Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
sobota, 30 listopada 2013
22. rocznica powstania Radia Maryja

Dzisiaj miałem możliwość uczestniczyć w 22. urodzinach Radia Maryja. Główne obchody rocznicy powstania odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Mszę świętą odprawił ks. biskup Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej. Kazanie wygłosił ks. biskup Józef Zawitkowski. 

Przed mszą św. wspaniały program zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz młodzież i zespół Lumen.

 

17:11, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
piątek, 29 listopada 2013
Złoty Donek odebrał "honory"

W Radomiu gościł dzisiaj pomnik Donalda Tuska. Spotkanie na Placu Jagiellońskim było okazją do stosownego podziękowania premierowi za jego działalność oraz całego rządu, który w każdej dziedzinie okazuje brak profesjonalizmu. Na jeden z głównych placów miasta Złoty Donek przyjechał z Fabryki Łączników. Przywitali go także ci, którzy jako ostatni pracowali w nich, a do dzisiaj nie zobaczyli zaległych pieniędzy.

 

18:46, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
sobota, 23 listopada 2013
Minuta ciszy ku czci mamy błogosławionego. Rada Polityczna po wyborach

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Rady Polityczna PiS. Obrady rozpoczęły się od uczczenia minutą ciszy mamy ks. Jerzego Popiełuszko. Następnie wysłuchaliśmy przemówienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił m.in. o odróżnieniu spraw najważniejszych "od tych innych", które często prezentowane nam są jako te najbardziej istotne. Prezes PiS-u podkreślił także, że obecny rząd ma jeden podstawowy problem, a jest nim premier i to ten problem musi być rozwiązany.

Odbyły się także wybory, w których wyniku wiceprezesami PiS-u zostali: Beata Szydło, Mariusz Kamiński, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz. Miło mi poinformować, że zostałem wybrany do Komitetu Politycznego partii. 

wtorek, 19 listopada 2013
PiS wciąż w górę, Platforma w dół

Sondażom można wierzyć lub nie. Te, które prezentowane są przez różne, niezależne od siebie źródła, ukazują jednak stałą tendencję. Dzisiaj przyjrzałem się wynikom sondażu TNS Polska i potwierdził on, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. 31 procent to o dziewięć punktów więcej od Platformy, która z badania na badanie uzyskuje coraz niższe rezultaty. Widocznie na nic zdało się triumfalne odtrąbienie sukcesów rządu Tuska na półmetku drugiej kadencji. Polacy mieli bowiem okazję zobaczyć także, jak bardzo nieudolnie sprawuje władzę premier  jego ekipa. Dlatego taki wynik Platformy wcale mnie nie dziwi, chociaż osobiście uważam, że i tak jest on zdecydowanie za wysoki.

23:15, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 listopada 2013
Walczymy z niesprawiedliwością i niekonsekwencją!

Władze Radomia od chwili ogłoszenia projektu Kontraktu Terytorialnego, w którym miasto i cały region zostały potraktowane w sposób karygodny, walczą o sprawiedliwość przy podziale środków finansowych. W ostatnich dniach doszło do spotkania prezydenta Kosztowniaka z marszałkiem województwa Struzikiem. Nie zdziwiło mnie, że zawiezionego do Warszawy stanowiska wielu radomskich środowisk nie podpisali przedstawiciele lokalnej PO oraz PSL. Prezydent Kosztowniak, w nawiązaniu do pojawiających się natomiast pouczających wypowiedzi lokalnych polityków PO, dobitnie przekonał się o tym, że ci politycy od siedmiu lat - rządzący krajem i Sejmikiem - nie mają pomysłu dla Radomia i Ziemi Radomskiej. W specjalnie wydanym oświadczeniu wykazał również niekonsekwencję urzędników marszałkowskich w zakresie oceniania charakteru projektów zgłaszanych przez samorządy.

Podobnie jak prezydentowi Radomia, tak i nam do dzisiaj nie udało  siędowiedzieć, jakimi zasadami i kryteriami kierują się decydenci, zatwierdzający kształt Kontraktu Terytorialnego. Dlatego nie ustajemy w walce o sprawiedliwą realizację polityki spójności przez władze naszego województwa i państwa. Zachęcam więc do składanie podpisów pod petycją do instytucji europejskich. Podpisy można składać w naszych biurach poselskich w godzinach pracy, a także na wydrukowanej z Internetu tabelce. Karty do zbierania podpisów proszę wydrukować dwustronnie, tak aby treść petycji znalazła się na odwrocie każdej karty (można je pobrać pod linkiem: TUTAJ ).  Zebrane podpisy można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do 25 listopada na adres: 26 – 600 Radom, Rynek 9, Biuro Poselskie Marka Suskiego. Akcja będzie prowadzona do końca listopada.

Tagi: PO Radom rząd
10:29, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 listopada 2013
Petycja do Brukseli z coraz większym poparciem

Rozpoczęliśmy na dobre zbieranie podpisów pod petycją do instytucji europejskich. Propozycja podziału środków w kolejnej perspektywie jest jeszcze bardziej niekorzystna niż realizacja wydatków w perspektywie obecnie trwającej. Stolica bowiem wciąż inwestuje, bogaci się, a pozostałe miasta z Mazowsza, zwłaszcza jego południowej części, zostają coraz bardziej z tyłu. Licznie formułowane postulaty zmiany tej złej tendencji nie spotkały się ze zrozumieniem. Aby zmienić fatalną dla nas politykę PO - PSL, musimy wykorzystać wszelkie dopuszczalne prawem działania. Dlatego zostaliśmy zmuszeni, by w sprawie zaniechania realizacji polityki spójności przez władze naszego województwa i państwa, skierować petycję do Brukseli.

Cieszy mnie to, że w sprawę bardzo chętnie włączyli się dzisiaj radomianie. Bez względu na wiek i poglądy polityczne, składali podpisy pod petycją. Dzielili się swoimi spostrzeżeniami i, tak jak my, mają nadzieję na skuteczną interwencję, a w dalszej perspektywie na zakończenie niesprawiedliwych podziałów.

Podpisy można składać w naszych biurach poselskich w godzinach pracy, a także na wydrukowanej z Internetu tabelce. Karty do zbierania podpisów proszę wydrukować dwustronnie, tak aby treść petycji znalazła się na odwrocie każdej karty (można je pobrać pod linkiem: TUTAJ ).  Zebrane podpisy można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do 25 listopada na adres: 26 – 600 Radom, Rynek 9, Biuro Poselskie Marka Suskiego. Akcja będzie prowadzona do końca listopada.


poniedziałek, 11 listopada 2013
Dla Ciebie Polsko Niepodległa!

Dyskusje nad formami uczczenia Dnia Niepodległości, różne ich sposoby, w wielu przypadkach mają wpływ na to, że zapominamy o najważniejszym przesłaniu, jakie powinno płynąć z 11 Listopada. "Dla Ciebie Polsko" - tej dewizie hołdował i swoje życie poświęcił, śp. Prezydent Lech Kaczyński. Miałem dzisiaj okazję złożyć kwiaty m.in. pod Jego pomnikiem. 

 

piątek, 08 listopada 2013
Marsz Wolności "Dla Polski"

Podczas gdy w Sejmie rozgrywały się niechlubne sceny związane z dyskusją nad referendum w sprawie sześciolatków, w Radomiu zainaugurowane zostały uroczystości patriotyczne związane z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. Niewielu wie, że w tym mieście, już w dniach 2-8 listopada 1918 roku funkcjonowała niepodległa Republika Radomska.

Tradycyjnie więc, odbył się tam m.in. marsz wolności pod hasłem "Dla Polski". Aktorzy, podczas tradycyjnej inscenizacji, nawiązywali m.in do przemówień marszałka Józefa Piłsudskiego i Ignacego Paderewskiego. Szkoda, że dla wielu obecnie rządzących krajem słowa tak ważnych postaci w historii Polski niewiele znaczą. Chcieli oni bowiem budować kraj wspólnymi siłami wszystkich obywateli. Gdy natomiast, jak miało to miejsce w sprawie wspomnianego referendum, rządzący za nic mają głos co najmniej miliona rodziców, z całą pewnością nie mogą mówić o obywatelskości. Gorąco wierzę, że ta jawna ignorancja polityków rządzącej koalicji wobec głosu społeczeństwa, odbije się mocnych echem. Zwłaszcza w najbliższych wyborach.

 

czwartek, 07 listopada 2013
Tendencja wyborcza utrzymana

Niezwykle intensywne jest trwające właśnie posiedzenie Sejmu RP. Spostrzeżeniami z niego podzielę się w najbliższych dniach, jednak ostatnio moją uwagę zwrócił kolejny sondaż Homo Homini, który przeprowadzony został dla serwisu wp.pl. Z przedstawionych danych wynika, że Platforma już się przejadła i przewaga Prawa i Sprawiedliwości systematycznie rośnie. Mam nadzieję, że to nie koniec tej tendencji, a praca wykonana dla dobra kraju odbije się jeszcze lepszym wynikiem uzyskanym przy urnach.

 
 

poniedziałek, 04 listopada 2013
Przeciw niesprawiedliwym podziałom! Podpisz petycję!

Drogie Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo,

W tych dniach rozpoczyna się batalia o środki europejskie na kolejną perspektywę wydatków z budżetu UE w latach 2014 – 2020. W mijającej z końcem 2013r. perspektywie finansowej Zarząd Województwa Mazowieckiego dzielił środki niesprawiedliwie, skutkiem czego drastycznie pogłębiły się różnice w rozwoju Mazowsza. Najbardziej ucierpiał region radomski i siedlecko – ostrołęcki. Według stanu na koniec 2012 r. subregion radomski uzyskał 3 razy mniej środków niż M. St. Warszawa.

Najlepszym zobrazowaniem niekorzystnej sytuacji, jest poziom PKB na mieszkańca w poszczególnych subregionach. Różnica pomiędzy Warszawą, a subregionem radomskim wynosi aż 4:1 i jest głębsza niż ta sama relacja przed naszym przystąpieniem do Unii Europejskiej. Niewiele lepiej przedstawiają się proporcje pomiędzy PKB na mieszkańca w subregionie siedlecko-ostrołęckim i warszawskim - wschodnim. Polityka rozwoju polegająca na równoważeniu szans rozwojowych poszczególnych części regionu, do której realizacji zostały powołane w 1998 roku samorządy województw, w przypadku województwa mazowieckiego, poniosła totalną klęskę. Skutki tej porażki odczuwają boleśnie mieszkańcy najbiedniejszych części regionu. Najbardziej dramatyczną konsekwencją w wymiarze społecznym jest bardzo wysoki i stale pogłębiający się poziom bezrobocia, który należy do najwyższych w kraju.

W ostatnich dniach koalicja PO-PSL przedstawiła wstępną propozycję podziału środków w kolejnej perspektywie. Jest ona jeszcze bardziej niekorzystna niż realizacja wydatków w perspektywie obecnie trwającej. Licznie formułowane postulaty zmiany tej złej tendencji nie spotkały się ze zrozumieniem. Aby zmienić fatalną dla nas politykę PO - PSL, musimy wykorzystać wszelkie dopuszczalne prawem działania.

Dlatego zostaliśmy zmuszeni, by w sprawie zaniechania realizacji polityki spójności przez władze naszego województwa i państwa, skierować petycję do instytucji europejskich.

Nie mniej jednak, aby petycja została zauważona i poważnie potraktowana, powinna być poparta licznymi podpisami mieszkańców Mazowsza. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie i zaangażowanie się w zbieranie podpisów. Nasza akcja nie jest działaniem partyjnym tylko obywatelskim, dlatego proszę wszystkich Państwa, którym leży na sercu sprawiedliwy rozwój Mazowsza, niezależnie od politycznych sympatii o pomoc w zbiórce podpisów.

Podpisy można składać w naszych biurach poselskich w godzinach pracy, a także na wydrukowanej z Internetu tabelce. Karty do zbierania podpisów proszę wydrukować dwustronnie, tak aby treść petycji znalazła się na odwrocie każdej karty (można je pobrać pod linkiem: TUTAJ ). Zebrane podpisy można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do 25 listopada na adres: 26 – 600 Radom, Rynek 9, Biuro Poselskie Marka Suskiego. Akcja będzie prowadzona do końca listopada.

Dla dobra naszej ziemi bardzo proszę o pełne zaangażowanie się w akcję.

Marek Suski