Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
sobota, 29 czerwca 2013
Jarosław Kaczyński: Polska potrzebuje przywództwa

Podczas drugiego dnia IV Kongresu Prawa i Sprawiedliwości mieliśmy okazję wysłuchać Jarosława Kaczyńśkiego, który zaprezentował program dla Polski. Ma on doprowadzić m.in, do tego, że w kraju będzie praca, będą mieszkania, będzie dobra służba zdrowia oraz uczciwy wymiar sprawiedliwości, a godność narodowa będzie szanowana. 

Podczas przemówienia prezesa PiS pojawiły się takie kwestie, jak konieczność repolonizowania banków, powstania Instytutu Wolności Obywatelskich, a także, jak kiedyś już pisałem, zmiany w systemie edukacji. Dotyczyłyby m.in. zniesienia gimnazjów, zmian systemu testowego, przywrócenia szkół zawodowych oraz nauczania historii. Oczywiście w pełnym wymiarze.

piątek, 28 czerwca 2013
Rozpoczął się IV Kongres PiS-u

Nasza Ojczyzna nasza przyszłość, to hasło, które przyświeca uczestnikom rozpoczętego dzisiaj IV Kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Jego najważiejsze punkty to wybory prezesa i modyfikacja programu

 

Tagi: PIS wybory
17:01, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 czerwca 2013
Bastiony PO to już mrzonka

Po wyborach w Elblągu, z niektórych szeregów polityków Platformy Obywatelskiej do opinii publicznej wysyłano głosy przekonujące, że to tylko wypadek przy pracy. Odwołanie ze stanowiska szefa Rady Miejskiej w Łodzi i jego wiceszefowej, pokazały, że rządząca partia traci grunt pod nogami. Tym bardziej, że przeciwko wspomnianej dwójce przedstawicieli łódzkiej rady, głosowali także ich klubowi koledzy.

Tak, jak przypuszczałem, zdarzenia w Elblągu były wyłomem w tamie, która cieknie coraz bardziej zapowiadając nieuchronną katastrofę PO. Ale tego, że z kolan, w przeciągu kilkudziesięciu godzin, Platforma padnie wręcz na twarz, nikt chyba się nie spodziewał. A ponieważ, jak wiadomo, niewielu lubi trzymać z przegranymi, coraz częściej różni ludzie deklarują, że nigdy nic nie mieli wspólnego z PO i zawsze popierali Prawo i Sprawiedliwość. W Łodzi, głos tych „różnych" przeważył losy głosowania o odwołanie Tomasza Kacprzaka z pełnionej funkcji. Z pewnością wpływ na to miał fakt, że głosowanie było tajne. W jawnym, przeciwnicy mogliby się obawiać wyrażenia swojego zdania. Do porządku, radnych postanowił doprowadzić sam Donald Tusk, który stwierdził, że "różnice zdań pomiędzy radnymi Platformy wyjaśni dość szybko i z ostatecznymi efektami". Na szczęście w wyborach samorządowych również obowiązuje tajność i dzięki temu, nikt nie będzie musiał się obawiać „wdzięczności” nieznoszącego sprzeciwu premiera.

W Polsce wciąż żywa pozostaje sprawa seryjnego samobójcy, a tymczasem swoje pazury pokazała kolejna zmora, tajemniczy interneto-bomber. Skala działań wskazuje na zaangażowanie w sprawę grupy osób, tym bardziej, że „ataki" odbywają się z największą siłą tam, gdzie planowane są niezwykle ważne uroczystości oraz spotkania. Chociażby podniosły nastrój rocznicy Wydarzeń Czerwcowych zmąciły informacje o seryjnych alarmach bombowych w szpitalach, sądach, prokuraturach i innych instytucjach, także w Radomiu. Gdybyśmy mieli do czynienia z żartownisiem, atak przeprowadzony byłby zapewne na jeden, góra dwa obiekty. Tymczasem ktoś z premedytacją zorganizował akcję przeciwko Polsce na skalę ogólnopolską. Zatrzymano pierwszych podejrzanych w tej sprawie, ale nie może ona pozostać bez echa. Dlatego Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości będzie dążył do wyjaśnienia tej skrajnie nieodpowiedzialnej akcji. Ponieważ jeśli nie wystąpiła epidemia debilizmu, to mamy do czynienia ze zorganizowaną akcją przez jakieś służby. Pytaniem bez odpowiedzi, przynajmniej na razie, pozostaje: kto za tym stoi?

wtorek, 25 czerwca 2013
Wspominaliśmy Wydarzenia Czerwcowe

We wtorek, po raz kolejny wspominaliśmy wydarzenia Czerwca '76, gdy radomianie, płocczanie i mieszkańcy Ursusa rozpoczęli największą falę strajków wobec komunistycznego systemu. Przy radomskim pomniku spotkali się przedstawiciele środowisk prawicowych i solidarnościowych ze wspomnianych miejscowości, którzy oddali hołd ofiarom tamtego okresu.  Mocno brzmiały słowa przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy, który po raz kolejny przekonał, że Polacy mają dość nieudolnych rządów PO.Tusk po nokaucie liczony na deskach!

Używając bokserskiego slangu, wybory w Elblągu pokazały, że Platforma Obywatelska po kilku ciosach, na które sama się wystawiła, osunęła się na kolana. Wierzę, że to dopiero początek liczenia, po którym nie będzie zdołała się już podnieść. Gdyby był jakiś sędzia, mógłby już ogłosić TKO.

Wyniki wyborów w Elblągu potwierdziły nastroje panujące w naszym społeczeństwie. Obywatelskość PO coraz większej grupie Polaków kojarzy się z Milicją Obywatelską, a nie z platformą i mając w pamięci dokonania milicji z PRL  powoli odsuwają ją od władzy. Internauci żartują, że dotychczasowi politycy spod obywatelskiej bandery mają już POzamiatane, a strach zaglądający im w oczy będzie powodować kolejne błędy. Daleko przykładów nie trzeba szukać. Ostatnia ulewa w Warszawie bezlitośnie zmyła przyszywane przez usłużnych politykom PO hasła dotyczące ich fachowości w budowie dróg i autostrad. Zalanie otwartej z wielką pompą kilka godzin wcześniej części tunelu pod Wisłostradą, szybko przyćmiło samozadowolenie platformy w stolicy. Wielka pompa się przydała, ale do odwadniania basenu zwanego tunelem Pawła Piskorskiego, a konieczność stania na zakorkowanej trasie, zamkniętej z powodu otwarcia, jeszcze raz ugruntowała mieszkańców Warszawy i Polaków w całym kraju, w przekonaniu, że : CZAS NA ZMIANY! 


08:19, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 czerwca 2013
Zespół Smoleński nie ma wątpliwości: przy czarnych skrzynkach Tu-154 manipulowano!

Dzisiejsze spotkanie członków Zespołu Parlamentarnego ds. zbadania katastrofy smoleńskiej przyniosło wiele ciekawych informacji. Przedstawili oni nowe wyniki prowadzonych przez nich badań. Zwrócili uwagę m.in. na wiarygodność kopii zapisów czarnych skrzynek rządowego samolotu, a Antoni Macierewicz przekonywał, że przy nich manipulowano, gdyż wszystkie udostępnione materiały noszą znamiona manipulacji. 

Dr Kazimierz Nowaczyk przedstawił prezentację, w której udowadniał braki w spójności danych prezentowanych przez komisję MAK i Millera. "Dane z rejestratorów parametrów lotu przedstawione w raporcie KBWL i w ekspertyzie ATM są niekompletne i dlatego nie mogą być podstawią analizy trajektorii samolotu po utracie końcówki lewego skrzydła. Brak profesjonalnej dokumentacji zdjęciowej uszkodzeń drzewostanu oraz brak szczegółowej inwentaryzacji szczątków samolotu uniemożliwiają odtworzenie trajektorii w ostatnich sekundach lotu w oparciu o ślady materialne. Podana w raportach MAK i KBWL pozycja samolotu w momencie pierwszego uderzenia w ziemię nie odpowiada śladom pozostawionym na początku wrakowiska, a udokumentowanym na zdjęciach satelitarnych z 11 i 12 kwietnia 2010 r." - czytaliśmy we wnioskach.

Na posiedzenie dotarł również Wiesław Binienda, który tłumaczył, że nie można ignorować danych TAWS, czy FMS tylko dlatego, że nie pasują do narzuconej z góry koncepcji. M.in. powyższe niedociągnięcia były powodem skierowania przez zespół smoleński do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego m.in. na niedopełnieniu obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz byłego szefa i wiceszefa PKWL Jerzego Millera oraz Macieja Laska. Chodzi m.in. o obowiązek prawny posegregowania, zinwentaryzowania i przywiezienia do Polski części samolotu.


środa, 19 czerwca 2013
Prezydent wraz z pierwszą damą utożsamiają cały Naród

Wiele osób wciąż zadaje mi pytania dotyczące budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego. Dla tych, którzy chcą jeszcze raz poznać historię jego powstania i cele, jakie niesie ze sobą ta inicjatywa, zachęcam do przeczytania krótkiej rozmowy, jaką odbyłem z panią redaktor Izabelą Kozłowską.

W Radomiu został odsłonięty i poświęcony pomnik upamiętniający tragicznie zmarłą w katastrofie smoleńskiej parę prezydencką. Jak zrodziła się inicjatywa wybudowania monumentu?
– Inicjatywa budowy wyszła od obywateli, którzy domagali się uhonorowania pary prezydenckiej. Prezydenta – prawdziwego patrioty, który zginął, wykonując swoje obowiązki prezydenckie i któremu odmawiano godnego uhonorowania przez władze. Prezydent Lech Kaczyński jest Honorowym Obywatelem Miasta Radomia. Społeczeństwo domagało się, żebyśmy podjęli się realizacji tej inicjatywy. Widzimy bierność obecnej władzy w dochodzeniu do prawdy o wydarzeniach ze Smoleńska, a także godnego uczczenia pamięci ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Dlatego też społeczeństwo „wyręcza” rządzących i samo się organizuje. Stąd też założenie Komitetu Społecznego i późniejsza zbiórka publiczna na ten cel.

Jak długo trwała zbiórka funduszy na realizację inicjatywy?
– Około roku. W czerwcu ubiegłego roku marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik udzielił nam zgody najpierw na jedną zbiórkę publiczną, następnie na kolejną.

Z jakim zainteresowaniem spotkała się ta inicjatywa?
– Zainteresowanie jest ogromne, o czym świadczy to wsparcie inicjatywy i wielka życzliwość, jaką otrzymujemy przez cały czas. Na dzień dzisiejszy mamy zebrane prawie wszystkie potrzebne pieniądze. Tysiące osób zakupiło specjalnie przygotowane cegiełki. W ten sposób dostaliśmy ważny wyraz uznania dla budowy pomnika. Oczywiście pojawiły się także zdania odmienne, krytyczne wobec inicjatywy. Wrzawę podnosili nasi przeciwnicy polityczni, którzy atakowali i krytykowali budowę monumentu. Oceniając przygotowania i przebieg budowy pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich, stwierdzam, że najważniejsze jest to, iż zdecydowania większość naszego społeczeństwa udzielała nam wsparcia. Polacy pamiętają o ofiarach katastrofy smoleńskiej i chcą je godnie upamiętniać.

Pomnik oddaje cześć także pozostałym ofiarom katastrofy...
– Centralne miejsce zajmują postacie Marii i Lecha Kaczyńskich. Obok ich pomnika umieszczone są dwie tablice, na których wyryto nazwiska wszystkich ofiar katastrofy rządowego Tu-154M na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku. Prezydent wraz z pierwszą damą utożsamiają cały Naród, oddają hołd wszystkim ofiarom katastrofy. To monument upamiętniający wszystkie osoby, które leciały do Katynia oddać hołd bestialsko pomordowanym przez NKWD polskim oficerom.


wtorek, 18 czerwca 2013
Uroczystość odsłonięcia Pomnika na fotografiach

W najbliższych dniach postaram się wszystkim tym, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć w radomskich uroczystościach odsłonięcia pomnika śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, na różne sposoby przybliżać ich przebieg. Pierwsze fotografie prezentuję poniżej:


Dla Ciebie Polsko - pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty

Szanowni Państwo! Dziś, 18 czerwca 2013 roku, w sześćdziesiątą piątą rocznicę urodzin śp. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego - Prezydenta RP w latach 2005-2010, profesora prawa, odsłoniliśmy w Radomiu pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich w całości ufundowany przez społeczeństwo z dobrowolnych składek. Przytaczam tekst przemówienia, jakie wygłosiłem podczas uroczystości.

Tysiące Polaków z wielką ofiarnością wsparło budowę pierwszego w kraju pomnika Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. To właśnie dzięki anonimowym ofiarodawcom, powstał monument będący hołdem złożonym przez naród  prezydentowi Rzeczypospolitej, który całe życie poświecił Polsce, bo pomniki stawia się ludziom za ofiarną pracę i śmierć na służbie. 

Wszyscy raz rodzimy się dla świata i raz umieramy, ale Ci, którzy życie swoje poświęcili dla innych, rodzą się ponownie w naszej wdzięcznej pamięci, a dzięki temu żyjąc w naszych sercach: „Serca zmdlałe ocucą – pleśń z oczu zgarną narody…” (Bema pamięci żałobny rapsod. C. K. Norwid)

Radomski pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego upamiętnia śmierć wszystkich 96 osób znajdujących się 10 kwietnia 2010r. na pokładzie polskiego samolotu rządowego, lecącego do Smoleńska na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni ludobójstwa w Katyniu. Wśród nich byli: Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką oraz kwiat polskiej elity, stanowiący oficjalną delegację, a także załoga samolotu. Tragedia, która dotknęła wówczas cały Naród Polski nie miała precedensu w historii nowożytnego świata, jednakże, co zaskakujące, rząd polski składający się z przedstawicieli P O i PSL, nie zdobył się na godne upamiętnienie poległych. Postanowiliśmy zatem ufundować pomnik ze składek społecznych, by pozostać w zgodzie z oczekiwaniami znacznej części naszych rodaków i własnymi odczuciami - poczuciem wielkiej straty i żałoby. 
Rodacy w zastępstwie rządzących niechętnych oddaniu należnej czci ofiarom Smoleńskim, wspólnym wysiłkiem wybudowali odsłaniany dziś pomnik.

Zaraz po ogłoszeniu zamiaru budowy pomnika rozgorzała dyskusja. Pytano: dlaczego pomnik Lecha Kaczyńskiego w Radomiu? Jest oczywiście wiele argumentów za, bo człowiek, który całe życie poświęcił Polsce i zginął podczas pełnienia obowiązków głowy państwa zasługuje na pomniki. Dla mnie w kontekście radomskim, najważniejszy jest jeden powód. Prezydent wielokrotnie podkreślał, że wystąpienie radomskich robotników w Czerwcu 76 roku przeciw dyktaturze komunistycznej, dla Niego stanowiło wielką inspirację do działania na rzecz budowy niepodległego i demokratycznego państwa.  Według Lecha Kaczyńskiego ten robotniczy protest  przeciw niesprawiedliwości PRL-u był preludium, upadku komunizmu, zapowiedzią powstania Solidarności i milowym kamieniem na drodze ku wolności.

Prezydent Lech Kaczyński pozostawił nam duchowy testament mówiąc: „Tylko Polska sprawiedliwa i solidarna może się rozwijać, tylko w takiej Polsce możemy wykorzystać wszystko, co własnym wysiłkiem zdobyliśmy, co jest naszym sukcesem, niezaprzeczalnym dorobkiem żyjących pokoleń”, a także  „musimy pielęgnować naszą kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje”. 

Wiele zależy od tego jak wypełnimy ten prezydencki testament budowy życia społecznego w oparciu o wartości. Pamiętajmy, że  każdy z nas kiedyś stanie przed najwyższym i przodkami, aby zdać relację ze swojego życia. Wtedy zapytają nas co zrobiliście z prezydenckim przesłaniem? Obyśmy wtedy nie musieli  milczeć ze wstydem! Dziś Lech Kaczyński patrzy na nas poprzez ten pomnik i pyta: Co jesteśmy gotowi zrobić dla Polski? 

Jest już ostatni czas, aby wypełnić swoje obowiązki wobec ojczyzny znajdującej się w potrzebie. Dzisiaj, wspierając ufundowanie prezydenckiego pomnika, dołożyliście Państwo swoją cegiełkę w dzieło budowy polskiej narodowej wspólnoty. Z serca wam za to dziękuję. Niech wam Bóg błogosławi. 

Ale ten pomnik to dopiero początek uzdrawiania Polski! Przed nami jeszcze wiele pracy.
Podczas pracy nad koncepcją pomnika pojawiły się liczne głosy, aby przedstawiał on parę prezydencką. Pierwsza Dama, jaką była Maria Kaczyńska, jest niedościgłym wzorem dla pierwszych Dam Polski.   Lech i Maria Kaczyńscy byli przykładnym małżeństwem. Ich wzajemne relacje wypełniają to, co o miłości mówił Papież Jan Paweł II. „Miłość zmierza do jedności głęboko osobowej, która nie tylko łączy w jedno ciało, ale prowadzi do tego, by było tylko jedno serce i jedna dusza”. I stało się, że to jedno serce przestało bić właśnie 10 kwietnia 2010r. Pomnik nie mógł więc rozdzielić tego jednego ciała. I tak właśnie powstał pomnik pary prezydenckiej. 

Przy okazji budowy pomnika nieżyjącego prezydenta naszego państwa, który przywracał moralność w życiu społecznym, spotkaliśmy się z agresją daleko wykraczającą poza ramy sporu politycznego. Wszyscy zdemoralizowani połączyli siły w nienawiści wobec prezydenta patrioty i jego małżonki. 

Z troską i niepokojem obserwujemy, jak nasze państwo po katastrofie zmieniło się na gorsze, i jak bardzo Polsce tego przykładnego małżeństwa brakuje. Żywię jednak głębokie przekonanie, że już wkrótce opadnie kurz teraźniejszości i agresywne zachowania będą wzbudzać dezaprobatę, a pomnik stanie się wizytówką miasta. Tak jak kiedyś Radom - dzięki bohaterskiej walce z komunistycznym reżimem, był inspiracją dla Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wielu Polaków, również i dziś Radom, tym razem poprzez ten pomnik, ponownie pozytywnie zainspiruje naszych rodaków. Radom znowu jest w awangardzie, a jego mieszkańcy udowodnili, że nadal są odważnymi patriotami, myślącymi i postępującymi suwerennie.

Dla Ciebie Polsko żył i pracował Prezydent Lech Kaczyński i całym sobą zapłacił za Ciebie, Polsko! A dziś Radom w uznaniu zasług Prezydenta dla Polski, choć w części odpłaca Mu tym pomnikiem. 


piątek, 14 czerwca 2013
Komunikat w sprawie kosztów związanych z budową pomnika Lecha Kaczyńskiego oraz organizacją uroczystości odsłonięcia pomnika.

W nawiązaniu do dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez radomskich działaczy Platformy Obywatelskiej informuję, co następuję:

1.Projekt i odlew pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu zostały sfinansowane ze środków zebranych przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu, w ramach zbiórki publicznej.


2.Projekt budowlany pomnika, prace budowlane związane z wykonaniem fundamentu i cokołu pomnika, ułożenie nawierzchni z płyt granitowych przed pomnikiem oraz wykonanie okładzin cokołu z płyt Nero Impala zostały sfinansowane ze środków zebranych przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu, w ramach zbiórki publicznej.


3.Koszty związane z organizacją koncertów tj. angaże artystów, koszty zabezpieczenia koncertów, koszt wynajmu firmy obsługującej nagłośnienie i oświetlenie koncertów zostaną sfinansowane ze środków pochodzących od darczyńców. Środki te nie zostały zebrane w ramach zbiórki publicznej.

 

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu zwrócił się do Gminy Miasta Radomia o pomoc w następujących kwestiach:

 

1.Urządzenie zieleni wokół pomnika. Urządzanie i pielęgnacja zieleni wokół obiektów publicznych jest jednym z zadań gminy.


2.Udostępnienie na potrzeby organizacji uroczystości podestów scenicznych, które znajdują się w zasobach ZUK w Radomiu oraz udostępnienie sprzętu nagłaśniającego tj. mikrofonu, odtwarzacza CD i głośników. ZUK nieodpłatnie udostępnia podesty wielu organizacjom, które zwrócą się z takim wnioskiem, np. na potrzeby festynów.


3.Udostępnienie sceny rozstawionej przy ul. Żeromskiego, obok „Łaźni” oraz udostępnienie garderoby w budynku „Łaźni”.


4.Wyrażenie zgody na rozstawienie wystawy pt.: „Warto być Polakiem” przy ul. Żeromskiego.


5.Wyrażenie zgody na rozwieszenie plakatów zapraszających na uroczystość na przystankach komunikacji miejskiej i w autobusach MPK.

 

Ponadto Społeczny Komitet Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu, w ustawowym terminie, zawiadomił Gminę Miasta Radomia o organizacji zgromadzenia publicznego w dniu 18 czerwca 2013 r. W odpowiedzi na zgłoszenie Urząd Miejski w Radomiu wydał decyzję o zamknięciu ruchu drogowego ulicy Żeromskiego od ul. Traugutta do ul. Malczewskiego, w godz. od 13.30 do 17.00 w dniu 18 czerwca 2013 r.

 

Gmina Miasta Radomia, ani żadne instytucje z nią związane, nie przekazywały darowizn na rzecz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu oraz nie wykupowały cegiełek wartościowych na budowę pomnika.

 

Lech Kaczyński jest Honorowym Obywatelem Miasta Radomia i zaangażowanie miasta w organizację uroczystości odsłonięcia pomnika nie powinno budzić kontrowersji, zwłaszcza że, jak zostało wyżej wykazane, Społeczny Komitet finansuje niemalże wszystkie wydatki związane z organizacją tej uroczystości.

 

15:00, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2