Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
wtorek, 29 kwietnia 2014
Zapraszam na spotkanie z prezesem PiS-u

Pierwszego dnia maja w Radomiu wizytę złoży prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Zachęcam wszystkich do udziału w spotkaniach z nim.

O godz. 12 prezes Kaczyński uczestniczyć będzie we mszy świętej odprawianej w intencji ludzi pracy. Odbędzie się ona w Katedrze Opieki Najświętszej Marii Panny w Radomiu

Na godz. 13.30 zaplanowano przemówienie pod pomnikiem radomskiego Czerwca' 76 oraz złożenie kwiatów. Niespełna godzinę później delegacja spotka się pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich, gdzie również zostaną złożone kwiaty.


sobota, 26 kwietnia 2014
Antoni Macierewicz wskazał na problemy Polski

 

Spotkanie z Antonim Macierewiczem w Radomiu wzbudziło spore zainteresowanie. Na początku nie mogło zabraknąć elementu papieskiego. Najpierw uczestniczyliśmy w otwarciu wystaw zdjęć dotyczących Jana Pawła II a później wysłuchaliśmy muzycznego wystąpienia jednej z lokalnych grup.

Później, podczas spotkania z radomianami, poseł Antoni Macierewicz poruszył wiele ciekawych tematów. Zwrócił uwagę na niesamowitą wagę wyborów do Europarlamentu oraz na problemu osób bezrobotnych czy emerytów. Wiele było mowy także o przyszłości naszego kraju.

 

15:01, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 kwietnia 2014
Zapraszam na spotkanie

Zapraszam Państwa na spotkanie z posłem Antonim Macierewiczem, które odbędzie się 25 kwietnia br. (piątek) o godzinie 18:00 w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.

11:29, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 kwietnia 2014
Radosnego Alleluja!

Zmartwychwstały Chrystus przynosi ludzkości miłość, która przebacza, 
jedna i otwiera serca na nadzieję…

Bł. Jan Paweł II

Wszystkim Państwu życzę zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wszelkiej pomyślności i wielu Łask Bożych. Aby Zmartwychwstały Chrystus pokrzepił serca, przyniósł ukojenie, odrodził w nas wiarę i pomógł dostrzec piękno tego świata.

 

15:48, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
niedziela, 13 kwietnia 2014
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzisiaj oddaliśmy hołd wszystkim pomordowanym w 1940 r. jeńcom polskim z obozów Kozielsk, Starobielsk, Ostaszków i zaginionym na Wschodzie.

Uczestniczyłem w złożeniu kwiatów na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego oraz we mszy świętej w Kościele Garnizonowym w Radomiu.


 

Tagi: Suski
18:53, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 kwietnia 2014
Rocznica katastrofy smoleńskiej na zdjęciach

Do współczesnej Golgoty porównany był Smoleńsk podczas obchodów czwartej rocznicy katastrofy rządowego samolotu, w której zginął śp. Prezydent Lech Kaczyński. Tak jak w poprzednich latach, opisanie uroczystości słowami nie przedstawi tego, co działo się w stolicy. Kilka najważniejszych momentów czwartkowych obchodów opisałem wczoraj. Dzisiaj zaprezentuję część zdjęć z tegorocznych uroczystości.

Dziękuję wszystkim za obecność i nieustanną walkę o prawdę.

 


czwartek, 10 kwietnia 2014
Obchodzimy czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej

Dzisiaj, tj. 10 kwietnia, słowa nie wyrażą tego, co czują nasze serca na wspomnienie wydarzeń sprzed czterech lat. Będę na bieżąco informował, co dzieje się na obchodach w stolicy.
 
Dzisiaj odbyło się m.in. specjalne posiedzenie zespołu parlamentarnego ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Zaprezentowany został raport, z którego wynika, że Tu-154M rozpadł się w powietrzu. Świadczyć ma o tym m.in. układ szczątków salonki na obszarze o promieniu 30–50 metrów i ich stan, m.in. nadpalenia od wewnątrz. 

Główne obchody rocznicowe odbyły się wieczorem. Podczas oficjalnego przemówienia do zgromadzonych Polaków, prezes PiS, Jarosław Kaczyński nawiązał do pamięci o wszystkich, którzy zginęli w katastrofie. - Lech Kaczyński i jego współpracownicy byli patriotami, zasłużyli na pamięć i szacunek. Trzeba kontynuować ich dzieło - podkreślił.

Podczas uroczystej mszy świętej płomienną homilię wygłosił bp Antoni Dydycz. Porównał Smoleńsk z 2010 roku do współczesnej Golgoty. Wspominał m.in. sytuacje, jakie miały miejsce tuż po katastrofie, gdy rozsiewane były informacje, które nie trzymały się rzeczywistości, ale skutecznie wprowadzały zamieszanie., a krzyż i kwiaty rzekomo oszpecały piękno Krakowskiego Przedmieścia. Nie możemy o tym zapomnieć.


poniedziałek, 07 kwietnia 2014
Konszachty Solidarnej Polski z Palikotem.

Solidarna Polska złożyła populistyczny projekt uchwały o samorozwiązaniu Sejmu. Jednakże Ewa Kopacz rozpoczynając posiedzenie Sejmu, enigmatycznie ogłosiła, że jeden z posłów wycofał swoje poparcie dla projektu i w związku z tym projekt utracił wymaganą regulaminową liczbę podpisów i został uznany za wycofany. To oznacza, że faktycznie klub Solidarnej Polski przestał istnieć, bo nie jest w stanie zgromadzić 15 posłów dla swoich projektów.

Zainteresowało mnie co się dzieje w SP. Przy najbliższej okazji podczas prezydium Komisji Innowacyjności, zapytałem posła Mieczysława Golby, kto wycofał swoje poparcie i dlaczego nie mają 15 posłów. Powiedział mi, że poparcie wycofał Piotr Szeliga, a Marzena Wróbel i Ludwik Dorn nie poparli wniosku już na etapie jego składania. Ale najciekawszego dowiedziałem się, kiedy zapytałem Golby, co dalej zrobią w tej sytuacji. No i Mietek mnie zaskoczył. Powiedział, że SP złoży wniosek ponownie a brakujący podpis pozyska od posła Sławomira Kopycińskiego od Palikota. Będący przy tej rozmowie Wincenty Elsner z TR (także członek prezydium komisji) z wyraźnym rozbawieniem stwierdził, że Kopyciński został oddelegowany do ratowania Solidarnej Polski.

Będę obserwować z uwagą dalsze losy ich wniosku o skrócenie kadencji Sejmu. Gdyby tak się stało, jak mówił poseł Golba, to stare przysłowie mówiące że tonący brzytwy się chwyta, jak ulał pasowałoby do zachowania SP. Partia, która z obrzydzeniem wyrażała się o Prawie i Sprawiedliwości twierdząc, że potrzebna jest moralna naprawa PiS, sama bez żenady skorzystałaby ze wsparcia „moralnych inaczej” posłów od Palikota. I tak Ziobro, Kurski, Dorn i inni z SP pokazaliby jak wygląda moralna naprawa w ich wykonaniu.

Taka współpraca oznacza, że na złość PiS-owi są gotowi taczkami gnój wozić. I „naprawiać” Polskę w koalicji z Palikotem, Biedroniem, Kopycińskim i Grodzką. No cóż, mam nadzieję, że się zreflektują i nie podejmą takiej współpracy. W przeciwnym razie, pozostanie tylko pogratulować towarzystwa!

 

piątek, 04 kwietnia 2014
Kolejne posiedzenie Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy w Smoleńsku

Dziś został przedstawiony kolejny raport z ustaleń zespołu . Cały raport będzie dostępny na stronach internetowych zespołu i na portalu Niezależna. Co z tego raportu wynika. Wynika jedno, że rząd zaciera ślady. Prokuratura nie badała dowodów a część dowodów ukrywa. Rodziny nie otrzymują ekspertyz. Nie zabezpieczono próbek do badań pirotechnicznych. Nie zrobiono rekonstrukcji wraku. Nie przeprowadzono sekcji zwłok. Rzeczy osób, które zginęły nie badano na obecność materiałów wybuchowych. Wrak samolotu był wystawiony na warunki atmosferyczne aż w końcu go umyto.

Prawnik rodzin ofiar stwierdził, że prokuratura odmawia dostępu do wyników badań. Prokuratura po raz kolejny upubliczniła materiały przed udostępnieniem rodzinom i nie reaguje na protesty. To co robią władze rządu Tuska jest sprzeczne z międzynarodowymi standardami prawnymi obowiązującymi w krajach demokratycznych. A prokuratura działa jak tuba propagandowa rządu a nie organ, który chce ustalić prawdę.

Tymczasem podczas dzisiejszego posiedzenia sejmu poseł Kopyciński od Palikota wnioskuje o wykluczenie Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego mówiąc, że wybuch mógł nastąpić w głowie posłów itd. (dalszych bredni nie będę powtarzać). Niestety po raz kolejny pełniąca urząd Marszałka Sejmu Ewa Kopacz reagowała tak anemicznie, jakby całkiem opadła z sił przez co de facto dopuszczała do tak brutalnego napadu z mównicy sejmowej. Dopiero kiedy z sali padały okrzyki o wyłączenie mikrofonu (sam wznosiłem takie okrzyki), niespiesznie przywołała posła do porządku. Niestety Tusk, Kopacz i inni z PO przyzwyczaili Polaków do takiego chamstwa i wychowali grono nienawistnych popleczników, których takie chamstwo cieszy. Jestem przekonany, że przy tym rządzie i takim szefostwie Sejmu nie uda się doprowadzić do uczciwego dochodzenia do prawdy, ani także w Sejmie nie będzie uczciwej debaty, dlatego zaproponowałem pełnomocnikowi rodzin rozważenie wystąpienia na drogę postępowań przed międzynarodowymi trybunałami.

wtorek, 01 kwietnia 2014
Ewa Kopacz odchodzi na zasłużoną emeryturę!

W złożonym przez Ewę Kopacz do prasy oświadczeniu czytamy:

Szanowni Państwo, moi drodzy i zawsze wierni Wyborcy, stale popierający mnie swoimi głosami, pomimo oszczerstw i kłamstw opozycji. Mam dla Was dwie wiadomości. Jak zwykle w takich okolicznościach, jedną dobrą a jedną złą.

Zacznę od tej złej. W poczuciu dobrze spełnionego obowiązku w wieloletniej służbie dla narodu, odchodzę na zasłużoną emeryturę. Dziękuję wszystkim moim wyborcom i współpracownikom za wieloletnią wierną i oddaną postawę wspierania mnie i najlepszej dla Polski koalicji PO-PSL.

A teraz ta dobra wiadomość. Właśnie został zakończony wykup działek pod budowę drogi kolejowej nr 8 z Warszawy do Radomia. Inwestycja ze względu obiektywnych trudności nie została oddana w terminie czyli na koniec 2013 roku. Najpierw projektowana trasa nie trafiła pod istniejący wiadukt w Radomiu a po kolejnej zmianie trasy trzeba było wykupić dodatkowo kilkaset działek. Oczywiście była to wina niecnego PiS-u. Teraz jednak dzięki ogromnemu naszemu wysiłkowi i zaangażowaniu już od jutra rozpoczyna się budowa trasy, która umożliwi dogodną podróż z Radomia do Warszawy w ciągu 56 minut już od 2025 roku. Emeryturę będę spędzać w Gdańsku u córki, która właśnie została współwłaścicielem sprywatyzowanej kliniki w Pucku. Jeszcze raz dziękuję za owocną współpracę .

Radom 01. 04. 2020 r."