Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
piątek, 28 lutego 2014
Profesor Szwagrzyk nagrodzony

Zarząd Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego postanowił przyznać Nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego Krzysztofowi Szwagrzykowi, uznając Jego zasługi w kształtowaniu pamięci historycznej  Polaków oraz za dzieło budowania szacunku do bohaterów podziemia niepodległościowego.

Opada maska Gowina

Jeżeli ktoś miał wątpliwości, czym miała być inicjatywa Gowina, dzisiaj otrzymał dokładną odpowiedź. Wyjawiło się to podczas sesji rady powiatu radomskiego. W jej trakcie ze stanowiska wicestarosty odwołany został Waldemar Trelka. Tymczasem osoby podejmujące inicjatywę byłego, bliskiego współpracownika Tuska pokazali, że ich celem jest działanie ręka w rękę z tymi, którzy nawet idąc po trupach, chcą na boczny tor odsunąć Prawo i Sprawiedliwość.

16:37, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 lutego 2014
Czy Mazowsze podzieli los Detroit?

Chyba każdy zna historię Detroit, w przeszłości drugiego najbogatszego miasta Stanów Zjednoczonych i symbolu amerykańskiej potęgi przemysłowej, które ogłosiło w ubiegłym roku upadłość. Jako mieszkaniec Mazowsza, nie chciałbym, żeby moje województwo podzieliło ten los. Nieudolne zarządzanie, w tym także wojewódzkimi finansami koalicji PO-PSL, niestety ciągnie je systematycznie w dół.

Marszałek Struzik tłumaczy sytuację koniecznością płacenia "janosikowego", ale przecież obowiązuje ono od 10 lat i nie jest ono dla polityków nowością. Trudna sytuacja Mazowsza bierze się z gigantycznej rozrzutności zarządu woj. mazowieckiego. Wspomnę tylko o milionowych wydatkach na zakup, remont i utrzymanie przedstawicielstwa w Brukseli. Ogromne kwoty wydane były na zakup samochodów i podróże zagraniczne do Chin i Brazylii. Pieniędzy pochłonęło to mnóstwo, ale za to Marszałek zwiedził cały świat...

Po raz kolejny, razem z pozostałymi politykami Prawa i Sprawiedliwości apeluję do marszałek Sejmu Ewy Kopacz o zorganizowanie debaty sejmowej na temat trudnej sytuacji województwa. Liczę także, że premier Donald Tusk podejmie działania naprawcze. W końcu to koalicja rządząca doprowadziła do powyższej sytuacji.

sobota, 22 lutego 2014
Pożegnaliśmy księdza infułata Wójcika

Dzisiaj w Suchedniowie uczestniczyliśmy w ostatniej ziemskiej drodze księdza infułata Józefa Wójcika. Podczas uroczystości głos zabrało wiele osób, które podkreśliły jego zasług dla ludzi i ojczyzny. Niech spoczywa w spokoju!

17:56, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 lutego 2014
Pamięci Ks. Infułata Józefa Wójcika

W niedzielę, 16 lutego Polska poniosła dotkliwą stratę. Ok. godz. 20. 45. zmarł wielki patriota i sługa kościoła Ks. infułat Józef Wójcik. W sobotę 22 lutego w Suchedniowie o godz. 12 pożegnamy Ks. Infułata.

Ks. Józef Wójcik był nadzwyczaj zasłużonym kapłanem diecezji radomskiej, niezłomnym patriotą, obrońcą wiary, nauczycielem młodzieży i dzieci. W 1972 r. wsławił się bohaterskim czynem oswobodzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z Jasnej Góry, wcześniej „zaaresztowanej” przez władze komunistyczne.

W czasach PRL-u, za swoją nieugiętą postawę w czasie swojej kapłańskiej posługi w Ożarowie i Wierzbicy, osiemnaście razy był karany, dziewięciokrotnie więziony za obronę krzyży, odprawianie Mszy Świętych, oraz nauczanie dzieci i młodzieży religii.Po upadku komunizmu dalej z zaangażowaniem poświęcał się działalności społecznej.

Dzięki Jego staraniom zbudowano m.in. kościół w Ostojowie i odrestaurowano kościół w Suchedniowie. Z inicjatywy ks. Wójcika przed radomską katedrą stanął pomnik Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Ks. Wójcik był kapelanem polskiej reprezentacji olimpijskiej w Atenach.

Kilka lat temu zrealizowany o Nim spektakl telewizyjny “Złodziej w sutannie” opowiadający historię uwolnienia cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z Jasnej Góry, zgromadził rekordową, bo liczącą 2 mln 227 tys. widownię.

W 1995 roku otrzymał od Prezydenta RP za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej i działalności publicznej Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Także prezydent Włoch Oscar Luigi Scalfaro przyznał księdzu infułatowi Order Zasługi Republiki Włoskiej za umacnianie dobrych stosunków między narodami włoskim i polskim. W 1997 jako kapelan Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy został odznaczony Krzyżem Starszego Kapelana tego rycerskiego zakonu.

W 2007 roku postanowieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce” odznaczony został Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, zaś w kwietniu 2008 roku na wniosek dzieci z Suchedniowa został odznaczony Orderem Uśmiechu. Z kolei w 2009 roku został odznaczony przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. dyw. Tadeusza Płoskiego Medalem “Milito Pro Christo”.

Ks. Infułat Józef Wójcik całe swoje życie poświecił służbie Panu i ludziom. Nawet w godzinie śmierci, odchodząc do domu Pana podczas spotkania w szpitalu ze swoim przyjacielem, obiecał że nadal będzie nam służyć, mówiąc szeptem: „Kochani, dziękuję wam, odwdzięczę się wam wszystkim, kiedy będę po tamtej stronie.”

Oddajmy część Ks. Infułatowi Józefowi Wójcikowi, w uznaniu jego zasług dla ludzi i ojczyzny. Niech spoczywa w spokoju!

22:59, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 lutego 2014
Blamaż Tuska znika z Internetu

Trudno pisać o czymś innym, kiedy na ulicach Kijowa toczy się walka o wolność Ukrainy. Co więcej nawet należy ocenić postawę naszego rządu. Donald Tusk dwa dni temu mówił, że za sytuację na Ukrainie odpowiada i rząd i opozycja. We wtorek było to stanowisko rządu, główny przekaz w Internecie w sprawie Ukrainy.

Dziś kilka godzin szukałem wypowiedzi Tuska o Ukrainie z przed kilku dni, w której premier zarzucał opozycji na Majdanie, że jest tak samo winna jak rządzący. I nic nie ma, wyparowało! Dodawał jeszcze, że sankcje wobec dyktatorskich władz nie mają sensu. Ta zdumiewająca wypowiedż stawiająca na równi obywateli domagających się demokracji z dyktatorską władzą wywołała falę krytyki. Kiedy dotarło do świadomości pijarowców PO, że jest to wypowiedź ostatecznie kompromitują Tuska i jego politykę zagraniczną, wymyślili, jak ratować skórę i odzyskać inicjatywę. Kompromitująca wypowiedź znika z Internetu a Tusk występuje w sejmie. Oczywiście treść wystąpienia sejmowego jest skorygowana. Tusk potępia władzę i opowiada się za sankcjami. Proponuje także spotkanie wszystkich sił politycznych ponad podziałami w sprawie Ukrainy. Oczywiście media z zachwytem cytują Tuska i przedstawiają go, jako lidera obrony wolności demokratycznych na Ukrainie. Nikt nawet nie zająknął się, że szef rządu zmienił diametralnie zdanie zaledwie w ciągu kilkunastu godzin. Tymczasem z Internetu zginęły wpisy z poprzednim stanowiskiem Tuska a czytając doniesienia po debacie w sejmie, można odnieść wrażenie, że to Tusk jest najzagorzalszym zwolennikiem wsparcia walczących na Majdanie i to on wzywa Europę do sankcji.

Taka wolta i to z wymazaniem poprzednich wypowiedzi to ordynarna manipulacja i nowa cenzura!

Nie jest być może nawet najważniejsze, że Tusk zmienił zdanie. W końcu zdarza mu się to dość często. Ciekawe jest natomiast dlaczego? Można sobie wyobrazić, że poza analizami własnych sztabowców dostał po uszach od Angeli, która właśnie opowiedziała się za sankcjami. Ważniejsze jest dlaczego Tusk wypowiedział takie z pozoru nielogiczne brednie. Myślę, że kierowała nim obawa przed podobnym scenariuszem w Polsce wobec jego ekipy. Może boi się siłowego odsunięcia go od władzy przez naród. A być może także kierował nim strach przed zablokowaniem kont funkcjonariuszy reźimu?

Tusk od 10 kwietnia 2010r, wpadł w koleinę Jaruzelskiego. On i jego ekipa ma zbyt wiele na sumieniu aby nie obawiać się sprawiedliwego rozliczenia przez kolejne władze. I tak jak kiedyś Jaruzelski i jego otoczenie próbują znaleźć usprawiedliwienie dla ewentualnego użycia siły do utrzymania się przy władzy. Tusk używał już siły przeciwko przeciwnikom politycznym i zwykłym ludziom. Przypomnieć należy pobicia obrońców krzyża i oskarżenia pod ich adresem. Jednak dzisiejsza Polska to nie PRL czy Ukraina i kiedy naród powie Tuskowi – nie, to nic go nie uratuje. Cała ta sytuacja ukazuje, że Tusk już sam się zakiwał.

Tagi: PO Tusk wybory
20:06, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
Pożegnaliśmy senatora Zbigniewa Romaszewskiego

Pożegnaliśmy dzisiaj Wielkiego Polaka, patriotę, Zbigniewa Romaszewskiego. Był działaczem opozycji w okresie PRL. W latach 70. i 80. XX wieku miał stałe związki z Radomiem, pomagając wielokrotnie prześladowanym robotnikom.

Cześć Jego Pamięci!

17:21, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 lutego 2014
Kaczyński: To jest czas na odważne działania.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. wydarzeń na Ukrainie. Wystąpił także na sejmowej mównicy, wzywając Rząd RP do odważnych działań.

W oświadczeniu prezes Kaczyński napisał: W związku z dramatycznymi wydarzeniami w Kijowie Prawo i Sprawiedliwość wzywa rząd i Prezydenta RP do podjęcia natychmiastowej inicjatywy dyplomatycznej w celu zatrzymania rozlewu krwi. Niezbędne jest w tej chwili pilne działanie na poziomie dwustronnym oraz zwołanie posiedzenia odpowiednich instytucji Unii Europejskiej, co najmniej na szczeblu ministrów spraw zagranicznych. Polska i Europa nie może zachowywać się biernie wobec dramatycznie pogarszającej się sytuacji na Ukrainie. To nie jest czas na słowa. To jest czas na odważne działania. Prawo i Sprawiedliwość wyraża solidarność z rodzinami ofiar i potępia wszelkie akty przemocy wobec ludności cywilnej.


sobota, 15 lutego 2014
Polacy mają dość systemu Tuska!

Dzisiaj odbywa się kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości. Na otwarcie przemówił prezes Jarosław Kaczyński, który dobitnie stwierdził: - Polacy nie chcą być tanią siłą roboczą. Polacy mają dość systemu Tuska - opartego na egoizmie, systemu arogancji władzy oraz deptania zasady, która znajduje się u podstaw naszego polskiego myślenia o polityce: nic o nas bez nas!

wtorek, 11 lutego 2014
Skandal! Platforma odebrała dzieciom prezenty

Dziś w Radomiu miał być wielki sukces PO, a skończylo się wielkim blamażem. W dniu obchodów Europejskiego Dnia Numeru 112 zjechali prominentni działacze tej partii w celu siania propagandy sukcesu. Miała być nawet Ewa Kopacz. Tymczasem przybyli: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, poseł na Sejm Radosław Witkowski z PO i wiceminister administracji i cyfryzacji Stanisław Husakowski.

Oczywiście posłów ani senatorów z Prawa i Sprawiedliwości nie zaproszono, aby nie zepsuć dobrego samopoczucia władzy. Nie przywitano nawet przewodniczącego Rady Miasta, bo jak stwierdzono, nie był zaproszony, a nieproszonych gości Platforma nie wita. Witano nieobecnych, a przewodniczący Dariusz Wójcik zaproszenie jednak miał. No ale niestety jest z PiS. No i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że działacze PO skandalicznie potraktowali zaproszone na imprezę dzieci z radomskich szkół.

Wojewoda i wiceminister wręczyli naszym pociechom prezenty. Jednak dzieci prezentów nie zaniosły do domu, bo przy wyjściu im je odebrano. Zdumionym maluchom wyrywano torebki z podarkami mówiąc, że to pomyłka ponieważ prezenty były podobno przeznaczone dla innych dzieci. No cóż, być może ich rodzice popierają PiS a nie PO. Dzięki tej uroczystości dzieci, co prawda wiedzą, że jest ratunkowy numer 112, ale w poszukiwaniu ratunku przed PO lepiej tam nie dzwonić ! Oj zdecydowanie nie!

22:02, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2