Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
środa, 28 sierpnia 2013
Przeciw usuwaniu krzyży z KMP

Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu przyjął stanowisko wyrażające sprzeciw wobec usuwania krzyży w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu. 

Zarząd z wielkim niepokojem przyjął informacje o usunięciu Krzyży w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu i podległych jednostkach. W Polsce Krzyż od wieków jest obecny w przestrzeni publicznej. Jest symbolem religijnym, ale także częścią naszej narodowej tożsamości. Wydarzenia, które miały miejsce na terenie KMP w Radomiu, są przejawem braku tolerancji dla katolików, a wręcz dyskryminowaniem osób, dla których wiara zajmuje szczególne miejsce w życiu.

Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu wyraża zdecydowany sprzeciw wobec działań podejmowanych przez komendanta miejskiego, Karola Szwalbe, które mają niewiele wspólnego z tym, do czego powołana jest Policja. Jednym z zadań Policji jest ochrona osób przed bezprawiem i ściganie przestępców, a nie dyskryminowanie kogokolwiek z powodów wyznawanej religii. Tego typu działania szkodzą wizerunkowi Policji i podważają zaufanie do tej służby.

Apelujemy do Premiera RP Donalda Tuska o interwencję w tej sprawie! Oczekujemy, że Krzyże, w imię pluralizmu i tolerancji, wrócą na swoje miejsca i, jak napisali radomscy biskupi, "będą pomagać w umacnianiu postawy służby osób zatroskanych o dobro wspólne i porządek społeczny".

Tagi: PIS Radom
09:08, marekzpisu
Link Komentarze (2) »
wtorek, 27 sierpnia 2013
O życiu i działalności Henryka Bąka

W czwartek minie 15 lat od śmierci wicemarszałka Sejmu śp. Henryka Bąka, wicemarszałka Sejmu RP I kadencji. Dziś natomiast odbyła się konferencja poświęcona jego życiu i działalności. Najpierw spotkaliśmy się na uroczystej mszy świętej, następnie uczestniczyliśmy w  odsłonięciu wystawy obrazującej jego działalność. Podczas konferencji natomiast zostały zaprezentowane m.in. referaty pt. "Henryk Bąk - Żołnierz Wyklęty", "Henryk Bąk - Człowiek Solidarności" i "Henryk Bąk - Działacz Szturmówki".


Tagi: Sejm Warszawa
14:34, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 sierpnia 2013
Podniebne szaleństwa w Radomiu

Zgodnie z tradycją trwająca od 2000 roku, Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show znów zawitały do Radomia. Tłumnie zgromadzeni fani lotnictwa nie szczędzili wyrazów podziwu, a nawet owacji, gdy na niebie swoje umiejętności zaprezentowało kilkanaście zespołów z całej Europy. Jeżeli nie mieliście jeszcze Państwo okazji odwiedzić pokazów, w imieniu organizatorów zapraszam na niedzielne popołudnie. Naprawdę warto zagościć na lotnisku w Radomiu całą rodziną!


Tagi: Radom
18:21, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
piątek, 16 sierpnia 2013
Przebudzenie - sondaże bezlitosne dla PO

Do wyników sondaży podchodzę bardzo spokojnie. Jednak ogłoszone ostatnio w Wiadomościach, zebrane w połowie sierpnia nastroje przedwyborcze wskazują jasno, że Polacy, pomimo wakacji, bacznie śledzą i oceniają to, co dzieje się na scenie politycznej. Wykazują również, że mają dość nieudolnych rządów Platofrmy Obywatelskiej. Skoro bowiem PiS, według TVP, uzyskałby 43 procent głosów, a PO aż o 11 procent mniej, świadczy to najlepiej o tym, że w naszym kraju zmiany są niezwykle pożądane.


15:44, marekzpisu
Link Komentarze (2) »
czwartek, 15 sierpnia 2013
Wspominaliśmy Cud nad Wisłą

Bitwa Warszawska, która do historii przeszła pod nazwą "Cudu nad Wisłą" została uznana za jedną z najważniejszych dla losów świata. Dzisiaj wspominaliśmy to istotne zwycięstwo Polaków, nad przeważającym wojskiem bolszewickim. Z tej okazji odbyło się kilka ciekawych rekonstrukcji historycznych, a jedna z nich, w radomskim skansenie, była żywą lekcją historii dla wielu mieszkańców naszego regionu.

15 sierpnia to również Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji, wszystkim przedstawicielom Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, życzę wytrwałości w podjętej służbie i wypełniania jej według hasła: "Bóg, Honor i Ojczyzna".


Tagi: Radom
21:43, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 sierpnia 2013
Kardynał Dziwisz objął patronat nad turniejem

Uczestniczyłem w niezwykle owocnej audiencji u kardynała Stanisława Dziwisza. Podczas spotkania zostaliśmy poinformowani o tym, że Jego Ekscelencja objął patronat nad Turniejem JP2 Cup, który odbędzie się w dn 7-8 września w Radomiu. - Organizatorom Turniejom życzę Bożego błogosławieństwa w przygotowaniach i dużego zainteresowania planowaną imprezą. Niech duch sportowej rywalizacji i sportowego współzawodnictwa towarzyszy piłkarzom biorącym udział w zawodach - napisał w specjalnie przygotowanym na tę okazję Jego Ekscelencja.


Tagi: Radom
19:35, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
sobota, 10 sierpnia 2013
To już 40 miesięcy...

Czas pędzi szybko i dzisiaj, tj. 10 sierpnia, minęło już 40 miesięcy od katastrofy smoleńskiej. Jak co miesiąc spotkaliśmy się na mszy świętej odprawionej w intencji ofiar tych pamiętnych zdarzeń. W uroczystości uczestniczył m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Złożyłem również kwiaty oraz zapaliłem znicze m.in. przy pomniku ofiar, w tym śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii, a także przy grobie mojego serdecznego przyjaciela, Przemysława Gosiewskiego.

wtorek, 06 sierpnia 2013
Pielgrzymom życzę wielu sił

Sierpień, obok wielu rocznic historycznych, to również czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Dzisiaj oficjalnie rozpoczęła się 35 pielgrzymka radomska, w której udział bierze tysiące pątników z całego regionu radomskiego. Wiem, jaki podjęli trud, zwłaszcza, że obecnie panują w naszym kraju wręcz afrykańskie temperatury. Pielgrzymom życzę więc wielu sił i szczęśliwego dotarcia do celu.


Tagi: Radom
20:20, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 sierpnia 2013
Tablica pamięci Przemysława Gosiewskiego odsłonięta

Dziś rano, po godzinie 11, w Ostrowcu Świętokrzyskim została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona pamięci Przemysława Gosiewskiego. Uroczystość poprzedziła msza św. w kościele parafialnym Diecezjalnym Sanktuarium NMP Saletyńskiej przy ul. Piaski 1. Podczas mszy odczytano list od premiera Jarosława Kaczyńskiego, w którym prezes Prawa i Sprawiedliwości przypomniał wielkie zasługi Przemysława w pracy dla Polski.

Tablicę odsłoniła wdowa po św. P. Przemysławie Gosiewskim senator Prawa i Sprawiedliwości, Beata Gosiewska. Tablica została umieszczona w panteonie osób zasłużonych i poległych pod arkadami głównego wejścia do kościoła. W uroczystości brała udział kilkuset osobowa grupa członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Także osobiście złożyłem kwiaty pod tablicą, wspominając mojego wieloletniego kolegę i przyjaciela, z którym przez kilka lat pracowałem jeszcze w czasach Porozumienia Centrum, a później podczas budowania Prawa i Sprawiedliwości.

W czasach kiedy Porozumienie Centrum kończyło swoją pracę był okres takiej posuchy, że pracowaliśmy dzieląc jedno biurko według grafiku godzin pracy na zmiany. Dobrze wspominam tamte czasy bo choć była bieda, to zapał i poczucie humoru, jakim tryskał Przemek, dodawał sił, otuchy i wiary w zwycięstwo. Wciąż brak Przemka - choć minęło już kilka lat od Jego tragicznej śmierci. To jedna z tych osób, których nie da się zastąpić. Cześć Jego Pamięci!.

21:41, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 sierpnia 2013
Skandal! Jarosław Kaczyński nie wpuszczony pod pomnik

Po zeszłorocznej uroczystości pod pomnikiem, podczas której nie pozwolono nam złożyć kwiatów w czasie oficjalnej uroczystości, nie miałem wątpliwości, że także dziś nie będzie sielanki. Jednak w tym roku Platforma posunęła się o wiele dalej. Urzędnicy mieli zakaz wpuszczenia posłów Prawa i Sprawiedliwości pod pomnik „Gloria Victis”. Jarosław Kaczyński stał za barierkami i czekał aż wszyscy oficjele wyjdą ze strefy ograniczonej płotkami. Strażnik miejski pilnował osobiście, aby Premier Kaczyński nie wszedł zanim wszyscy się nie rozejdą. Prawo i Sprawiedliwość oraz wszyscy inni mogli składać kwiaty dopiero po zakończeniu Platformerskiej oficjałki. Pani Agnieszka Pawelec, stojąca jak Cerber przy wejściu do strefy VIP, poinformowała mnie, że nie mamy wstępu pod pomnik dlatego, bo nie jest to uroczystość państwowa, tylko miejska. Z Antonim Macierewiczem jednak przedarliśmy się (dosłownie) przez kordon ochroniarzy i oddaliśmy cześć powstańcom pod pomnikiem.

Oczywiście nie miał problemów Tusk, aby z wieloma ochroniarzami wejść pod pomnik. Również w licznej obstawie łysych jegomości wszedł prezydent. Chociaż z miastem mają mniej lub tyle samo wspólnego, co Jarosław Kaczyński, który jest mieszkańcem i posłem z Warszawy. Przed uroczystością jeden z kombatantów apelował, aby w milczeniu obchodzić uroczystość, nie buczeć i nie bić braw. Kwiaty składali przy absolutnym milczeniu zgromadzonych: jako naród prezydent Komorowski (W HOŁDZIE BOHATEROM - NARÓD, tak brzmiał napis na wieńcu składanym przez prezydenta), prezydent Warszawy, Sejm i Senat. Co ciekawe, z nazwiska wymieniano tylko niektórych. Pominięto Hannę Gronkiewicz-Waltz (pewnie ze strachu, że zostanie wygwizdana i Stanisława Karczewskiego Wicemarszałka Senatu z PiS, aby nie bito mu braw. Jednak kiedy kwiaty składali Tusk i Bartoszewski, pomimo apeli odezwały się gwizdy. Wszyscy inni, nie będący oficjalnymi delegacjami platformerskich władz, mogli złożyć kwiaty dopiero po opuszczeniu cmentarza przez władze państwowe. I w ten sposób władza spowodowała, że znowu są oni i my. Oni -władza, która nie chce świętować z obywatelami i obywatele, którym odmawia się świętowania podczas oficjalnych uroczystości. To pewnie praktyczna realizacja hasła: zgoda buduje. Ludzie jednak dali wyraz swoim uczuciom. Kiedy wychodził Tusk i Komorowski zostali wygwizdani, a kiedy Jarosław Kaczyński i my składaliśmy kwiaty, bito gromkie brawa. To jest odpowiedzią,  dlaczego ta władza tak wypacza nasze święta. Boi się prawdziwej oceny społeczeństwa. Bo jest to władza nieakceptowana przez zwykłych ludzi, która nie znosi, jeśli jej się mówi, co się o niej myśli i także nie jest w stanie ścierpieć, jeśli komuś innemu niż im bije się brawo. Co jeszcze wzbudziło moje zdziwienie? Dziękowano telewizji TVN za jakąś pomoc...

Dziś modliłem się również na cmentarzu Powązkowskim przy grobie mojego stryja, który zginął w powstaniu o to, aby w przyszłości pod pomnikiem powstańców kwiaty mogli oficjalnie składać potomkowie powstańców, a nie Wehrmachtu. Panie Boże spraw!

 
1 , 2