Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
sobota, 30 czerwca 2012
Czas komiksowych podsumowań

W niedzielę, oczy kibiców piłkarskich będą skierowane na reprezentantów Włoch i Hiszpanii. Ja tymczasem, w kończącym Euro 2012 dniu zapraszam wszystkich do zajrzenia na mojego bloga. Zamieszczę na nim Euro-komiks, który stanowić będzie podsumowanie obrazkowego cyklu pojawiającego się tu w trakcie trwania Euro.

23:37, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
Wystawa Warto być Polakiem w Grójcu

Dzisiaj uczestniczyłem w uroczystym otwarciu wystawy Warto być Polakiem w Grójcu. Wystawa popołudniu cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców miasta i myślę, że w kolejnych dniach również będzie skupiała ich uwagę. W otwarciu uczestniczyli m.in. senator Stanisław Karczewski, posłowie Zbigniew Kuźmiuk i Dariusz Bąk, burmistrz Grójca Jacek Stolarski, wiceburmistrz Janusz Gaweł, ks. dziekan Stefan Kazulak, płk Andrzej Kozera, wójt gminy Belsk Duży, Władysław Piątkowski, wicewójt gminy Błędów Jacek Adamski, przewodniczący Rady Miasta Adam Sannicki?, radni Maciej Dobrzyński, Adolf Maciak, Stanisław Sitarek, Grzegorz Pruś oraz twórca wystawy Maciej Chojnowski.

 

czwartek, 28 czerwca 2012
Kolejny skandal ekipy Tuska!

Rząd wprowadził pierwszy stopień zagrożenia terrorystycznego. Niestety o tym zagrożeniu nikt nie został poinformowany, a zagrożenie jest utrzymywane w tajemnicy. Sam dowiedziałem się o tym przypadkiem od strażnika sejmowego wczoraj wieczorem. Kiedy wjeżdżałem na teren Kancelarii Sejmu strażnik wyszedł ze swojej budki i oglądał uważnie przepustkę. Ze zdziwieniem zapytałem: - o co chodzi ? W odpowiedzi usłyszałem, że jest podwyższony stan zagrożenia i wszystkich się starannie kontroluje. Zdziwiłem się nieco i pomyślałem, że w sejmie dowiem się o co chodzi. Nikt jednak nic nie wiedział. Marszałek sejmu nie poinformował o powodach wprowadzenia pierwszego stopnia alarmu terrorystycznego. W mediach także cisza. Strach pomyśleć, czy gdyby nadciągała powódź, także zagrożenie byłoby utajnione, a my dowiedzielibyśmy się o nim dopiero wtedy, kiedy woda wleje się do domów? W telewizorni ma być mecz i dyskusja kto zostanie trenerem reprezentacji. Pamiętam, kiedy odszedł poseł z Prawa i Sprawiedliwości, informację umieszczono  na czerwonym pasku. A o terrorystach cicho, tak jak i o aferzystach z PO. Jaka podejrzana zbieżność! W demokratycznym kraju obywatele mają prawo wiedzieć o zagrożeniach a władza ma obowiązek informować o takich sprawach obywateli. Tymczasem w naszym kraju trwa zmowa milczenia. No chyba, że się mylę myśląc, że Polska jest jeszcze demokratycznym krajem. III RP pod rządami Tuska przypomina na każdym kroku PRL. Przypomnę, jak było po wybuchu w Czarnobylu. Władza także nie chciała denerwować obywateli i ukrywała katastrofę.  Tak żyjemy znowu w PRL, tym razem jest to Polska Republika Liberalna i niewiele się różni od tamtej minionej.21:53, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
Zapraszam na wystawę do Grójca

Wystawa "Warto być Polakiem" w Radomiu wzbudza bardzo duże zainteresowanie. W najbliższą sobotę ekspozycja trafi do Grójca. Jej uroczyste otwarcie, na miejskim Rynku, zaplanowana została na godz. 14. Serdecznie zapraszam wszystkich na tę uroczystość.


środa, 27 czerwca 2012
Zespół Smoleński: samolot przeleciał nad brzozą!

Dzisiaj odbyło się kolejne posiedzenie zespołu parlamentarnego ds Katastrofy Smoleńskiej. Mieliśmy okazję zapoznać się z materiałami, o których dość często mówiło się w ostatnich dniach. Wynika z nich jasno, że historie o tym, że gdyby nie smoleńska brzoza, tupolew z prezydentem Lechem Kaczyńskim i polską delegacją na pokładzie mógłby nie ulec rozbiciu, a wylądowałby awaryjnie, nie są do końca racjonalne. Wersja z brzozą, według wielu ekspertów, jest niespójna z naukowego punktu widzenia.

Mieliśmy okazję prześledzić drogę badań, jaką przeprowadził m.in. profesor Kazimierz Nowaczyk. Na podstawie oficjalnych raportów, ale i panujących w fizyce prawach stworzył najbardziej prawdopodobną trajektorię lotu i jasno z niej wynika, że samolot przeleciał ponad 15 metrów nad wspomnianą brzozą!


Złożyłem interpelację ws. Centrum Onkologii

Na podstawie art. 192 Regulaminu Sejmu RP, zgłosiłem interpelację
do Ministra Zdrowia w sprawie możliwości pozyskania środków z budżetu państwa na budowę Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu oraz na rozwój Oddziału Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. Dr Tytusa Chałubińskiego.

                                                                                                                  Tagi: Radom Suski
13:07, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 czerwca 2012
Wystawa o Lechu Kaczyńskim otwarta

W poniedziałek w Radomiu uroczyście obchodzona była rocznica wydarzeń, jakie miały miejsce w tym mieście w czerwcu 1976 roku. Uroczystą mszę świętą z udziałem licznych pocztów sztandarowych poprzedziło otwarcie wystawy "Warto być Polakiem", upamiętniająca postać śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uczestniczył w nim m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz Mariusz Błaszczak. Podczas spotkania padło wiele wzniosłych słów, którym towarzyszyły nie tylko głębokie przemyślenia polityczne, ale także łzy wzruszenia. Wystawa rzeczywiście robi niesamowite wrażenie, stanowi przekrój przez wszystkie etapy działalności Lecha Kaczyńskiego i z pewnością każdy, komu na sercu leży dobro naszego kraju, powinien ją zobaczyć. Poniżej prezentuję zdjęcia z dzisiejszych uroczystości.

piątek, 22 czerwca 2012
Jest zgoda na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego

To był niezwykle bogaty w wydarzenia dzień. Na jego zakończenie, późnym popołudniem gościłem na sesji Rady Miejskiej w Radomiu. Radni przegłosowali projekt uchwały dotyczący zgody na wzniesienie i lokalizację pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować tym, którzy w ten sposób wsparli projekt. Otrzymaliśmy zielone światło do działania i obiecuję, że będziemy ciężko pracować, żeby nie zawieść tych, którzy chcą uczcić pamięć o tragicznie zmarłym pod Smoleńskiem Prezydencie.

Jarosław Kaczyński będzie gościł na wystawie

Niedawno informowałem o wystawie "Warto być Polakiem", która będzie gościła w Radomiu od najbliższej niedzieli. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się jednak w poniedziałek, 25 czerwca o godz. 17. Udział w uroczystościach zapowiedział m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, a zwłaszcza tych, którym droga jest pamięć o śp. Prezydencie Lechu Kaczyńskim.

Uroczystości 80-lecia lotnictwa Ziemi Radomskiej

Dzisiaj rozpoczęły się Dni Radomia. Zainaugurowały je uroczyste obchody 80-lecia lotnictwa na Ziemi Radomskiej oraz święto 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. Po mszy świętej, która odbyła się w kościele garnizonowym, odbył się apel, defilada wojskowa, koncert orkiestry reprezentacyjnej a następnie festyn w lotniczym miasteczku. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprezy z mojej perspektywy. Na jednym z nich można zauważyć nawet młodą kadrę lotnictwa, która przymierzała się do wystawionych w miasteczku szybowców.


14:52, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4