Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
piątek, 11 lipca 2014
Wspominaliśmy ofiary spod Smoleńska

Nawet niezwykle gorące posiedzenie Sejmu ani wakacyjny czas nie zwalniają nas z troski o prawdę i dążenia do niej. Było to tematem wielu rozmów osób, które jak co miesiąc, uczestniczyły w miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Jak zawsze modliliśmy się za wszystkie ofiary oraz naszą ojczyznę.


czwartek, 10 lipca 2014
Głosowanie nad wotum nieufności w piątek

Podczas trwającego posiedzenia Sejmu omawialiśmy zgłoszony przez posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosek o wyrażenie wotum nieufności Radzie Ministrów i wybranie profesora Piotra Glińskiego na premiera. Nasz klub reprezentował prezes Jarosław Kaczyński. Wiele na powyższy temat już napisałem i liczę, że podczas piątkowego głosowania posłowie pokażą, że zależy im na Polsce i dokonają pierwszej, z koniecznego bloku zmian.


piątek, 27 czerwca 2014
Spotkanie z cyklu "Czas na zmiany" w Radomiu

"Czas na zmiany" pod takim hasłem w najbliższą niedzielę, 29 czerwca, odbędą się w całym kraju spotkania otwarte, których tematem będzie afera podsłuchowa.

Chcemy wyjaśnić Polakom, jakie skutki ma afera podsłuchowa i co PiS zamierza zrobić, aby nie udało się Platformie Obywatelskiej tego skandalu zamieść pod dywan. W Radomiu zapraszamy na spotkanie, którego będę jednym z zaproszonych osób, w sali obrad Rady Miejskiej przy ul. Moniuszki. Początek o godz. 18.30. Spotkanie ma charakter otwarty.

Tagi: PIS PO Radom Suski
21:35, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
środa, 11 czerwca 2014
Kiedy PAŻP uruchomi urządzenie DVOR /DME na radomskim lotnisku? Interpelacja do minister Bieńkowskiej.

W dniu dzisiejszym skierowałem do Elżbiety Bieńkowskiej - Ministra Infrastruktury i Rozwoju interpelację poselską w sprawie uruchomienia urządzenie DVOR /DME na radomskim lotnisku.

Opóźnienia przy budowie urządzenia DVOR/DME na radomskim lotnisku uniemożliwiają rozpoczęcie cywilnych operacji lotniczych, narażając Gminę Miasta Radomia na straty finansowe.Warszawa, 11.06.2014 r.

 

Szanowna Pani

Elżbieta Bieńkowska

Minister Infrastruktury i Rozwoju

 

 

W dniu 29 maja bieżącego roku Port Lotniczy Radom stał się 14. portem lotniczym w Polsce. Inwestycja realizowana wysiłkiem Gminy Miasta Radomia ma stanowić jeden z najważniejszych impulsów do rozwoju miasta i całego regionu, uzupełniając sieć polskich lotnisk regionalnych.

Już w grudniu 2011 roku Port Lotniczy Radom zwrócił się do Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z wnioskiem o umieszczenie lotniska w planach PAŻP. Port Lotniczy Radom zawnioskował o instalację i uruchomienie systemu precyzyjnego lądowania ILS kat.I. Kolejne wnioski dotyczyły zorganizowania przestrzeni powietrznej nad Radomiem oraz m.in. lokalizacji cywilnej wieży kontroli lotów.

W dniu 28 lutego 2013 roku Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wydał decyzję o wyznaczeniu PAŻP do zapewnienia Służby Kontroli Lotniska TWR w strefie kontrolowanej CTR lotniska Radom. W związku z tą decyzją, PAŻP została zobowiązana do wyposażenia lotniska w pomoce nawigacyjne DVOR/DME oraz ILS kat.I.

W dniu 11 lipca 2013 roku PAŻP
podpisała umowę z firmą KEYMILE  Sp. z o.o. dotyczącą budowy i uruchomienia na radomskim lotnisku DVOR/DME, z której to umowy wynikało, że urządzenie powinno być gotowe do użytku w maju 014 roku. Niestety, termin ten ulegał kolejnym zmianom.

Przedstawiciele PAŻP informowali, że urządzenie zostanie oddane do użytku w sierpniu, potem do końca września, by wreszcie w piśmie z 3 czerwca br., podpisanym przez Krzysztofa Kapisa - prezesa PAŻP, zakomunikować, że uruchomienie operacyjne urządzenia nastąpi w okresie listopad - grudzień 2014.

Jest to całkowicie nieuzasadniona, szkodliwa i generująca wymierne straty decyzja PAŻP. Pomimo uzyskania certyfikatu lotniska, wpisu do rejestru lotnisk i uzyskania statusu zarządzającego całością lotniska cywilno-wojskowego, Port Lotniczy Radom nie może realizować zadań do których został powołany. Takie działanie można oceniać jako postepowanie o charakterze sabotażu. Latem i jesienią 2014 roku na radomskim lotnisku nie będą mogły odbywać się operacje lotnicze z użyciem samolotów komunikacyjnych. Podpisana w ubiegłym tygodniu umowa z linią 4You Airlines przewiduje uruchomienie regularnych połączeń z europejskimi miastami pod warunkiem funkcjonowania urządzenia DVOR/DME. Kolejna negocjowana umowa, z innym przewoźnikiem, przewiduje dodatkowo podanie terminu zakończenia budowy urządzenia ILS kat.I.

Opóźnienia przy budowie urządzenia DVOR/DME na radomskim lotnisku uniemożliwiają rozpoczęcie cywilnych operacji lotniczych, narażając Gminę Miasta Radomia na straty finansowe.

Mając na uwadze powyższe proszę o odpowiedź na następujące pytanie:

Kiedy na radomskim lotnisku zostanie uruchomione i oddane do użytku urządzenie DVOR /DME?

wtorek, 10 czerwca 2014
Sejmowa forteca A.D. 2014

Nie da się opisać słowami tego, co dzieje się dzisiaj w Sejmie RP (zaprezentowałbym Państwu na zdjęciach, ale te będę mógł zgrać dopiero po zakończeniu posiedzenia, więc wówczas uzupełnię notkę). Dziennikarze wygnani, okna zaciemnione, żeby posłowie nawet językiem migowym nie mogli przekazać tego, co dzieje się wewnątrz.

A wszystko z racji na nadzwyczajne posiedzenie, podczas którego posłowie pochylą się nad wnioskiem o uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu, byłemu szefowi CBA. Nad całością czuwać będzie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, więc będzie to jedno z najtajniejszych posiedzeń w historii. Co ciekawe, nawet afera hazardowa nie wywołała takich środków ostrożności. Można się więc spodziewać, że co niektórzy mają sporo do ukrycia i muszą strasznie bać się tego, co powie Kamiński...

Zasieki, bramki, BOR i instrukcję udziela Krystyna Górska. Pozwolili wnieść długopis!

 


Wspominamy ofiary Katastrofy Smoleńskiej

Dzisiaj, 10 czerwca, przeżywamy kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Uroczystości rozpoczęły się rano, następnie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Wieczorem, o godz. 19, w warszawskiej archikatedrze odprawiona zostanie msza święta, a następnie odbędzie się Marsz Pamięci, który zakończy się przed Pałacem Prezydenckim.

 
poniedziałek, 02 czerwca 2014
Prorodzinne maszerowanie

Niedzielne popołudnie w naszym kraju należało do rodzin, które zdecydowały się wziąć udział w Marszach dla Życia i Rodziny. Odbyły się one w wielu miastach Polski. Osobiście miałem okazję poprzeć tę inicjatywę.

Wiele osób podkreślało problemy, jakie dotykają współczesne rodziny, zwłaszcza te z większą liczbą dzieci. Nie dziwię się, że jak wskazują badania, nikły procent Polaków jest zadowolonych z prowadzonej przez rząd polityki zwanej prorodzinną. Niemal na każdym kroku bowiem rządzący rzucającą im kłody pod nogi.

Maszerujący tłumaczyli, że chcą zwrócić uwagę nie tylko na powyższy problem. Zgłaszali także szereg wniosków do dyskusji nad zmianami ustaw, które bez dwóch zdań są obecnie konieczne.


Tagi: Radom Suski
07:53, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
niedziela, 25 maja 2014
Dziękuję za udział w wyborach do PE

Według większości sondaży pojawiających się w wyborczy wieczór, poseł Zbigniew Kuźmiuk osiągnął wynik, który pozwoli mu zasiąść w Europarlamencie. Z gratulacjami i oceną wyborów wstrzymam się do ogłoszenia oficjalnych wyników. Teraz chcę tylko podziękować wszystkim za pracę włożoną w kampanię wyborczą, a wyborcom za oddane na Prawo i Sprawiedliwość głosy

23:41, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 maja 2014
Jaka będzie Unia? Zależy od nas, Polaków!

Uczestniczyłem w wyjazdowym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. W jego trakcie posłowie i senatorowie PiS przyjęli stanowiska odnoszące się do sytuacji polskiej gospodarki.

- Jesteśmy w przeddzień wyborów. Obywatele muszą sobie zadawać pytanie o stawkę tego głosowania. Ta stawka jest bardzo wysoka. Chodzi o to, jaka będzie Unia? Czy będzie klubem kilku wpływowych państw czy wróci do swoich korzeni? mówił prezes PiS, Jarosław Kaczyński. 

wtorek, 20 maja 2014
Mazowsze bankrutem - to nie polityczna gra...

Wielokrotnie alarmowałem o sytuacji na Mazowszu. Niestety, władze PO-PSL w Sejmiku kontynuowały oderwaną od rzeczywistości politykę finansową i to ona doprowadziła województwo do bankructwa. Wczoraj radni Sejmiku Wojewódzkiego, w którym większość mają politycy wspomnianych ugrupowań, odrzucił wniosek o odwołanie marszałka Adama Struzika, chociaż dane przedstawiane przez różne instytucje nie pozostawiają żadnych złudzeń, że osoby zasiadające w Zarządzie Województwa Mazowieckiego nie powinny zajmować tych funkcji. To one są odpowiedzialne za wojewódzką katastrofę finansową i na dowód tego, że nie jest to tylko stanowisko przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, zamieszczam baner, jaki wywieszony był przez jedno ze środowisk lekarskich. Czy wymaga on dalszego komentarza? 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 52