Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
poniedziałek, 28 lipca 2014
Dziękuję wszystkim za pamięć i obecność. Rekordowa przewaga

Miniony tydzień był dla mnie pełen doświadczeń, dlatego jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim za pamięć i życzliwość, których doznałem po śmierci mojej mamy. Dziękuję wszystkim za obecność, udział i modlitwę w uroczystościach pogrzebowych.

Nadrabiam nieco zaległości powstałe z powyższą sytuacją. Nie sposób przejść obok informacji związanych z opublikowanymi ostatnio sondażami, które wykazują rekordową przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad pozostałymi opcjami politycznymi. W tej chwili na PiS zagłosowałoby aż 42 procent Polaków, o ponad 14 więcej, niż na Platformę Obywatelską. Dodajmy, że badania były wykonane jeszcze przed podpisaniem porozumienia partii prawicowych.

Trudno było spodziewać się innego trendu, skoro każdy z nas widzi, jak nieudolną jest obecnie rządząca koalicja i do jakiego stanu doprowadziła nasze państwo. Mam nadzieję, że nasza systematyczna praca ramię w ramię z wyborcami, pozwoli powiedzieć jej wreszcie "dość"!

 

15:14, marekzpisu
Link Komentarze (3) »
niedziela, 20 lipca 2014
Prawica zjednoczona - dla naszej ojczyzny!

Podpisanie porozumienia Prawo i Sprawiedliwość, Polski Razem i Solidarnej Polski było najważniejszym punktem zgromadzenia obywatelskiego, które w Warszawie odbyło się pod hasłem „Czas na zmiany”. Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro oraz Jarosław Gowin wystąpili podczas niego pod wspólną banderą "Jedności dla Polski".

 

środa, 16 lipca 2014
Rządowa propaganda w gazoporcie

W gazoporcie rząd uprawia propagandę. Na szczęście są jeszcze dziennikarze niezależni i jako jedno z pierwszych pytań na konferencji padło: Czy to posiedzenie jest po to, aby przykryć taśmy?

 


16:05, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 14 lipca 2014
Częstochowska modlitwa za ojczyznę

W niedzielę uczestniczyłem w pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę. Dziesiątki tysięcy Polaków modliło się pod częstochowskim szczytem za ojczyznę, a mszy przewodniczył abp Zygmunt Zimowski, który wygłosił również homilię. Mówił w niej m.in. o odnowie duchowej narodu polskiego oraz odpowiedzialności za losy Polski.

Nie mogło zabraknąć również refleksji na temat doniosłości prawdy w funkcjonowaniu narodu, o którą cały czas walczymy. Zacytował także jedno z dzieł Cypriana Kamila Norwida: „Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom, A Prawdom kazać, by za drzwiami stały; Przedawać laury starym znajomościom, Myśląc, że dziejów – rytm zagłuszą tymbały!”

 

08:21, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
piątek, 11 lipca 2014
Wspominaliśmy ofiary spod Smoleńska

Nawet niezwykle gorące posiedzenie Sejmu ani wakacyjny czas nie zwalniają nas z troski o prawdę i dążenia do niej. Było to tematem wielu rozmów osób, które jak co miesiąc, uczestniczyły w miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Jak zawsze modliliśmy się za wszystkie ofiary oraz naszą ojczyznę.


czwartek, 10 lipca 2014
Głosowanie nad wotum nieufności w piątek

Podczas trwającego posiedzenia Sejmu omawialiśmy zgłoszony przez posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosek o wyrażenie wotum nieufności Radzie Ministrów i wybranie profesora Piotra Glińskiego na premiera. Nasz klub reprezentował prezes Jarosław Kaczyński. Wiele na powyższy temat już napisałem i liczę, że podczas piątkowego głosowania posłowie pokażą, że zależy im na Polsce i dokonają pierwszej, z koniecznego bloku zmian.