Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
piątek, 06 maja 2011
Radomska platforma schowała głowę w piasek

W dniu wczorajszym rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych przyszli przed moje biuro, chcąc wyrazić swój sprzeciw wobec sposobu w jaki są traktowani przez obecny rząd.  Wysłuchałem ich problemów i postulatów, odebrałem petycję i zobowiązałem się do pomocy, w przeciwieństwie do polityków Platformy, którzy nie pofatygowali się nawet żeby wyjść do zgromadzonych. Trudno się jednak dziwić temu chowaniu głowy w piasek skoro to właśnie rząd PO i PSL zmniejsza środki przekazywane z PFRON do Państwowego   Centrum Pomocy Rodzinie. Wiedzą, że robią źle i unikają konfrontacji. Nie mieliby przecież żadnych argumentów na swoją obronę, bo jak można uzasadnić odbieranie pieniędzy niepełnosprawnym?

Sytuacja osób niepełnosprawnych i ich rodzin jest niezwykle trudna ze względu na bardzo niskie świadczenia. Od kilku lat starają się wywalczyć niezbędne zmiany. Uczestniczyli w spotkaniach i rozmowach w ministerstwach, niestety bezskutecznie. W końcu w akcie desperacji postanowili wszcząć protest przed Kancelarią premiera Tuska, ale i to nie zrobiło na rządzących żadnego wrażenia, a świadczenia pozostały na dotychczasowym poziomie.

Zdaję sobie sprawę, że reforma systemu wsparcia dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin jest konieczna, bo środki które są dotychczas przyznawane to kropla w morzu potrzeb. W miarę swoich możliwości będę się starał pomagać i wspierać osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Nie jest to jedyna grupa pokrzywdzona przez obecną władzę. Do mojego biura przychodzą listy i zgłaszają się osobiście przedstawiciele z różnych środowisk, którym żyje się coraz trudniej. Narzekają na brak podwyżek, wzrost cen i kosztów utrzymania. Proszą o pomoc, niektórzy mówą wręcz o głodowej egzystencji.

Platforma postanowiła przerzucić koszty kryzysu, którego jak twierdzą obecnie rządzący nie ma, na grupy najsłabszych i pokrzywdzonych obywateli.

Powyżej Apel Forum Rodzin Osób Niepełnosprawnych Rodziny ON13:24, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »