Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
piątek, 30 marca 2012
Antyobywatelskie oblicze Platformy

Platforma wspólnie z PSL wsparta wstrzymaniem się Ruchu Palikota uniemożliwiła referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. Podział głosów 180 przeciw, 233, wstrzymało się 42 osoby. I tak ostatecznie Platforma obnażyła swoje antyobywatelskie oblicze.

Relacja z wczorajszego posiedzenia Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, o której pisałem wcześniej, można poznać na stronie internetowej Radia Maryja.

Jest też jeden pozytywny aspekt, tego niezwykle gorącego dnia w Sejmie. Komisja Etyki odrzuciła bowiem wnioski o ukaranie mnie za stwierdzenia dotyczące "związków partnerskich" oraz "Murzynka".

19:05, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
Negatywna opinia działań dot. cyfryzacji TV

Wczoraj późnym wieczorem komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii przyjęła dezyderat krytycznie oceniających działania administracji w sprawie cyfryzacji tv w Polsce i proces przyznawania miejsc na platformie cyfrowej. Wyjątkowo niekulturalnie zachowywał się prezes Dworak. Nie chciał udzielać informacji twierdząc, że była ona szeroko omawiane w mediach i mogliśmy się z nich dowiedzieć wszystkiego. Proces przyznawania koncesji budzi wiele zastrzeżeń i w związku z tym komisja wniosła do NIK o jego kontrolę. Trzeba stwierdzić, że takie postępowanie ekipy Tuska jest rodem z Białorusi.

Treść pisma poniżej

Dezyderat Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

Komisja negatywnie oceniła skutki ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej z dnia 30 czerwca 2911 r. ( Dz. U. Nr 153 poz. 903) oraz wyraża zaniepokojenie przebiegiem procesu cyfryzacji naziemnej nadawania telewizyjnego.

Wobec:

 1. Braku zapewnienia pluralistycznej oferty programowej związanego z nieuwzględnieniem  wniosku fundacji Lux Veritatis, co wyklucza z udziału w cyfryzacji odbiorców domagających się programu o charakterze katolickim, a co zostało udokumentowane około 2 milionami podpisów protestujących obywateli
 2. Braku systemu pomocy materialnej dla rodzin ubogich, których nie stać na zakup odbiornika telewizji cyfrowej, co skutkować będzie wykluczeniem cyfrowym nawet 1,5 mln rodzin
 3. braku odpowiedzialnej kampanii informacyjnej
 4. Braku wiedzy na temat faktycznej możliwości odbioru telewizji cyfrowej w każdym gospodarstwie domowym (zarówno pod względem dostępu do sygnału, jak i posiadania odbiornika), a w szczególności braku rozwiązań dla obywateli zamieszkujących tereny górskie, którym nie zapewniono dostępu do naziemnego sygnału cyfrowego TVP

Komisja postuluje:

 1. Uwzględnienie oczekiwań wyrażonych przez 2 miliony obywateli domagających się umieszczenia w ofercie naziemnego pierwszego multipleksu cyfrowego sygnału TV Trwam
 2. Niezwłocznie, tj. przeprowadzone do 30 czerwca 2012, zbadanie, jaki odsetek gospodarstw domowych w obszarach, w których planowane jest wyłącznie naziemnego nadawania analogowego w roku 2012, posiada odbiorniki umożliwiające odbiór sygnału cyfrowego.
 3. Natychmiastową poprawę skuteczności i poziomu merytorycznego kampanii informacyjnej.
 4. Przesunięcie planowanego wyłączenia sygnału analogowego w każdym przypadku, gdy odpowiednimi odbiornikami będzie dysponować mniej niż 95% gospodarstw domowych, włącznie z przesunięciem terminu ostatecznego wyłączenia sygnału analogowego.
 5. Przygotowanie do 30 czerwca projektu rozwiązań prawnych umożliwiających pomoc materialną przeznaczoną na zakup odbiorników cyfrowych dla osób i rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.
 6. Przedstawienie, łącznie z uregulowaniami prawnymi, skutecznego programu dotarcia z sygnałem cyfrowej TV naziemnej do całego obszaru kraju, włącznie z terenami górskimi.
 7. Przedstawienie na posiedzeniu Sejmu najpóźniej do 31 października 2012, przed planowanym pierwszym wyłączeniem sygnału analogowego, raportu ze stanu dostępności sygnału cyfrowego w polskich domach.
15:16, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
Emerytalna, gorąca debata nad wiekiem emerytalnym

Trwa debata nad wnioskiem o referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. W imieniu wnioskodawców przemawia Piotr Duda (na zdjęciu poniżej). Platforma  nie wyraziła zgody na udział przedstawicieli związkowców podczas debaty. To kolejny przykład lekceważenia milionów obywateli.

Tymczasem przed sejmem tłumy ludzi skandują przeciwko rządowi. Na zdjęciu widać dwie kukły: Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka, które górują nad demonstrantami. Sejm otoczony gęstymi zasiekami i obstawiony liczną uzbrojoną grupą policji.  Walka o wiek emerytalny dopiero się zaczyna. Jeśli nie uda się wygrać tej batalii trzeba będzie wygrać zdecydowanie wybory i zmienić te rozwiązania w następnej kadencji. Prawo i Sprawiedliwość jest jedynym ugrupowaniem, które może takich zmian dokonać. 

 

 


09:42, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
czwartek, 29 marca 2012
Odprowadziliśmy trumnę z ciałem bpa na radomski cmentarz

Z pozostałymi parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości wywodzącymi się z Ziemi Radomskiej, pomimo trwającego posiedzenia Sejmu, postanowiliśmy przyjechać do Radomia, żeby uczestniczyć w ostatniej drodze śp. biskupa Edwarda Materskiego.

 

 


Wracamy do Warszawy, gdzie na wieczór przewidziane są m.in. sprawozdania dotyczące projektów zmian w ustawie o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państw; dyskusja o zmianie ustawy o uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki rolnej czy debata nad ustawą o przygotowaniu finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

15:55, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 marca 2012
Rozpoczęły się uroczystości żałobne śp. bpa Materskiego

Dzisiaj popołudniu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. bpa Edwarda Materskiego. Z tej racji w czwartek, 29 marca w Radomiu trwać będzie żałoba ogólnomiejska. Flagi miejskiej już zostały opuszczone do połowy.

 


18:59, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 marca 2012
Emerytalna gorączka - taczka dla premiera?

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, jako jeden z pierwszych punktów - przez pełnomocnika Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Ustawodawczej Piotra Dudę - zostanie uzasadniony wniosek dotyczący przeprowadzenia referendum w sprawie powszechnego wieku emerytalnego. Nie ma wątpliwości, że ta kwestia jest szczególnie ważna dla państwa oraz obywateli w naszym kraju. Tym bardziej, że dotyczy nas wszystkich.

Nie tylko mnie do białej gorączki doprowadzają opinie przedstawicieli rządzącej koalicji, że referendum niepotrzebne, a pieniądze przeznaczone na nie będą bezsensownie wyrzucone w błoto. Słysząc takie wypowiedzi, odnoszę wrażenie, jakby znów wmawiano Polakom hasło, że demokracja jest bez sensu a koronnym argumentem ma być to, że jest za droga... Przecież w Szwajcarii większość kwestii poddawanych jest opinii mieszkańców, którzy wyrażają ją właśnie poprzez głosowanie. I nie słyszałem, żeby ktokolwiek mówił o bezzasadności tego procesu. Widocznie obecnie rządząca ekipa, pomimo wielu popełnionych błędów w przeszłości, nadal ufa tylko sobie i sprawia wrażenie, jakby posiadła monopol na wiedzę. Bo o tak istotnych kwestiach nie można decydować bez konsultacji społecznych, stawiając przed faktem dokonanym niemal całe społeczeństwo. Sprawa emerytur jest tak kluczowa, że w przypadku rozstrzygnięcia jej bez referendum  będziemy mieli  ustrój demokracjopodobny.

Żeby nie być gołosłownym, zamieszczę kilka głosów z Ludu, które znalazłem na internetowych forach. Może one przemówią do rozsądku rządzących (chociaż mocno w to wątpię, skoro nie trafiły do nich nawet argumenty specjalistów)

„Płacę haracz do ZUS i nie zamierzam harować ani dnia dłużej”

„Należy w tej kwestii wysłuchać głosu społeczeństwa , a dopiero potem brać się za reformę , która będzie zawierała w sobie pakiety osłonowe dla ludzi starszych, którzy utracili pracę i dodatkowo równe traktowanie w tej kwestii wszystkich grup zawodowych”

„Mam 52 lata i 33 lata pracy. Obecnie jestem na zasiłku dla bezrobotnych i nie mogę znaleźć pracy, a Pan Panie Premierze chce mi jeszcze wydłużyć wiek emerytalny? Jestem na nie”

„Zdecydowanie nie podoba mi się niewywiązywanie się przez Pana Premierze z obietnic przedwyborczych. W interesie Polaków czy UE Pan działa? Nie wygląda to dobrze i jak dalej tak pójdzie ludzie się zmobilizują, wyjdą na ulice i skończy się taczką...”

Jednak  po tym  kiedy Miller zapowiedział poparcie dla wniosku,  wyciągnięto bat na lewicę w postaci tajnych więzień CIA,  trzeba stwierdzić, że platforma jest bardzo zdeterminowana w przedłużaniu nam lat pracy. Na PSL Platforma ma pseudo opozycjonistę Palikota. Jak widać nie ma takiego łajdactwa i  nie ma takiego kłamstwa byleby było tak, jak chce Tusk. Różnica pomiędzy klasycznym państwem demokratycznym a demokracją Tuskolandii jest mniej więcej taka sama jak między krzesłem klasycznym a krzesłem elektrycznym. Tymczasem pozdrawiam energetycznie.

16:19, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 marca 2012
Kłamstwo z trupim jadem

W pewnej gazecie ukazały się sensacyjne doniesienia na temat DNA Andrzeja Leppera. Ponieważ Lepper nie żyje, nie może tej sprawy wyjaśnić a dotychczasowa, delikatnie mówiąc, antypatia tej gazety do Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości jest znana od lat. Cała ta prowokacja skończy się procesem sądowym z pewnością wygranym przez Jarosława Kaczyńskiego, tak jak kiedyś oskarżenia o udział w aferze FOZZ.

W 2001 roku kiedy powstało PiS nasze notowania gwałtownie rosły. Mówiono nawet że możemy wygrać wybory. Właśnie wtedy pojawiły się oskarżenia o udział Porozumienia Centrum (partii w której Jarosław Kaczyński był prezesem) w aferze FOZZ. Nasze notowania spadły a wybory wygrało SLD. Po kilku miesiącach Jarosław Kaczyński wygrał proces, ale Polska rządzona była przez postkomunę. Dziś po obaleniu raportu MAK i raportu Millera a ostatnio po informacjach w Gazecie Polskiej o zbeszczeszczeniu zwłok smoleńskich ofiar znów pojawiła się realna możliwość zwycięstwa PiS i zmiany sytuacji w Polsce na lepsze. Atak GW przypomina tamtą prowokację.

Zbieżność czasowa z wynikami sekcji nie jest z pewnością przypadkowa a zamierzony cel jest taki sam jak kiedyś. Chodzi o podważenie wiarygodności prezesa Jarosława Kaczyńskiego i pozbawienie go możliwości zwycięstwa w następnych wyborach. Przypominam, że to właśnie GW w jednym czasie z Rosjanami, kłamliwie oskarżała o zmuszanie pilotów do lądowania przez prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego. Mam jednak nadzieję, że ludzie nie dadzą się nabrać kolejny raz na kotlety z jadem trupim. 

22:05, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
Odszedł pierwszy Pasterz Diecezji Radomskiej

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zmarł dzisiaj bp Edward Materski, pierwszy biskup diecezji radomskiej. Miał 89 lat. 19 lutego  przeszedł poważną operację chirurgiczną, niestety w ostatnich tygodniach jego stan znacznie się pogorszył. 

Pokój Jego Duszy!

19:45, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 marca 2012
W sprawie jedności prawicy

Podczas ostatniego Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości przyjęta została uchwała dotycząca jedności prawicy. Oto jej treść: "Od paru miesięcy Polska pogrąża się w kryzysie społecznym. Większość Polaków boleśnie odczuwa pogarszające się warunki życia. Rosną ceny, rośnie bezrobocie, rośnie inflacja. Rząd Tuska i Pawlaka okazuje się bezradny wobec gospodarczych problemów. Dla odwrócenia uwagi od finansowej zapaści Platforma wszczyna walkę z Kościołem. Równocześnie rząd forsuje katastrofalną dla polskiej młodzieży reformę edukacji i upiera się przy absurdalnym pomyśle zmuszenia Polaków do pracy aż do 67. roku życia.

Ostentacyjnie łamane jest prawo i zasady przyzwoitości w życiu publicznym – np. sprawa min. Grasia. Coraz liczniejsze grupy społeczne i środowiska zawodowe protestują przeciwko polityce, w której prymitywna propaganda zastępuje rzeczywistą troskę o stan państwa.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawia się realna szansa na odsunięcie od władzy specjalistów od pustych obietnic i szkodliwych decyzji. Może tego dokonać tylko zjednoczona prawica, dysponująca alternatywnym programem gospodarczym i odwołująca się do tradycyjnych wartości, takich jak uczciwość, pracowitość, odpowiedzialność za państwo i naród, patriotyzm. Jedynym ugrupowaniem zdolnym przeciwstawić się planowemu osłabianiu polskiego państwa i demoralizowaniu jego obywateli jest Prawo i Sprawiedliwość, które scala różne prawicowe oraz centrowe nurty i środowiska. Tylko skupienie się wokół PiS wszystkich, których łączy troska o pomyślną przyszłość niepodległej Polski, gwarantuje możliwość uzyskania realnego wpływu na funkcjonowanie państwa. Łudzenie wyborców mirażami personalnych przetasowań przez grupy, które nie mają szans na wejście do Parlamentu, szkodzi sprawie zwycięstwa prawicy.

Politycy, którzy odmawiają współpracy w ramach jednej formacji lub opuścili szeregi Prawa i Sprawiedliwości, działają na rzecz partii szkodzących Polsce. Widać to zresztą w ostatnim czasie, gdy Platforma wykorzystuje do swoich celów poszczególne osoby, np. organizując jednej z nich spotkanie z premierem, w nadziei, że tym samym przyczyni się do podziału wśród swoich przeciwników. Za chwilę okaże się, że niektórzy z dotychczasowych krytyków rządu zasilą obóz Tuska.

W czasie, gdy pęka koalicja rządowa, a na ulicach coraz częściej pojawiają się tłumy demonstrantów, tym bardziej konieczne staje się dążenie do jedności. Prawo i Sprawiedliwość gotowe jest do współpracy z tymi przedstawicielami prawicy, którzy w trwającej dziesięciolecia działalności wykazali się zaangażowaniem i wypracowali w oparciu o głębokie przemyślenia własny pogląd na fundamentalne kwestie dotyczące współczesnej kondycji Kościoła, człowieka, obywatela, a także miejsca Polski w świecie. Jednocześnie wzywamy tych naszych, do niedawna, kolegów partyjnych, którzy opuścili nasze ugrupowanie bez poważnych merytorycznych i programowych powodów, do szybkiego powrotu w szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Wymaga tego dobro Ojczyzny, które musi być traktowane jako ważniejsze od osobistych interesów i ambicji. Tworzenie organizacji, działających na marginesie politycznych wydarzeń, ale uszczuplających elektorat prawicy choćby o ułamki procentów, jest szkodliwe i służy przeciwnikom Polski silnej, dostatniej, sprawiedliwej i liczącej się w świecie. Kto się na taki krok decyduje, nie będzie mógł w przyszłości liczyć ani na zapomnienie błędów, ani na kandydowanie z list Prawa i Sprawiedliwości.

Polska potrzebuje zwycięstwa prawicy. Zwycięstwo zapewnić może jedynie Prawo i Sprawiedliwość. To zwycięstwo nastąpi tym szybciej, im więcej sił skupi się we wspólnym wysiłku.

23:56, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
czwartek, 22 marca 2012
E-bubel ministra bez złamanego pendrive'a

Co raz częściej w rozmowach z mieszkańcami naszego regionu wraca temat e-szkoły. Ostatnio okazało się bowiem, że według nowej idei ministra rodzice sami mają ponieść finansowe niespodzianki przygotowane polskim rodzinom. Taki oto alternatywny model zapewnienia szkołom sprzętu komputerowego proponuje Boni. Wkrótce rząd ma zająć się realizacją programu, chociaż już na starcie wydaje się on być kompletną klapą. Boni wpadł na "genialny" pomysł, że jednak sprzęt nie będzie fundowany przez resort, ale za to dzieci mogą liczyć na darmowe udostępnienie e-booków. Minister argumentuje, że w tym modelu państwo zapewnia sprzęt komputerowy jedynie dzieciom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym, czyli ok. 15 proc. rodzin, dla których przygotowana zostanie specjalna ofertę.

W jednej z rozmów dowiedziałem się, że Minister szacuje, iż tablety będzie można kupić już za 250-500 złotych. Tyle, że te, które otrzymali ostatnio posłowie warte są kilka, a może i kilkanaście razy tyle. Zresztą konia z rzędem temu, kto przedstawi mi ofertę na tableta za 250 złotych. Dodam, że chciałbym, aby miał on licencjonowane oprogramowanie.

Dla mnie to kolejny absurd, bo przecież nie tak dawno każdy uczeń miał dostać laptopa, następnie stanęło na tabletach, a teraz okazuje się, że dzieci i młodzież nie dostaną nawet złamanego pendrive'a. Obawiam się, że otwarte licencje na e-booki rząd też będzie mógł sobie wsadzić w buty, bowiem o wiele więcej niż wspomniane 15 proc. rodzin nie będzie stać na zakup wspomnianego sprzętu i realizację informatycznej wizji Boniego. Wtedy dopiero będziemy mieli do czynienia z wykluczeniem. I to nie tylko cyfrowym. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby przedstawiciele młodego pokolenia nie mieli dostępu do książek.

15:59, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3