Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
wtorek, 30 października 2012
Prawda jest jeszcze bliżej...

Dzisiaj odbyło się kolejne posiedzenie zespołu smoleńskiego. Uważam, że prawda jest bliżej, niż nam się wydaje, a kolejne tajemnice oglądają światło dzienne. Coraz bardziej zasadne są także stawiane do tej pory pytania, jak chociażby o wybuch w samolocie lecącym na uroczystości do Katynia.

Podczas spotkania, Artur Boszko, członek załogi, który po powrocie przesłuchiwał nagrania z Jaka, potwierdził zeznania Remigusza Musia.

wtorek, 23 października 2012
Gorący dzień, nie tylko w Sejmie

Podczas rozpoczętego dzisiaj posiedzenia sejmu rozpoczęła się debata budżetowa. Udało mi się uchwycić kilka ciekawych sytuacji, które przedstawiam na zdjęciach poniżej. Do żywego poruszyły mnie wywody min Rostowskiego, który przy użyciu wykresów dowodził, że jesteśmy najlepsi. Co chwila pojawiały się kolejne słupki, według których prowadzimy w porównaniu z innymi narodami, a efektem tej Arkadii są historyczne sukcesy. Oczywiście ich twórcą jest rząd. Rostowski pomylił chyba epoki, bowiem mówił niczym Władysław Gomułka. Stwierdził nawet, że za czasów rządów PiS-u Polska balansowała na skraju przepaści. Teraz, ekipa rządząca rzekomo poczyniła ogromny krok do przodu. Tylko czy nie zapomniała, że to nie jedynie jej przedstawiciele, a cały naród miał go wykonać...

Dzisiaj uczestniczyłem także w konferencji, która odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Podczas niej pojawił się kolejny bardzo ważny dowód, w sprawie Katastrofy Smoleńskiej. Otóż profesor Jan Obrębski przedstawił dowody na to, że w samolocie lecącym do Smoleńska, doszło do eksplozji. 

 

Dorn znalazł nowego pana

Jesteśmy najlepsi - to jedno z przekonań min. Rostowskiego

piątek, 12 października 2012
Expose II, czyli czekaj tatka latka

Donald Tusk po raz drugi wystąpił dzisiaj przed posłami w swoim expose. Tematów było wiele, m.in. deregulacja, małe marzenia, ale co najważniejsze, odzyskiwanie zaufania, które jak pokazały ostatnie sondaże, poleciało Platformie na łeb i nawet najbardziej bliskie sercu tej partii media nie były w stanie nic na to poradzić.

Premier zapowiedział m.in. to, że ministrowie PO będą organizować konferencje prasowe. O ile sobie przypominam, tuż przed wyborami było podobnie, ale większość obietnic złożonych w regionie radomskim okazało się słowami rzuconymi na wiatr. W ogóle szef rządu nie miał dzisiaj najlepszego dnia, a jego forma dalece odbiegała chociażby od przeciętnej. Nie zmieniły tego nawet obietnice rocznego urlopu macierzyńskiego, mowa o przyroście naturalnym i obietnice starań o poprawę sytuacji rodzin, bo skoro mówi o tym przedstawiciel partii, która w tych kwestiach zepchnęła nasz kraj na samo dno, to tak, jakby sam sobie przeczył.


16:47, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 października 2012
Kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej

Dzisiaj obchodzimy kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Jak zwykle, w warszawskim kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu odbyła się msza święta w intencji ofiar. Następnie złożyliśmy wieńce pod Pałacem Prezydenckim.

 

sobota, 06 października 2012
Rykowisko!

W okresie godowym, jelenie w polskich lasach toczą batalię na głosy rywalizując o łanie. Ten, który ryczy głośniej, dłużej i groźniej, wygrywa. Nie wiem tylko, czy aby przyjęta przez obecnie rządzących strategia nie uwłacza obywatelom naszego kraju, bowiem natrętna propaganda sukcesu w mediach mająca na celu zagłuszenie prawdy, przypomina mi postępowanie jeleni na rykowisku. Głośno, głupio i bez sensu, byle napaść na przeciwnika, którym dla rządzących i usłużnych dziennikarzy jest Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnie badania opinii publicznej ukazują drastyczny spadek poparcia dla PO i wzrost poparcia dla PiS. Politycy Platformy głoszą, że to dla nich jest impuls mobilizujący. Jak wygląda mobilizacja u „niezależnych” dziennikarzy? Atak ze zdwojoną siła na Prawo i Sprawiedliwość nawet jeśli podawane sensacje nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Liczy się wywołanie fermentu i sianie niezgody w szeregach PiS.

Tak z krucjatą ratunkową dla PO wyruszył Wojciech Wybranowski specjalista od tropienia afer w Prawie i Sprawiedliwości. Jak wytrawny rycerz zakonu Tuska wystrzelił w naszym kierunku nasączonymi kłamstwami strzałami. Nie będę cytował paszkwilu, który dotknął mojej osoby, a wyszedł spod jego pióra. Zresztą dostało się nie tylko mi, ale m.in. Dawidowi Jackiewiczowi. Zastanawiamy się razem z Dawidem, czy w tej sytuacji nie złożyć zawiadomienia do odpowiednich organów o zniesławieniu.

Wspomniany tekst sprawia wrażenie ryku rozpaczy zranionej zwierzyny – jelenie na rykowisku w podbramkowej sytuacji wspinają się na szczyt umiejętności, żeby wydać jak najgroźniejszy ton. A takowego, bynajmniej w polskiej rzeczywistości, raczej nie tworzy się z przypadku. Czyżby więc sondaże wyborcze, które pokazały, że ludzie w większym stopniu ufają Prawu i Sprawiedliwości niż rządzącej Platformie Obywatelskiej, miałby zatuszować rzekomy konflikt w Prawie i Sprawiedliwości? Być może to w wykonaniu pana Wojciecha element strategii zdwojonej pracowitości o jakiej mówią politycy PO po fatalnych dla nich sondażach. Podważanie naszego dobrego imienia, a tym samym osłabiania Prawa i Sprawiedliwości było wielokrotnie stosowane w dniach kryzysu rządzącej koalicji. Zbieg okoliczności aż nadto czytelny. Chciałbym Państwa zapewnić, że z Dawidem Jackiewiczem łączy mnie wieloletnia znajomość, współpraca i przyjaźń i insynuacje redaktora nie są w stanie tego zniszczyć, choć jad sączący się z jego tekstu pewnie miał taki cel. To nieudolna i podła próba ratowania tonącego rządu. Zbyt długo podejmowano wobec nas różnego rodzaju prowokacje, abyśmy dali się sprowokować.

Zapewniam, że publikacje uderzające w nasze dobre imię nie odwiodą nas od dążenia do naprawy Polski i troski o dobro Polaków. A „niezależnym” dziennikarzom przypominam, że rolą mediów jest informowanie obywateli o działaniach rządzących, a nie knucie intryg przeciwko opozycji.

22:45, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
Żacy rozpoczęli edukację

Kolejny rok akademicki rozpoczął się na polskich uczelniach. W sobotnie przedpołudnie miałem okazję uczestniczyć w jego inauguracji w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Wykład inauguracyjny wygłosił gen. Roman Polko. Jego tematem było bezpieczeństwo państwa.


15:04, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 października 2012
Polska to nasza wspólna sprawa!

Wrzesień był bardzo pracowitym miesiącem dla wszystkich polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego wpisy na blogu pojawiały się nieco rzadziej, ale wiele odbytych spotkań, rozmów, a niekiedy żywiołowych dyskusji w regionie radomskim ugruntowało mnie w przekonaniu, że jego mieszkańcy mają dość rzeczywistości fundowanej nam przez Platformę Obywatelską. Brak pracy, afery związane z politykami PO i PSL, kłamstwa rządzących, ograniczanie  praw obywatelskich coraz szerszych grup społecznych, kneblowanie ust niezależnym mediom i natrętna propaganda sukcesu w połączeniu z nieuczciwą krytyką opozycji, wystawianie Polski na pośmiewisko na arenie międzynarodowej, co gorsza, permanentne spychanie jej w gospodarczą przepaść to tylko wybrane problemy, z którymi ludzie przychodzą do mnie szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje?

 

Wiem, że nie wszystko zależy od rządu. Ale wiele z tego co zależy od rządzących nie jest załatwiane a winą za zaniechania obarczani są inni. A to kryzys, a to opozycja, a ostatnio nawet rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, które obarczono za zamianę ciał w trumnach.  Prawda o Polsce pod rządami Donalda Tuska nie jest łatwa, ale tylko ona może przynieść zmianę na lepsze, odnowę moralną i gospodarczą kraju. We wrześniu odbyłem spotkania we wszystkich  powiatach regionu radomskiego i zauważyłem coraz większą aktywność tych, którzy do tej pory byli sympatykami Prawa i Sprawiedliwości. Wielu z Państwa zrozumiało, że los naszego kraju znajduje się w rękach niewłaściwych ludzi i apelowało do mnie, żeby Prawo i Sprawiedliwość  wreszcie zrobiło z tym porządek. Dziś tylko Prawo i Sprawiedliwość chce oraz może zbudować sprawiedliwą i dostatnią Polskę, ale jest nas zbyt niewielu dla wprowadzenia niezbędnych zmian. Część z Państwa pytała, jak można się zapisać do Prawa i Sprawiedliwości, aby nas wesprzeć. Bardzo mnie to cieszy, bo tylko silny PiS zdoła naprawić Polskę. Ale tak jak PiS jest potrzebny Polsce, to Państwo jesteście potrzebni nam. Dlatego apeluję do wszystkich Państwa, jeśli czujecie, iż Ojczyzna jest w potrzebie i wzywa Was do walki – nie z bronią w ręku, ale z intelektualnym orężem -  nie pozostawajcie obojętni i bierni. Odpowiedzcie na to wezwanie. Polska potrzebuje Prawa i Sprawiedliwości a Prawo i Sprawiedliwość potrzebuje Was. Zachęcam więc do wzmacniania szeregów Prawa i Sprawiedliwości.

Polska się budzi!

Potrzebuje jednak kolejnego przełomu, który musimy dokonać wspólnie!