Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
sobota, 29 września 2012
Razem budzimy Polskę!

Warszawa w sobotę opanowana została przez uczestników  marszu "Obudź się Polsko". Dla mnie ten dzień rozpoczął się nietypowo, bowiem od rana, razem z innymi przedstawicielami komitetu budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu sprzedawałem cegiełki na ten cel.

Od rana do Warszawy zjeżdżali także tłumnie przedstawiciele środowisk, któe głośno wyraziły swoją dezaprobatę wobec poczynań rządu. - Mamy siłę. Te ogromne tłumy to jest siła. To znaczy że Polska się przebudziła - wołał do zebranych Jarosław Kaczyński. Podkreślił także, że przebrała się miara zła, którą mamy w Polsce. - Teraz my Polacy, polscy patrioci mówimy nie! - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

czwartek, 27 września 2012
Co raz więcej chętnych do przebudzenia Polski

Wiele środowisk, różnorodne postulaty i nadzieja na przebudzenie naszego kraju z letargu, w który wprowadzają go rządzący - taka idea przyświecać będzie marszowi "Obudź się Polsko", na który jeszcze raz zapraszam wszystkich 29 września do stolicy.

Wiadomo, że uczestnicy staną w obronie wolnych mediów, będą domagać się przyznania koncesji dla TV Trwam, ale podczas manifestacji, która odbędzie się w formie marszu, wyrażą również niezadowolenie z wielu działań rządu, które nie służą dobru naszego kraju.

Do tej pory żaden z marszów organizowanych m.in. przez Prawo i Sprawiedliwość nie był tak szeroko komentowany jeszcze przed jego rozpoczęciem. Dzisiaj jego zapowiedzi znalazły się nawet w mediach nie sprzyjających do tej pory PiS-owi. Jak widać, co raz szersze rzesze Polaków widzą potrzebę modlitwy w intencji ojczyzny i wyrażenia troski o jej przyszłość. Poprzez nieudolność w wielu dziedzinach polityków rządzącej Platformy Obywatelskiej, nepotyzm, ogromne zadłużenie, widmo katastrofy zagląda bowiem w oczy już nie tylko tym, którzy jawnie sprzeciwiają się wymysłom rządzących.

W sobotę spotykamy się więc wszyscy w Warszawie!


środa, 26 września 2012
Państwo znów nie zdało egzaminu

Parlamentarny Zespół ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa w opublikowanym dzisiaj raporcie dotyczącym sprawy Amber Gold i OLT jako testu kondycji państwa pod rządami Donalda Tuska, stwierdza dobitnie, że państwo nie zdało egzaminu!

Raport Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa ma charakter „raportu otwarcia”. - Nie zamykamy nim problemu wyjaśnienia wszystkich aspektów afery związanej z firmami Amber Gold i OLT. Przeciwnie, Raport stanowi kolejny mocny argument przemawiający za koniecznością powołania sejmowej komisji śledczej w tej sprawie. Zdaniem członków Zespołu, polski parlament, w imieniu obywateli, których bezpieczeństwo i zaufanie do instytucji państwa zostało podważone przez działania i zaniechania w sprawie firm Amber Gold i OLT, ma obowiązek – w ramach powierzonych mu uprawnień śledczych – uczynić wszystko, by doprowadzić do ujawnienia pełnego obrazu afery oraz wskazania winnych - czytamy w raporcie. Afera Amber Gold i OLT to nie problem pojedynczych osób w określonych instytucjach i spółkach. Afera Amber Gold to kolejny dowód na katastrofalny stan Polski jako demokratycznego państwa prawa, pod rządami premiera Donalda Tuska.

Kontynuując myśli wywodzące się z raportu, warto podkreślić, że państwo pod rządami Donalda Tuska jest:
- źle zarządzane – właściwe organy państwa po prostu nie wykonują swoich ustawowych obowiązków
- niezdolne do egzekwowania odpowiedzialności – w instytucjach państwa narasta poczucie bezkarności, szczególnie, gdy ma się „parasol polityczny”
- lekceważące wobec prawa i procedur – instytucje i politycy obozu władzy rządzą za pomocą siły i woli, bez oglądania się na przepisy
- oplecione siecią grup interesu – w społeczeństwie narasta przekonanie, budowane kolejno ujawniającymi się aferami, że instytucje państwa są wykorzystywane do realizacji partykularnych interesów
- 5. pozbawione woli realizacji dobra wspólnego – w zamian za to realizuje potrzeby koterii polityczno-towarzyskich i wybranych biznesmenów
- bezsilne wobec bezprawia – niezdolne do egzekwowania sprawiedliwości
- niezdolne do zapewnienia obywatelom poczucia bezpieczeństwa – odwrotnie, naraża ich na niebezpieczeństwo w sensie czysto egzystencjalnym i w sensie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego
- niezdolne do zapewnienia przejrzystych reguł gry w biznesie i obrocie gospodarczym – nie jest w stanie wyegzekwować nawet realizacji publicznych kontraktów i obowiązków podatkowych, a wobec prywatnych przedsiębiorców stosuje różne miary
- częstokroć opanowane przez lokalne zwarte „klastry interesu”, które hamują rozwój ekonomiczny i społeczny, działając w imię obrony swego monopolu decyzyjnego i gospodarczego
- dyspozycyjne, bezwolne i bezradne, gdy staje wobec lokalnych i ogólnopolskich interesów obozu władzy.

Te „dziesięć fundamentalnych patologii państwa premiera Tuska” nie zrodziło teraz. Degeneracja polskiego państwa, pod rządami obecnego obozu władzy, postępowała systematycznie, od początku przejęcia przez niego rządów w 2007 roku. Jej dramatycznym dowodem stała się katastrofa rządowego samolotu Tu 154M pod Smoleńskiem, po której - wbrew oczywistym faktom - rządzący mówili, że „państwo zdało egzamin”. W tym kontekście afera Amber Gold i OLT jest kolejną cząstką tego samego obrazu: upadku w Polsce standardów demokratycznego państwa prawa. Tego rodzaju spraw nagromadziło5się w ostatnich pięciu latach tak wiele, że uzasadniało to w pełni konieczność powołania do życia naszego Zespołu.

W Raporcie przedstawione zostało kalendarium ujawnionych dotychczas faktów związanych z aferą Amber Gold i OLT, udział i odpowiedzialność poszczególnych instytucji państwa w tej aferze, siatka powiązań biznesowych związanych z Amber Gold i OLT, lista osób, które powinny w tej sprawie złożyć wyjaśnienia lub udzielić informacji oraz lista pytań, na które wciąż nie ma odpowiedzi...

Rządowy debet zaufania przekroczony

Limit debetu zaufania do PO - PSL dawno został wyczerpany. Tymczasem rządzący  nie widzą powodów nawet do przeprosin.

 

Wyniki badań genetycznych ekshumowanych w zeszłym tygodniu ciał dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej, które zostały ze sobą wzajemnie zamienione, mrożą krew w żyłach. To kolejny skandal, którego głównym bohaterem znów jest polski rząd.

Od początku podkreślałem, że sprawa katastrofy smoleńskiej ma najwyższą wagę. Chociaż całe PO i usłużne media wmawiały Polakom, że wszystko odbyło się perfekcyjnie, a dociekanie prawdy przez Prawo i Sprawiedliwość jest cyniczną grą polityczną na grobach ofiar. Dociekanie prawdy miało być nieetyczne.  Natomiast zacieranie śladów, przekręcanie faktów oraz liczne zaniedbania i kłamstwa przedstawiano jako przejawy najwyższego profesjonalizmu, jaki prezentuje państwo polskie pod rządami Tuska, Komorowskiego i Kopacz.  Ten skandal dobitnie udowodnił, że w żadnym wypadku poszukującym prawdy nie chodzi o sprawy politycznej gry czy przepychanek. To była linia obrony przed dojściem do prawdy. Dziś ten sposób obrony całkowicie się skompromitował, ale PO idzie w zaparte. Nawet dziennikarze do niedawna wpatrzeni w PO jak w obrazek zadawali dociekliwe pytania Ewie Kopacz. Tymczasem marszałek sejmu nie widziała powodów nawet do powiedzenia przepraszam. Udzieliła zaskakującej odpowiedzi oddając pod ocenę innych jej zachowanie i uciekła z konferencji prasowej.

Zatem oceniam. To skandal! Wzywam Panią do Dymisji!

W samolocie rządowym, lecącym na uroczystości do Katynia zginęło wielu moich przyjaciół, którzy byli dla mnie jak rodzina. Dlatego też całej sprawie ich śmierci poświęcałem szczególną uwagę, nawet jeśli odzywały się głosy krytyki, choć były one nieliczne.  Także z niepokojem przypatrywałem się ekshumacji ciał dwóch ofiar spod Smoleńska.  Aż usłyszałem, że ciała zostały zamienione i zbeszczeszczone.

Przelała się czara goryczy. Sprawa do żywego poruszyła każdego Polaka. Nie uwierzę w to, że nawet zapalczywi proplatformersi mogą  szczerze zignorować te fakty. Chociaż usłużne wobec rządzącej partii media próbowały zepchnąć ją w cień wydarzeń w Polskim Związku Piłki Nożnej. Tak jak aferę Amber Gold próbuje się przesłonić wypowiedzią ministra Gowina. Na szczęście manewr zupełnie im nie wyszedł. Podobnie, jak dotychczasowe wmawianie Polakom, że sprawa katastrofy smoleńskiej to sztuczne podgrzewanie atmosfery przez środowisko polityków Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się, że mieliśmy od początku rację i coraz większe rzesze Polaków ją nam przyznaje. Wyjaśnienie tej sprawy do końca jest niezbędne.

Trzeba także pociągnąć do odpowiedzialności winnych całej sytuacji. Donald Tusk i Ewa Kopacz  gdyby mieli chociaż odrobinę honoru, podali by się natychmiast do dymisji. Tymczasem obecnie rządzący pomimo dawno wyczerpanego debetu zaufania nie tylko nie zamierzają podać się do  dymisji ale nawet nie wydaje się, żeby przekraczając jego ekstremalne granice coś sobie z tego robili.

Jako Marek Suski, obywatel RP, jeszcze raz apeluję razem ze wszystkimi, którym zależy na naszym kraju, do premiera Donalda Tuska, Marszałek Ewy Kopacz oraz ministrów o rachunek sumienia, uderzenie się w pierś, i odejście. Nie ciągnijcie Polski w smoleńską otchłań w imię swoich partyjnych interesów.

 

środa, 19 września 2012
Nowa komenda, minister za kratkami

W środę uczestniczyłem w otwarciu nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Policjantom długo przyszło czekać na nowy budynek, ale dzisiaj wreszcie mogli uroczyście go przejąć. A mi, przy okazji na fotografii udało się ująć w celi Jacka Cichockiego, ministra spraw wewnętrznych. Wielu obserwatorów tego wydarzenia żartowało, że widok był bezcenny...


16:02, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
Obudźmy razem Polskę

Wiele środowisk, różnorodne postulaty i nadzieja na przebudzenie naszego kraju z letargu, w który wprowadzają go rządzący - taka idea przyświecać będzie marszowi "Obudź się Polsko", na który zapraszam wszystkich 29 września do stolicy.

Wiadomo, że uczestnicy staną w obronie wolnych mediów, będą domagać się przyznania koncesji dla TV Trwam, ale podczas manifestacji, która odbędzie się w formie marszu, wyrażą również niezadowolenie z wielu działań rządu, które nie służą dobru naszego kraju.

O szczegółach dotyczących marszu będę informował na bieżąco. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu radomian do Warszawy. Szczegóły można poznać w Biurze PiS w Radomiu przy ul. Rynek.

06:57, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 września 2012
Troszczmy się o wielkie dziedzictwo

Dzisiaj w Zwoleniu uczestniczyłem w odsłonięciu tablicy poświęconej ofiarom katastrofy smoleńskiej oraz pomnika. Miałem również przyjemność odczytać list prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, w którym podziękował za zaproszenie. Przypomniał również, że spoczywa na nas obowiązek troski o pozostawione nam wielkie dziedzictwo.czwartek, 13 września 2012
W trumnie Platformy będziesz wyglądał jak żywy!

Siedzę na posiedzeniu komisji Skarbu Państwa. Od dwóch godzin omawiamy sytuację LOT-u. Jest źle, od kiedy Platforma rządzi Polską LOT, co rok ma wielomilionowe straty. Wyprzedano wszystko, co przynosiło dochód . Nie przedstawiono pomysłu na wyjście z zapaści. I tu, jak w wielu miejscach w Polsce firmy bankrutują, a zarząd opowiada nam, że jest coraz lepiej i pokazał nam najnowsza reklamę swojej firmy. Reklama jest piękna. Niestety, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. I tak, jak w PRL propaganda sukcesu trwa mimo staczania się LOT-u w przepaść, gdzie są straty i grozi upadłość na nic nie ma pieniędzy, ale na luksusową reklamę pieniądze się znalazły.  I tak, jak na Titanicu do końca grała orkiestra, tak i teraz Polska upada, a w reklamach widzimy, że jest pięknie.

Platforma funduje nam wszystkim trumnę, ale za to będzie ona ładna, wyłożona sztucznym, ale błyszczącym jedwabiem, a my będziemy w niej wyglądać jak żywi.

Wynik LOT według  danych z prezentacji LOTu

Strata w 2009 r 220,4 milionów

Strata w 2010 r. 229,0 milionów

Strata w 2011r. 145,5 milionów

13:56, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 września 2012
Gazowy skandal PO, czyli rządy metodą na idiotę

Przed wakacjami Ziemia Radomska została pozbawiona przez nieudolne rządy PO, możliwości nowych przyłączy gazu. PGNiG odmawiało dostarczania gazu setkom tysięcy mieszkańców naszej ziemi. Na pytania o przyczyny odcięcia nas od gazu odpowiadano, że nie ma możliwości technicznych jego dostarczenia. Podczas spotkania w urzędzie miasta Radomia poseł R. Witkowski obarczył winą o taki stan rzeczy prezydenta miasta. Platforma, za błędy i zaniechania PGNiG, jak zwykle za wszystko, oskarżyła Prawo i Sprawiedliwość. Zgodnie z zasadą zresztą przesłaną przez kierownictwo PO do swoich posłów w przekazie dnia: „cokolwiek zawalimy - mówcie, że to wina  PiS-u”. Podczas spotkania ustalono, że zaprosimy prezesa PGNiG do Radomia.

Spotkanie z władzami spółki  odbyło się wkrótce i miało dramatyczny przebieg. Oznajmiono nam, że jak dobrze pójdzie, otrzymamy tyle gazu, jak zeszłej zimy, a na większe dostawy możemy liczyć za minimum dwa lata. Prezesi spółki gazowej proponowali umowy na dostawy przerywane czyli gaz raz będzie, a innym razem nie. Inwestorom, którzy zbudowali obiekty wykorzystujące gaz poradzono, żeby poszukali alternatywnych źródeł energii.  Tak skandaliczne traktowanie ludzi przypomina szantaż gazowy Putina, a nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnym i obywatelskim państwem. Twardo domagałem się przywrócenia dostaw gazu i ukarania winnych tej afery.

Zwołałem konferencję prasową w Radomiu i w Warszawie. Złożyłem wniosek o posiedzenie Komisji Skarbu Państwa na temat działania PGNiG. Posiedzenie odbyło się dziś. I o dziwo okazało się, że dostawy gazu zostały zwiększone i już rozpoczęto inwestycję sprężarki gazu, która umożliwi nowe przyłącza. W tym samym czasie Platforma w Radomiu ogłosiła swój wielki sukces. Rzekomo dzięki nim będzie gaz w Radomiu. 

Szkodzą jednocześnie  twierdząc, że to wielki sukces. To właśnie jest metoda rządzenia na idiotę!

Najpierw zaniedbali zabezpieczenie dostaw gazu do naszego terenu jednocześnie twierdząc , że są zapasowe możliwości dostaw wystarczające do podjęcia inwestycji w elektrociepłownię gazową w Radomiu. Potem, kiedy okazało się, że  prawda jest inna, a PGNiG zawalił sprawę, Platforma
oskarżyła za swoje zaniedbania  Prawo i Sprawiedliwość. Poseł Witkowski mówił , że to wina prezydenta miasta. Inwestorom składali bezczelne propozycje o konieczności szukania alternatywnych źródeł energii. A kiedy po wielkiej awanturze odblokowali dostawy gazu, bezczelnie ogłosili swój sukces.  

Boże! Broń nas od takich sukcesów Platformy!

Krótka relacja z dzisiejszego posiedzenia  komisji Skarbu Państwa.

Komisja zwołana na mój wniosek obradowała na temat sytuacji PGNiG.  Minister Budzanowski rozpoczął od „bardzo odkrywczych stwierdzeń”. Nadchodzi uwolnienie rynku gazowego i musimy się do tego przygotować. Minister pochwalił się wniesieniem skargi do trybunału arbitrażowego przeciw Gazpromowi, z powodu zbyt wysokiej  ceny sprzedaży gazu dla naszego kraju. Najwyższe ceny gazu w Polsce wynikają z podpisanych długoterminowych kontraktów. Rząd PO podpisał je w czasie, kiedy ceny gazu na światowych rynkach były zawyżone. Podpisanie wtedy długoterminowych i wieloletnich umów było nierozsądne. W konsekwencji kupujemy gaz powyżej 500 dolarów za metr sześcienny. W wyniku tych umów Polska ma ceny gazu znacznie wyższe niż w innych krajach europejskich. Średnie ceny w EU to 400-420 dolarów za m3. Jeszcze do
niedawna rząd twierdził, że ceny gazu są niższe niż w innych krajach UE. Dziś, po kilku latach, dostrzegli problem i znów przekonują nas o świetnym działaniu i dbałości o nasze kieszenie. Jak widać za nieudolne rządy wszyscy musimy ponosić koszty. Mimo tego media przekonują nas o nieustającym paśmie sukcesów ekipy Tuska i Pawlaka. No cóż - kto głupi niech wierzy.

18:17, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 10 września 2012
W drodze ku prawdzie

Jak każdego 10 dnia miesiąca, tak i dzisiaj, w gronie polityków, sympatyków PiS-u, ale także wszystkich obywateli dążących do prawdy, spotkaliśmy się, żeby podczas porannej mszy św. modlić się w intencji ofiar katastrofy rządowego TU 154M pod Smoleńskiem.

Następnie tysiące osób uczestniczyło w Marszu Pamięci, który przeszedł pod Pałac Prezydencki. Jarosław Kaczyński, korzystając z okazji, podziękował tak wielu zgromadzonym osobom, że mają nadzieję na nadejście dnia prawdy - prawdy będącej fundamentem życia społecznego, narodowej wspólnoty, wolności Polaków oraz Rzeczypospolitej.

Cieszy mnie również to, że wiele osób zainteresowanych było zakupem cegiełek na rzecz budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu. Przy takim wsparciu, o pomyślność tego projektu można być zupełnie spokojnym. 
1 , 2