Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
wtorek, 31 grudnia 2013
Wszystkiego co najlepsze w 2014 roku!

Spełnienia najskrytszych marzeń, zarówno tych związanych z życiem osobistym, zawodowym, jak i polityką, zdrowia i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów wszystkim Czytelnikom mojego bloga, znajomym i przyjaciołom
Marek Suski 

09:23, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
wtorek, 24 grudnia 2013
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Mnóstwa ciepła i radości niechże w Waszym domku zagości, 

na wigilijnym stole jedzenia wszelakiego i picia wybornego, 

niech pieniądz Wam szeleści, a miłość niech Was w życiu pieści.

Wszystkim Czytelnikom bloga, przyjaciołom i znajomym 

Marek Suski14:14, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 grudnia 2013
Świąteczna atmosfera na deptaku

Radomski deptak kilka dni przed wigilią świąt Bożego Narodzenia wypełnia się mieszkańcami miasta, którzy chcą wspólnie, w radosny sposób wejść w świąteczny nastrój. Miałem okazję uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu i cieszę się, że radomianie tak chętnie biorą udział w tego rodzaju inicjatywach. Niesamowitym doświadczeniem była także możliwość spotkania się z przedstawicielami duchowieństwa, władz, ale zwłaszcza z tymi, o których nie czytamy w mediach, a w ogromnej większości tworzą i pracują na rzeczywistość miasta i regionu. Jeszcze raz chciałbym im wszystkim, a także tym, którzy z różnych względów na deptak nie dotarli, życzyć wszystkiego co najlepsze na zbliżające się święta, zdrowia, spokoju i dostrzeżenia dobra, które w każdym z nas tkwi.

Tagi: Radom Suski
17:54, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 grudnia 2013
Krocząca prywatyzacja w wykonaniu rządzących

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym jako spółka. Władze województwa, którym przewodzą PO i PSL uznają to za sukces i próbują wmówić społeczeństwu, że powinno to poprawić zarządzanie i sytuację finansową placówki. Ano właśnie, powinno, ale jeżeli nie ma się pewności, co więcej, stawia się kolejny krok w tzw. kroczącej prywatyzacji, czas zrzucić różowe okulary. 

Jestem przekonany, że powyższy ruch jest kolejnym krokiem do prywatyzacji szpitala. Wyprowadzanie wielu usług ze szpitala i zlecanie ich firmom zewnętrznym tylko to potwierdza. A że spółka prawa handlowego będzie rozliczana z zysków, jeżeli Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłaci za nadwykonania, zamykane mogą być oddziały, które będą nierentowne. W najgorszym scenariuszu doprowadzić to może nawet do upadłości.

Nie mogę zrozumieć zapowiedzi polityków PO dotyczących poprawy w polskiej służbie zdrowia i zlecenia trudnych zadań osobom kompetentnym, skoro decyzje na radomskim podwórku - i nie tylko - totalnie temu zaprzeczają. No chyba, że to właśnie o takie "kompetencje" chodzi. Jeżeli bowiem wspomnianymi osobami są dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, starosta radomski, czy inspektor transportu drogowego, którzy wcześniej służbą zdrowia raczej się nie zajmowali, a teraz zasiedli we władzach nowej spółki, to przyszłość szpitala widzę w czarnych barwach.

Tagi: PIS PO Radom
20:58, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 grudnia 2013
Radomskie poprawki przepadły, i to głosami polityków z regionu!

W Sejmie odbyło się dzisiaj głosowanie nad regionalnymi poprawkami do budżetu państwa. Jako posłowie Prawa i Sprawiedliwości ja, Zbigniew Kuźmiuk i Dariusz Bąk zgłosiliśmy trzy poprawki dla Radomia, dotyczące budowy: hali widowiskowo-sportowej, Centrum Onkologii Południowego Mazowsza w Radomiu oraz Centrum Rehabilitacji w Radomiu.

Poprawki te dotyczą inwestycji obiecanych radomianom przez polityków Platformy Obywatelskiej. Niestety żadna z nich nie uzyskała wymaganej większości. Paradoksalnie to właśnie posłowie Platformy Obywatelskiej, m.in. Radosław Witkowski i Czesław Czechyra zagłosowali przeciwko nim. Podobnie zresztą jak marszałek Sejmu Ewa Kopacz, która szła do wyborów z hasłami budowy Centrum Onkologii oraz Centrum Rehabilitacji, szumnie zapowiadając ich realizację na ulotkach wyborczych. Poseł Twojego Ruchu Armand Ryfiński, również zagłosował przeciw budowie Centrum Rehabilitacji w Radomiu.

Taka postawa zadziwia, zwłaszcza że minister sportu Andrzej Biernat, poseł PO z innego okręgu wyborczego, nie zagłosował przeciw budowie hali widowiskowo-sportowej w Radomiu.

czwartek, 12 grudnia 2013
Napad na biuro Prawa i Sprawiedliwości

Dziś nocą nieznani sprawcy zerwali, połamali i wyrzucili szyld Prawa i Sprawiedliwości na śmietnik. W budynku w Kozienicach, gdzie doszło do wandalizmu, mieści się filia biur poselsko-senatorskich Marka Suskiego, Zbigniewa Kuźmiuka, Dariusza Bąka i Wicemarszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Po zgłoszeniu na policję śledczy wykonali oględziny, zrobili zdjęcia i zabezpieczyli resztki tablicy. Atak może był przypadkowy, chociaż tablica była wysoko, a obok inne reklamy. Nie zostały one nawet naruszone, co sugeruje, że sprawcy celowo zaatakowali nasz szyld.

Co mogło być przyczyną ataku? Być może ostra krytyka burmistrza przez lokalny PiS, a może ostatnio postawione zarzuty kolegom posła PSL Jana Burego, z którym w ubiegłym tygodniu stoczyłem ostrą polemikę na temat jego działalności jako Wiceministra Skarbu. Przypomniałem mu przegrany ze mną proces o "Chlanie za publiczne pieniądze". A może zainteresowanie katastrofą w Elektrowni, w wyniku której zginęło czterech pracowników. Pytając o przyczyny katastrofy podczas posiedzenia Komisji Skarbu Państwa wyprowadziłem z równowagi Wiceministra Skarbu, który wyzwał mnie od kłamców. Nie wiem zupełnie dlaczego, bo pytałem tylko czy platforma, która spadła do komina miała wymagane atesty i czy robotnicy mieli uprawnienia alpinistyczne. I jeszcze niewinnie pytałem o firmę podwykonawcy naprawy komina i o nadzór budowlany. Minister coś bredził, że chcę budować polityczny kapitał na tragedii. Pewnie pytania o przyczyny śmierci naszych rodaków to bezczelność. A może zdenerwował się tym, że postawiłem zarzut pośredniej winy za ich śmierć, która mogła być wynikiem nadmiernej chęci minimalizowania kosztów pracy kosztem bezpieczeństwa ludzi. I ostatnio bardzo popularną metodą na "podwykonawcę".

A może był to atak za całokształt?

 

 

Napad na biuro Prawa i Sprawiedliwości

Tagi: PIS
19:55, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
Czas przywrócić pamięć politykom PO

Przed nami głosowanie dotyczące budżetu państwa. Niestety, w jego projekcie po raz kolejny zabrakło wielu punktów, które są bardzo istotne dla rozwoju Ziemi Radomskiej. Chciałbym przywrócić pamięć politykom Platformy Obywatelskiej, a zwłaszcza marszałek Ewie Kopacz, że budowa hali widowiskowo-sportowej, centrum onkologii południowego Mazowsza i centrum rehabilitacji były jej przedwyborczym festiwalem. Jak na razie, poza obietnicami, nic z niego nie zostało.

Postanowiłem więc, że jako przedstawiciel konstruktywnej opozycji, zgłoszę do budżetu co najmniej trzy poprawki dotyczące wspomnianych inwestycji. W sprawie hali widowiskowo-sportowej władze Radomia miały obiecane dofinansowanie 50 procent kosztów m.in. z Ministerstwa Sportu. W przypadku planowanych kosztów budowy w wysokości 80 mln złotych, dofinansowanie miałoby wynieść 40 mln. Władze Radomia wywiązały się z nałożonych na nich obowiązków związanych z przygotowaniem dokumentacji i terenu. W sumie kosztowało to ok. 3 mln złotych, a wspomnianego dofinansowania jak nie było, tak nie ma. Dlatego będę wnioskował o przyznanie 20 mln na pierwszy etap inwestycji.

Minister Kopacz zapewniała także, że doprowadzi do profesjonalizacji służby zdrowia. Obiecywała powstanie centrum onkologii i centrum rehabilitacji, ale żadne z nich również nie powstały. Dlatego będę wnioskował o 2 mln złotych dla każdej z tych inwestycji z osobna. Skoro Ewa Kopacz złożyła takie obietnice, a ich nie dotrzymała, to ja postaram się pomóc w ich realizacji.


15:25, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 grudnia 2013
Wiele pytań ws. Anny Walentynowicz

Informacja rodziny Anny Walentynowicz, z której wynika, że Polska nie posiada dokumentacji dotyczącej ciała ich krewnej, która zginęła pod Smoleńskiem, stanowiła główny temat posiedzenia Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154.

Mecenas Stefan Hambura nie ma wątpliwości, że prokuratura wojskowa nie radzi sobie z prowadzeniem śledztwa, dlatego należy je im odebrać. Podczas spotkania padło wiele pytań, m.in.  jak pochowano ciało Anny Walentynowicz, skoro nie było jej akt. W związku z powyższym mecenas nie wykluczył złożenia wniosku o ponowną ekshumację ciała tragicznie zmarłej.


wtorek, 10 grudnia 2013
Grudniowa miesięcznica katastrofy smoleńskiej

Tradycyjnie, 10 dnia miesiąca, spotkaliśmy się na wspólnych modlitwach, podczas których wspominaliśmy wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej.

niedziela, 08 grudnia 2013
Przedświąteczna akcja dla 8-latka

Jeżeli mogę, zawsze chętnie biorę udział w podobnych akcjach, jak niedzielne malowanie bombek świątecznych, które trafią na licytację. Razem z innymi politykami, a także przedstawicielami świata radomskiego biznesu, kultury, duchowieństwa włączyłem się do projektu "Przyjaciele dzieciom". Cieszę się, że mogłem tak spożytkować swoją pasję i jeden ze świątecznych motywów przenieść na świąteczną ozdobę. Dochód z ich sprzedaży trafi do rodziny chorego, 8-letniego Szymona.

 

Tagi: Radom
22:41, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2