Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
czwartek, 31 maja 2012
Zapraszam na marsz

"Rodzina receptą na kryzys" - takie hasło będzie przyświecać uczestnikom marszu dla życia i rodziny, który odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca w Radomiu. Jego uczestnicy spotkają się w kościele farnym (pw. św. Jana) na mszy św. o godz. 15.00. Następnie przejdą ul. Rwańską oraz Żeromskiego pod Urząd Miejski, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Zachęcam do wzięcia udziału w tej inicjatywie.

23:16, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 maja 2012
Drugi Euro-obrazek: No to ładny Kwiatek

Miałem rację. Wszystko kręci się wokół Euro. Dziś kolejny zawodnik z ławki rezerwowych plecie o rekonstrukcji drużyny, ale oczywiście ma to nastąpić dopiero po mistrzostwach. Jak widać, marzy im się powrót na murawę.

Oto były rozgrywający, minister sprawiedliwości Kwiatkowski, siedzący dziś na ławce rezerwowych (siedzi chyba nie daleko od Mira, bo obaj z Łodzi i mówią jakby ustalili wersję) oświadcza, że trener Donaldinio nie jest geniuszem, a ma tylko zaledwie instynkt. No to już wiemy dlaczego grzeje ławę. Jak widać, sam jest pozbawiony nawet instynktu samozachowawczego. Takich zniewag trener nie wybacza. Na boisku mogą grać tylko ci zawodnicy, którzy widzą w szkoleniowcu natchnionego przez Boga geniusza. No przynajmniej do czasu, kiedy nie poślizgną się na wazelinie. Tymczasem podpowiadam tym, którzy nie wiedzą dlaczego Nowak jest w podstawowym składzie drużyny. Wszak to on pierwszy dostrzegł ten geniusz.

KOKO EURO SPOKO

Od dziś taki napis na sztandarach zamiast "Bóg Honor Ojczyzna". Bardziej odda on naszą rzeczywistość niż ten historyczny. Nie zobaczymy naszych pań z zespołu Jarzębinki. Tymczasem za konkursowe SMS-y kasę zabezpieczyli sobie organizatorzy konkursu. Szkoda, że nie zabezpieczyli dla nas praw autorskich. Ale to szczegół. W końcu chodzi o zysk, kto by się tam przejmował kibolami. Jak będą podskakiwać, to się ich prewencyjnie wyśle do paki na spotkanie ze „Staruchem”. Jest nadzieja, że tym razem PO nie wygra nawet w więzieniach.

 

Co ze stadionami po Euro

Hiszpanie rozpatrują radykalne kroki. Mówią nawet o wyburzeniu stadionów, bo są zbyt drogie w utrzymaniu i nie ma pomysłu, jak je wykorzystać. W Polsce jednak nie będzie takiego dylematu. Stadiony będą wykorzystane. To na nie przeniesie się premier z posiedzeniami rządu. A skoro podczas meczów zapadają najważniejsze decyzje, to naród w ramach przejrzystości administracji będzie mógł patrzeć choćby na nogi rządzącym - skoro na ręce nie wolno.  Z pewnością kibice wykupią wszystkie bilety. A może wzorem Zieleńca powstanie na stadionie wyciąg krzesełkowy z murawy do loży prezydenckiej. O przepraszam, kancelaria prezydencka zaprzeczyła jej istnienie. No to do kogo będą wciągać ministrów?

 

14:43, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 maja 2012
W obliczu Euro trendów

Wszystkich powoli opanowuje piłkarska gorączka. Wszystko więc kręci się wokół piłki nożnej, chociaż to, czy ma z nią związek czy nie, pozostaje już sprawą poboczną.  Jest więc tak, jak z marynarzem, który do każdej potrawy sypał pieprz. Nawet do zupy mlecznej. Trochę to bez sensu, ale taka moda i nic się na to nie poradzi.  Postanowiłem zatem być trendy i do czasu zakończenia EURO wydarzenia w kraju relacjonować w futbolowym duchu.

Będę więc prezentował obrazki z boiska, z ławki rezerwowych, z szatni, z trybun i oczywiście sprzed szklanego ekranu, jako że największa rzesza kibiców to właśnie telewidzowie. Mecz będzie się toczyć symultanicznie pomiędzy kilkoma zespołami jednocześnie - trochę jak w szachach heksagonalnych. Ale żeby nie było aż tak śmiertelnie poważnie (mam nadzieję, że nie w takim nastroju nasza reprezentacja zakończy mistrzowskie zmagania), doprawię obrazki szczyptą humoru. Wierzę też, że Euro-zabawy nie skończymy zawiedzeni totalnymi porażkami, jak rybak, który po długim, monotonnym połowie wreszcie dostrzegł na końcu swojej wędki złotą rybkę. Zapytał ją w końcu, czy jest ze złota. - Nie, ja jestem z Platformy - odpowiedziała rybka. - No to ty nie spełniasz życzeń? - dopytywał zafrasowany. - Nie - wytłumaczyła rybka - ja tylko obiecuję…

 

Euro-obrazek vol.1 - Kaczyński jak Górski!

Ostatnio Jarosław Kaczyński został nazwany przez Jana Tomaszewskiego Górskim polskiej polityki.  No i jak przystało na dobrego trenera, nieco utemperował nosa  nadmiernie rozentuzjazmowanemu zawodnikowi. Jan Tomaszewski otrzymał naganę za deklarowanie dopingowania Niemcom zamiast Polakom. Co jak co, ale reprezentacja musi grać w całości do bramki przeciwnika, nawet jeśli zawodnicy mają słuszne zastrzeżenia do swoich władz. Przynajmniej taka zasada obowiązuje w zespole PiS.

 

… a w szatni u PO.

Nie od dziś wiadomo, że premier Tusk harata w gałę. I podczas meczów zapadają najważniejsze decyzje. Podobno kłopoty Schetyny zaczęły się po tym, kiedy nie podał premierowi piłki będąc sam na sam z bramkarzem i jeszcze do tego strzelił gola. Premier odegrał się skutecznie, bo nie tylko wyrzucił Schetynę  z drużyny, ale także  z rządu. W PO krąży nawet taka plotka, że wykorzystano  pretekst afery hazardowej, żeby się nie wydało, co było prawdziwym powodem wykluczenia Schetyny z drużyny Tuska.  Bo przecież afera goni aferę, ale tylko Schetyna wyleciał z rządu, jak wystrzelony  z procy. Pozostałych kolegów grający trener Tusk broni do upadłego. Wystarczy przypomnieć  Niesiołowskiego czy Sawicką. Szkoleniowiec ostatnio pokazał także, że ma talenty komika apelując do Niesiołowskiego, by przeprosił dziennikarkę, chociaż stwierdził, że to ona napadła na biednego Stefanka i ten biedaczysko w obliczu zagrożenia tylko się bronił. Trener wspomniał, że na tym polega siła jego drużyny, że przeprasza nawet wtedy kiedy zostanie zaatakowana. Ha , ha, ha, ale dobra ściema.  Można by powiedzieć: jaki trener - taka drużyna.

 

Platforma życzy: „Sto lat”

Przed jednym z ostatnich treningów z szatni PO dobiegało również gromkie „Sto lat, sto lat”. Tłum dziennikarzy oczekujący na oficjalny trening przed odtrąbieniem sukcesu i huczne otwarcie zaledwie kilkunastokilometrowego odcinka A-2 dopytywał się, czy śpiew miał związek z uroczystością, czy raczej był życzeniem dla trenera Tuska. Okazało się, że była to propozycja  kolejnej odsłon dyskusji nad podniesieniem wieku emerytalnego.

 

Kanossa Schetyny i zasługi „fryzjera”

Z szatni także dobiega głos Drzewieckiego (tak , tak - tego od afery hazardowej). Wraca do gry. Mówi, że Schetyna zaraz po EURO ma powrócić do drużyny. Grześ wrócił do łask po tym, jak zadeklarował, że już zawsze będzie podawał piłki do trenera, nawet gdyby strzelał karnego. Taka taktyka się sprawdza. Pierwszy raz od lat wygraliśmy z Włochami, i to wysoko. I to sam trener Donek strzelił dwie bramki. Chociaż złośliwi mówią, że to zwycięstwo jest zasługą „fryzjera” masażystki Muchy. Jednak nawet to jej nie uratuje po próbie eksmisji Rosjan z Bristolu. Takich gaf trener nie wybacza. Masażystka drużyny - pseudonim „ministra”, czy coś w tym rodzaju - ma przed sobą jeszcze tylko jedno zadanie:  rozmasować zakwasy powstałe przy budowie autostrad a potem zostanie podmieniona na jakiegoś kumpla z ferajny. Akcja już była omawiana w jednej z restauracji. I tym razem, tak jak poprzednio po spotkaniach w „Pędzącym Króliczku”, panowie mieli kłopoty. Tym razem nie z CBA, a z jakąś inną zarazą. Podobno Schetyna trafił nawet do szpitala. Oj, szkodzą im te restauracje.

poniedziałek, 28 maja 2012
Skuteczne starania o dofinansowanie

Po raz kolejny przekonałem się, że warto zabiegać aż do skutku o pieniądze na inwestycje w naszym regionie. Otrzymałem właśnie pismo od Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, w której, w nawiązaniu do naszych wcześniejszych korespondencji, poinformował mnie, że budowa obwodnicy południowej Radomia została dofinansowana kwotą 29 015 tys. złotych.

Żeby nie być gołosłownym, poniżej zamieszczam skan fragmentu pisma, które dzisiaj otrzymałem. Szkoda tylko, że przez poprzednie cztery lata na nasze prośby w tym temacie wielu pozostawało głuchymi.

 

17:26, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 maja 2012
Naukowcy o katastrofie smoleńskiej

W Krakowie, naukowcy, doktoranci i studenci polskich wyższych uczelni technicznych zebrani na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniu 23 maja 2012 r., po zapoznaniu się z badaniami prof. Wiesława Biniendy z Uniwersytetu w Akron Ohio USA dotyczącymi technicznych aspektów katastrofy smoleńskiej Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. przyjęli bardzo ważne stanowisko. Stwierdzili, że przesądzają one w sposób ostateczny, iż gdyby skrzydło samolotu uderzyło w brzozę, to z pewnością przecięłoby ją nie naruszając zdolności nawigacyjnych samolotu. Oznacza to, że katastrofa ta nie mogła zostać spowodowana na skutek ułamania skrzydła samolotu przez brzozę.

Stanowisko to potwierdzają obecni na spotkaniu:

Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki – Dyrektor Instytutu Mechaniki Budowli Politechniki Krakowskiej

Prof. dr hab. inż. Andrzej Michał Oleś – z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prof. dr hab. inż. Jacek Rońda – z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej

Prof. dr hab. Edward Malec – Dyrektor Instytutu 

piątek, 25 maja 2012
Szumilas obroniona, PO murem za...

Festiwal chaosu, niekompetencji, zaniechań, opóźnień i żenującej beztroski nie przekonały rządzącej koalicji, która stanęła murem za minister Szumilas. Aż strach pomyśleć, co się stanie, gdy to właśnie ta osoba - jak twierdzi premier Tusk - nadal będzie "naprawiać  gigantyczne zaniedbania w edukacji". Obyśmy nie obudzili się zbyt późno, gdy o rzeczywistej edukacji będziemy mówić jedynie w czasie przeszłym, bo błędów popełnionych przez obecną minister nie da się już naprawić.

Podczas dzisiejszych głosowań Platforma dobitnie pokazała również, że jej członkowie mocno obstają m.in. za gejami i lesbijkami.

Tagi: Sejm
10:43, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 maja 2012
Dezyderat do Tuska, Dworak urażony

Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii ponownie przyjęła dzisiaj dezyderat do premiera Tuska w sprawie krytycznej oceny odmowy przydziału telewizji Trwam miejsca na multipleksie.

Przewodniczący KRRiT, Jan Dworak stwierdził tymczasem, że Anna Sobecka, która zaprosiła go między innymi do udziału w konsultacjach społecznych na powyższy temat, oczernia urzędników państwowych i... opuścił posiedzenie Komisji.

 

wtorek, 22 maja 2012
Odwiedziłem wystawę w Orońsku. 1,5 tysiąca znajomych facebookowiczów

Miniony weekend był dla mnie bardzo pracowity. Znalazłem jednak chwilę, żeby odwiedzić Muzeum Rzeźby Współczesnej, w której prezentowana jest wystawa wszystkich prac zgłoszonych do międzynarodowego konkursu na koncepcję pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Gdy oglądałem prace, towarzyszyły mi mieszane uczucia. Pracę, która otrzymała pierwszą nagrodę autorstwa Andrzeja Sołygi, Dariusza Śmiechowskiego oraz Dariusza Komorka prezentuję na zdjęciu poniżej. A jak Państwu podobają się koncepcje na ten pomnik? Czekam na opinie.

Miło mi także poinformować, że we wtorek znalazłem się w gronie osób, które mogą pochwalić się liczbą ponad 1,5 tysiąca znajomych na Facebooku. Warto podkreślić, że z większością z nich mam kontakt na bieżąco. Jako członka Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii cieszy mnie to, że tak wiele osób korzysta z tego kanału komunikacji i mam nadzieję, że grono to wciąż będzie rosło.

 

 

poniedziałek, 21 maja 2012
Panie premierze melduję wykonanie zadania!

Gdyby jakiś europejski rząd tak kpił z obywateli jak rząd Donalda Tuska, musiałby nie tylko uciekać ze swojego kraju, ale także ukryć się gdzieś w brazylijskiej dżungli, jak kiedyś faszyści po drugiej wojnie światowej.

Gdyby grecki emeryt miał taką małą emeryturę, jak polski, to rząd grecki nie śmiałby opowiadać Grekom bajeczek o zielonej wyspie. Zostałby w najlepszym razie wywieziony na taczkach, a być może zwyczajem starożytnych Spartan, zrzucony ze skały, jako szkodliwy element. Tymczasem to my mamy pomagać Grekom i to nam wmawia się, że jesteśmy zieloną wyspą, za co powinniśmy być wdzięczni dozgonnie naszemu obecnemu rządowi. Zgon natomiast powinien nastąpić  zaraz po zakończeniu pracy w wieku 67 lat.  Zgodnie z hasłem z PRL: Emeryci i renciści popierajcie partię czynem umierając przed terminem.

Zielona wyspa - ale Irlandia czy może Sycylia

Tymczasem, jeśli Polska przypomina jakąś zieloną wyspę, to nie jest to Irlandia tylko Sycylia. Bo premier, który wyrzuca szefa CBA po złapaniu afery w swoim rządzie i ostrzega swoich posłów, że mają przez telefon rozmawiać tak, jakby byli na podsłuchu, przypomina bardziej mafijnego bossa niż premiera państwa prawa. Premier Tusk najpierw stworzył fasadowe stanowisko do walki z korupcją, a po kilku latach doszedł do wniosku, że nawet taki surogat nie jest mu do niczego potrzebny i oświadczył , że nie chce nawet słyszeć o korupcji. Przypomina mi to żart o lekarzu, który do pacjenta wyciągającego rękę z koperta oświadczył: "nie chcę nawet słyszeć o żadnej łapówce. Proszę cichutko położyć kopertę na parapecie". Tyle, że dziś to nie jest żart! Zastanawiam się co po katastrofie Smoleńskiej, która niewątpliwie obciąża tę ekipę, musi jeszcze nas spotkać, żeby ludzie się obudzili. Po ostatnim agresywnym zachowaniu Niesiołowskiego znowu wmawia się nam, że to dziennikarka jest sama sobie winna, bo po pierwsze, po co przyszła do sejmu, a po drugie, po co zadawała pytanie Niesiołowskiemu. To tak, jakby zgwałconej kobiecie zarzucać, że sama sobie winna, bo po co taka ładna i chodzi w mini. Winni zachowania Niesiołowskiego są protestujący i PiS, który… no właśnie, co takiego zrobiliśmy, że PO zachowuje się znowu jak dziecko w piaskownicy sypiące koledze piaskiem po oczach i jednocześnie krzyczące: mamo! a on mnie bije!

Gorzej jak za Gierka

„Panie premierze melduję gotowość do Euro” ostatnio przed kamerami powiedział minister Nowak.  Być może minister Nowak jest gotowy do EURO, bo pewnie ma bilet na mecz dla siebie i premiera, ale sytuacja jest gorsza jak za Gierka. Jak wygląda ta tragifarsa? Żadna z obiecanych na EURO autostrad nie została zbudowana, premier sprawdza przejezdność dróg z pokładu helikoptera a minister z dziarską miną melduje gotowość. Jest jeden powód, dla którego meldunek Nowaka o gotowości do EURO przypomina sytuacje z czasów Gierka. Słyszymy plotki, że będzie częściowo dopuszczona do ruchu autostrada z Łodzi do Warszawy. Ogłosi się wielki sukces, bo coś się jednak udało a po EURO droga zostanie zamknięta i rozpocznie się prawdziwe wykańczanie trasy. Dokładnie scenariusz z czasów, kiedy budowano obwodnicę Grójca, gdzie asfalt zerwano na drugi dzień po otwarciu, ale termin 22 lipca został uczczony i Gierek przecinał wstęgę. To wtedy także przewożono świnie z chlewni do chlewni, aż któryś spostrzegawczy zachodni dziennikarz towarzyszący sekretarzowi rozpoznał świnię po łacie na pyszczku, którą widział już poprzednio. W gazetach ukazało się zdjęcie pierwszego sekretarza pośród trzody z podpisem E. Gierek trzeci z lewej. I tak lub podobnie skończy D. Tusk, jeśli będzie nadal uprawiał natrętną propagandę. No ale czemu się dziwić skoro syn Gierka doradza Tuskowi.

piątek, 18 maja 2012
Wyjazdowe posiedzenie komisji

WSK po zmianach. Dolina lotnicza. Trudna i bolesna restrukturyzacja przyniosła efekty. Dziś byłem z wizytą w Rzeszowie w zakładach lotniczych. Miałem możliwość wizytowania najnowocześniejszego zakładu produkującego silniki lotnicze.

Klaster dolina lotnicza to ponad 100 firm. Klaster powstał na bazie dawnego zakładu WSK Rzeszów. Zakład powstał w czasach tworzenia COP w okresie międzywojennym. Patrzę na nowoczesne silniki montowane w samolotach wojskowych USA, między innymi F 16. Z drugiej strony patrzę na zniszczony zakład w Pionkach , który mógłby być częścią klastra razem z fabryką broni w Radomiu, lotniskiem i zakładami nowoczesnych technologii w Radomiu. Niestety do tego potrzebne jest porozumienie wszystkich decydentów. Niestety władze Mazowsza (koalicja PO - PSL)  są zadowolone, bo dały miejsca pracy swoim. A swoi, ponieważ mają plecy, nie dają z siebie wielkiego wysiłku, bo nie czują zagrożenia. Bezpieczna praca dla urzędników, to brak miejsc dla obywateli. No cóż, tylko pozazdrościć Podkarpaciu i modlić się o zmianę władzy w naszym województwie.Część silnika samolotowego myśliwca produkowanego w Polsce


Tagi: komisja Sejm
14:28, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3