy, że jako premier rządu, a jednocześnie przedstawicielka Ziemi Radomskiej w polskim parlamencie, wspólnie z radomianką minister Marią Wasiak, dołoży Pani wszelkich starań, by kolejny raz nie zawieść mieszkańców Radomia. Rok, jaki pozostał jeszcze przed tym rządem to czas, w którym można zrobić bardzo wiele w tym kierunku. Chcemy mieć nadzieję, że sukces, o którym tyle Pani mówiła w expose, będzie również udziałem Radomia i jego mieszkańców. Z poważaniem,Poseł na Sejm RPMarek Suskiposeł na Sejm RP
23:17, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 września 2014
Kolejny pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego - tym razem w Siedlcach

Uczestniczyłem w odsłonięciu kolejnego pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego. Tym razem pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta RP uczcili mieszkańcy Siedlec. Podobnie jak w Radomiu, powstał on z oddolnej inicjatywy społeczeństwa miasta. - Jego obecność świadczy, że ta ziemia była, jest i będzie polska. Ten pomnik jako symbol ma jednocześnie krzyczeć do następnych pokoleń, jak trzeba kształtować swoją osobowość, kształcić się i postepować, żeby służyć ojczyźnie, mówił prezydent Siedlce, Wojciech Kudelski.

Rzeźba przedstawia Lecha Kaczyńskiego prawą dłonią wskazującego na trzy książki z napisem: Bóg, Honor, Ojczyzna. W lewej dłoni prezydenta znajduje się książka z logotypem Prawa i Sprawiedliwości.

piątek, 15 sierpnia 2014
Kondolencje dla rodziny Roberta Skiby

Chciałbym złożyć serdeczne kondolencje na ręce rodziny i przyjaciół Roberta Skiby. Były wiceprezydent Radomia zmarł dzisiaj rano w szpitalu.

13:56, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 sierpnia 2014
O dwóch katastrofach podczas obrad

Profesor Wiesław Binięda uczestniczył w ostatnich obradach Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej. Członkom zespołu zaprezentowano m.in. zestawienie katastrof Tu-154 oraz malezyjskiego boeinga z lipca tego roku.

Podczas dyskusji, Antoni Macierewicz wysunął stwierdzenie o podobieństwach, zwłaszcza w zachowaniu Federacji Rosyjskiej. Zwrócił jednak uwagę na to, że zupełnie inaczej zareagowały rządy zainteresowanych krajów oraz media.


poniedziałek, 28 lipca 2014
Dziękuję wszystkim za pamięć i obecność. Rekordowa przewaga

Miniony tydzień był dla mnie pełen doświadczeń, dlatego jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim za pamięć i życzliwość, których doznałem po śmierci mojej mamy. Dziękuję wszystkim za obecność, udział i modlitwę w uroczystościach pogrzebowych.

Nadrabiam nieco zaległości powstałe z powyższą sytuacją. Nie sposób przejść obok informacji związanych z opublikowanymi ostatnio sondażami, które wykazują rekordową przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad pozostałymi opcjami politycznymi. W tej chwili na PiS zagłosowałoby aż 42 procent Polaków, o ponad 14 więcej, niż na Platformę Obywatelską. Dodajmy, że badania były wykonane jeszcze przed podpisaniem porozumienia partii prawicowych.

Trudno było spodziewać się innego trendu, skoro każdy z nas widzi, jak nieudolną jest obecnie rządząca koalicja i do jakiego stanu doprowadziła nasze państwo. Mam nadzieję, że nasza systematyczna praca ramię w ramię z wyborcami, pozwoli powiedzieć jej wreszcie "dość"!

 

15:14, marekzpisu
Link Komentarze (3) »
niedziela, 20 lipca 2014
Prawica zjednoczona - dla naszej ojczyzny!

Podpisanie porozumienia Prawo i Sprawiedliwość, Polski Razem i Solidarnej Polski było najważniejszym punktem zgromadzenia obywatelskiego, które w Warszawie odbyło się pod hasłem „Czas na zmiany”. Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro oraz Jarosław Gowin wystąpili podczas niego pod wspólną banderą "Jedności dla Polski".

 

środa, 16 lipca 2014
Rządowa propaganda w gazoporcie

W gazoporcie rząd uprawia propagandę. Na szczęście są jeszcze dziennikarze niezależni i jako jedno z pierwszych pytań na konferencji padło: Czy to posiedzenie jest po to, aby przykryć taśmy?

 


16:05, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 14 lipca 2014
Częstochowska modlitwa za ojczyznę

W niedzielę uczestniczyłem w pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę. Dziesiątki tysięcy Polaków modliło się pod częstochowskim szczytem za ojczyznę, a mszy przewodniczył abp Zygmunt Zimowski, który wygłosił również homilię. Mówił w niej m.in. o odnowie duchowej narodu polskiego oraz odpowiedzialności za losy Polski.

Nie mogło zabraknąć również refleksji na temat doniosłości prawdy w funkcjonowaniu narodu, o którą cały czas walczymy. Zacytował także jedno z dzieł Cypriana Kamila Norwida: „Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom, A Prawdom kazać, by za drzwiami stały; Przedawać laury starym znajomościom, Myśląc, że dziejów – rytm zagłuszą tymbały!”

 

08:21, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 52