Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
niedziela, 25 maja 2014
Dziękuję za udział w wyborach do PE

Według większości sondaży pojawiających się w wyborczy wieczór, poseł Zbigniew Kuźmiuk osiągnął wynik, który pozwoli mu zasiąść w Europarlamencie. Z gratulacjami i oceną wyborów wstrzymam się do ogłoszenia oficjalnych wyników. Teraz chcę tylko podziękować wszystkim za pracę włożoną w kampanię wyborczą, a wyborcom za oddane na Prawo i Sprawiedliwość głosy

23:41, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 maja 2014
Jaka będzie Unia? Zależy od nas, Polaków!

Uczestniczyłem w wyjazdowym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. W jego trakcie posłowie i senatorowie PiS przyjęli stanowiska odnoszące się do sytuacji polskiej gospodarki.

- Jesteśmy w przeddzień wyborów. Obywatele muszą sobie zadawać pytanie o stawkę tego głosowania. Ta stawka jest bardzo wysoka. Chodzi o to, jaka będzie Unia? Czy będzie klubem kilku wpływowych państw czy wróci do swoich korzeni? mówił prezes PiS, Jarosław Kaczyński. 

wtorek, 20 maja 2014
Mazowsze bankrutem - to nie polityczna gra...

Wielokrotnie alarmowałem o sytuacji na Mazowszu. Niestety, władze PO-PSL w Sejmiku kontynuowały oderwaną od rzeczywistości politykę finansową i to ona doprowadziła województwo do bankructwa. Wczoraj radni Sejmiku Wojewódzkiego, w którym większość mają politycy wspomnianych ugrupowań, odrzucił wniosek o odwołanie marszałka Adama Struzika, chociaż dane przedstawiane przez różne instytucje nie pozostawiają żadnych złudzeń, że osoby zasiadające w Zarządzie Województwa Mazowieckiego nie powinny zajmować tych funkcji. To one są odpowiedzialne za wojewódzką katastrofę finansową i na dowód tego, że nie jest to tylko stanowisko przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, zamieszczam baner, jaki wywieszony był przez jedno ze środowisk lekarskich. Czy wymaga on dalszego komentarza? 

niedziela, 18 maja 2014
Były prezydent Gruzji oddał hołd Lechowi Kaczyńskiemu

Micheil Saakaszwili, były prezydent Gruzji, złożył dzisiaj w Polsce prywatną wizytę. Nie mogło w jej trakcie zabraknąć motywu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zawitał w Radomiu, gdzie pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich złożył kwiaty oraz przez chwilę opowiadał o przyjaźni, jaka łączyła go z prezydentem naszego kraju, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wyjątkowy gość podkreślił, że do Radomia zawitał dlatego, iż Lech Kaczyński był jego przyjacielem i nie mógł pominąć wizyty przy jego pomniku. Podkreślił również wiele wartości, którymi w życiu kierował się Kaczyński. Odwaga, jaką wykazał się podczas wizyty w Gruzji, gdy ta zagrożona była przez Rosję, wsparcie jakie udzielił mieszkańcom tego kraju, a także prezentacja prawdziwego patriotyzmu to tylko wybrane z nich. Zwrócił też uwagę na obecną sytuację m.in. na Ukrainie, wskazując ją jako poważny problem dla bezpieczeństwa Europy.

 

 

poniedziałek, 12 maja 2014
Dziękczynienie za kanonizację JP II

Miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w dziękczynieniu za kanonizację Jana Pawła II. Podczas Eucharystii został poświęcony nowy tympanon ku czci Papieża Polaka, od 27 kwietnia naszego nowego świętego.

Tagi: Radom
21:46, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 maja 2014
Głos o prawdę wciąż słyszalny

Już za miesiąc obchodzić będziemy 50 miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. 10 maja, tradycyjnie spotkaliśmy się w Warszawie. Modliliśmy się w intencji ofiar. Głos domagający się prawdy również nie milknie i wierzę, że do wyjaśnienia sprawy nic się w tej kwestii nie zmieni. 

j

czwartek, 01 maja 2014
Prezes Kaczyński gościł w Radomiu

Dzisiaj wizytę w Radomiu złożył Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Uczestniczył m.in. we mszy świętej w radomskiej katedrze, złożył kwiaty pod pomnikami Czerwca '76 oraz Lecha i Marii Kaczyńskich.

W swoim wystąpieniu prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślał rolę Radomia i radomian w walce o demokrację. Nawiązał także do najważniejszych działań, jakie Prawo i Sprawiedliwość podejmuje na wszystkich możliwych frontach. Wśród nich była troska o pracę dla Polaków, ich rodziny, zdrowie i bezpieczeństwo.