Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
sobota, 23 kwietnia 2011
Radosnego Alleluja!

Zmartwychwstały Chrystus przynosi ludzkości miłość, która przebacza,
jedna i otwiera serca na nadzieję…

Jan Paweł II

Wszystkim Państwu życzę zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wszelkiej pomyślności i wielu Łask Bożych. Aby Zmartwychwstały Chrystus pokrzepił serca, przyniósł ukojenie, odrodził w nas wiarę i pomógł dostrzec piękno tego świata.

08:55, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 kwietnia 2011
Cześć Ich Pamięci!

 

Tragedia, która wydarzyła się rok temu
to największy dramat w historii wolnej Polski.

Polacy stracili elitę narodu, ja straciłem wielu wspaniałych kolegów.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie!

07:43, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 kwietnia 2011
Nie zapomnij - 10 kwietnia wywieś flagę. Uczcijmy naszego prezydenta. Bo warto być Polakiem!

 

Patriotyzm nie jest nacjonalizmem

Warto być Polakiem; warto, by naród polski i jego państwo – Rzeczpospolita – trwały w Europie. Te słowa są fundamentem, najgłębszą podstawą patriotyzmu, są także Waszym i moim drogowskazem. Zapobiec zmniejszaniu się liczebności naszego narodu, a więc dbać o rodzinę, o elementarne warunki jej rozwoju, dbać o oświatę, o to wszystko, co zapewnia wzrost – to polski obowiązek, a więc i mój obowiązek.

 

Prezydent Lech Kaczyński, Przemówienie na II Kongresie Prawa i Sprawiedliwości, Łódź, 3 czerwca 2006 r

 

 

15:01, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 kwietnia 2011
Program radomskich obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej.

sobota, 9 kwietnia

9.00 - uroczysta sesja Rady Miejskiej w Radomiu

11.45 – uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej na fasadzie gmachu UM ul. Żeromskiego 53

12.30 – msza św. w Katedrze ONMP

Po zakończeniu mszy świętej – uroczyste złożenie wieńców na  grobie kpt. Artura Ziętka, cmentarz na Firleju

niedziela, 10 kwietnia


12.30 - msza św. w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2011 pod Smoleńskiem, koncelebrowana przez ks. bpa Henryka Tomasika w katedrze radomskiej

poniedziałek, 11 kwietnia

19.00 - Koncert Pamięci Katastrofy Smoleńskiej, kościół o.o. bernardynów:  Robert Grudzień, Marzena Borowska. Muzyka: Fryderyk Chopin, Jan Sebastian Bach, Robert Grudzień

17:22, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
Warszawa 10 kwietnia 2011 r. PROGRAM UROCZYSTOŚCI

10 kwietnia 2011 roku mija pierwsza rocznica katastrofy smoleńskiej – największej tragedii w historii powojennej Polski, w której zginęli wybitni Przedstawiciele Narodu Polskiego, w tym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach upamiętniających tragedię smoleńską.

Poniżej prezentujemy program uroczystości
10 kwietnia 2011 roku (niedziela) w Warszawie:


godz. 8.00 Msza Święta w Kościele Seminaryjnym ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 (obok Pałacu Prezydenckiego);

godz. 8.41 spotkanie przed Pałacem Prezydenckim w godzinie katastrofy;

godz. 12.00 modlitwa Anioł Pański przed Pałacem Prezydenckim;

godz. 15.30 przemarsz sprzed Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki pod Pałac Prezydencki (godz. 15.50) i na Plac Zamkowy (godz. 16.00)

godz. 16.00 koncert poświęcony pamięci Ofiar tragedii smoleńskiej na Placu Zamkowym;

godz. 19.00 Msza Święta w Archikatedrze św. Jana. Po Mszy Świętej Marsz Pamięci.

Śmierć tych wybitnych Polaków zjednoczyła wszystkich w bólu i żałobie.
Pamięć o Nich pozostaje nadal żywa w naszych sercach.
Uhonorujmy ich razem 10 kwietnia 2011 roku!


15:02, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
Odpowiedź na anty(w)PiS posła Witkowskiego i pismo "platformiarskiej" młodzieżówki.

 

W IMIENIU KLUBU RADNYCH PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, 
STANOWISKO ZŁOŻYŁ RADNY JAKUB KOWALSKI

Może żeby nie wprowadzać atmosfery awantury na sesjach radni nie będą występowali z żadnymi wnioskami i inicjatywami? Zastanowimy się także czy zabierać głos w sprawach spornych i czy w ogóle dyskutować miedzy sobą. Oczywiście wszystko po to żeby zapobiegać awanturze wywoływanej przez radnych opozycyjnych, którzy jak na opozycję przystało, nie zgadzają się prawie ze wszystkimi naszymi postulatami. A może radni Prawa i Sprawiedliwości będą bezkrytycznie głosować za uchwałami PO i SLD, żeby broń Boże nie wprowadzać atmosfery awantury? Może w ogóle oddajmy władzę PO, odbierzmy sobie prawo do głosu i myślenia, żeby skończyła się fala krytyki i bezustannego ataku na nas? Czytając apel "platformiarskiej" młodzieżówki i blogowy anty(w)PiS posła Witkowskiego można dojść do takich właśnie wniosków.

Poseł zastanawia się dlaczego chcemy przyznać tytuł Honorowego Obywatela śp. Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Nie rozumie dlaczego tragicznie zmarły prezydent naszego kraju miałby być w jakikolwiek sposób wyróżniony. Nie potrafi znaleźć żadnych zasług Profesora Lecha Kaczyńskiego dla Polski ani dla Radomia. Co innego Dalajlama, który został Honorowym Obywatelem Wrocławia czy Helmut Kohl odznaczony takim wyróżnieniem w Gdańsku przez prezydenta Adamowicza z PO. Nie umniejszając wielkich zasług tych wybitnych postaci, to trudno doszukać się Ich związków z tymi miastami.

Trudno ponad podziałami partyjnymi przyznać to, co wielu przyznało dopiero po śmierci Profesora Lecha Kaczyńskiego. Tak trudno powiedzieć o Prezydencie swojego kraju, że postawą i działalnością, nie tylko z czasów Prezydentury, budził szacunek i uznanie, że był prawdziwym patriotą bezgranicznie oddanym służbie Ojczyźnie. Nie chce się pamiętać postawy śp. Prezydenta RP, który godnie reprezentował polskie interesy za granicą i bez kompleksów negocjował z naszymi zachodnimi sąsiadami. Chce się zapomnieć o tym jak dużą uwagę przywiązywał do polityki wschodniej i jak wielką odwagę wykazywał w tych relacjach. Nigdy nie był „żyrandolowym” prezydentem, a swój urząd sprawował godnie i z szacunkiem. Dziś doskonale widać jak trudno jest sprostać stylowi i wysokiemu poziomowi prezydentury narzuconemu przez śp. Lecha Kaczyńskiego. Niektórzy nie mają dziś odwagi przyznać tej prawdy tylko dlatego, że to prezydent związany niegdyś ze zwalczaną dziś ze wszech miar opcją polityczną.

To kuriozalna i niezrozumiała sytuacja, w której odmawia się upamiętniania osób godnych takiego upamiętnienia. Przecież Honorowe Obywatelstwo to nie tylko wyróżnienie za zasługi dla miasta. To wyróżnienie za całokształt, postawę i godne zapisanie się w historii. To także wyraz szacunku dla danej osoby, a Prezydent Lech Kaczyński za swoją postawą zasłużył sobie na najwyższy szacunek i upamiętnienie.

Martwi to, że wciąż dzielą nas sprawy, które powinny być bezsporne, że w imię bezwzględnej walki politycznej zaprzeczamy prawdzie historycznej i odbieramy godność innym, nawet jeśli dotyczy to Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - prezydenta naszego kraju. Łatwiej przyznawać tytuły i wyróżniać zasłużonych dla innych państw niż swoich rodaków. Łatwiej nadać maturzyście tytuł honorowego profesora niż z honorem upamiętnić tych, którzy na to zasługują.

14:57, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »