Kategorie: Wszystkie | lotnisko, radom, suski
RSS
niedziela, 18 maja 2014
Były prezydent Gruzji oddał hołd Lechowi Kaczyńskiemu

Micheil Saakaszwili, były prezydent Gruzji, złożył dzisiaj w Polsce prywatną wizytę. Nie mogło w jej trakcie zabraknąć motywu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zawitał w Radomiu, gdzie pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich złożył kwiaty oraz przez chwilę opowiadał o przyjaźni, jaka łączyła go z prezydentem naszego kraju, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wyjątkowy gość podkreślił, że do Radomia zawitał dlatego, iż Lech Kaczyński był jego przyjacielem i nie mógł pominąć wizyty przy jego pomniku. Podkreślił również wiele wartości, którymi w życiu kierował się Kaczyński. Odwaga, jaką wykazał się podczas wizyty w Gruzji, gdy ta zagrożona była przez Rosję, wsparcie jakie udzielił mieszkańcom tego kraju, a także prezentacja prawdziwego patriotyzmu to tylko wybrane z nich. Zwrócił też uwagę na obecną sytuację m.in. na Ukrainie, wskazując ją jako poważny problem dla bezpieczeństwa Europy.

 

 

poniedziałek, 12 maja 2014
Dziękczynienie za kanonizację JP II

Miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w dziękczynieniu za kanonizację Jana Pawła II. Podczas Eucharystii został poświęcony nowy tympanon ku czci Papieża Polaka, od 27 kwietnia naszego nowego świętego.

Tagi: Radom
21:46, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 maja 2014
Głos o prawdę wciąż słyszalny

Już za miesiąc obchodzić będziemy 50 miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. 10 maja, tradycyjnie spotkaliśmy się w Warszawie. Modliliśmy się w intencji ofiar. Głos domagający się prawdy również nie milknie i wierzę, że do wyjaśnienia sprawy nic się w tej kwestii nie zmieni. 

j

czwartek, 01 maja 2014
Prezes Kaczyński gościł w Radomiu

Dzisiaj wizytę w Radomiu złożył Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Uczestniczył m.in. we mszy świętej w radomskiej katedrze, złożył kwiaty pod pomnikami Czerwca '76 oraz Lecha i Marii Kaczyńskich.

W swoim wystąpieniu prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślał rolę Radomia i radomian w walce o demokrację. Nawiązał także do najważniejszych działań, jakie Prawo i Sprawiedliwość podejmuje na wszystkich możliwych frontach. Wśród nich była troska o pracę dla Polaków, ich rodziny, zdrowie i bezpieczeństwo.

wtorek, 29 kwietnia 2014
Zapraszam na spotkanie z prezesem PiS-u

Pierwszego dnia maja w Radomiu wizytę złoży prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Zachęcam wszystkich do udziału w spotkaniach z nim.

O godz. 12 prezes Kaczyński uczestniczyć będzie we mszy świętej odprawianej w intencji ludzi pracy. Odbędzie się ona w Katedrze Opieki Najświętszej Marii Panny w Radomiu

Na godz. 13.30 zaplanowano przemówienie pod pomnikiem radomskiego Czerwca' 76 oraz złożenie kwiatów. Niespełna godzinę później delegacja spotka się pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich, gdzie również zostaną złożone kwiaty.


sobota, 26 kwietnia 2014
Antoni Macierewicz wskazał na problemy Polski

 

Spotkanie z Antonim Macierewiczem w Radomiu wzbudziło spore zainteresowanie. Na początku nie mogło zabraknąć elementu papieskiego. Najpierw uczestniczyliśmy w otwarciu wystaw zdjęć dotyczących Jana Pawła II a później wysłuchaliśmy muzycznego wystąpienia jednej z lokalnych grup.

Później, podczas spotkania z radomianami, poseł Antoni Macierewicz poruszył wiele ciekawych tematów. Zwrócił uwagę na niesamowitą wagę wyborów do Europarlamentu oraz na problemu osób bezrobotnych czy emerytów. Wiele było mowy także o przyszłości naszego kraju.

 

15:01, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 kwietnia 2014
Zapraszam na spotkanie

Zapraszam Państwa na spotkanie z posłem Antonim Macierewiczem, które odbędzie się 25 kwietnia br. (piątek) o godzinie 18:00 w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.

11:29, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 kwietnia 2014
Radosnego Alleluja!

Zmartwychwstały Chrystus przynosi ludzkości miłość, która przebacza, 
jedna i otwiera serca na nadzieję…

Bł. Jan Paweł II

Wszystkim Państwu życzę zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wszelkiej pomyślności i wielu Łask Bożych. Aby Zmartwychwstały Chrystus pokrzepił serca, przyniósł ukojenie, odrodził w nas wiarę i pomógł dostrzec piękno tego świata.

 

15:48, marekzpisu
Link Komentarze (1) »
niedziela, 13 kwietnia 2014
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzisiaj oddaliśmy hołd wszystkim pomordowanym w 1940 r. jeńcom polskim z obozów Kozielsk, Starobielsk, Ostaszków i zaginionym na Wschodzie.

Uczestniczyłem w złożeniu kwiatów na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego oraz we mszy świętej w Kościele Garnizonowym w Radomiu.


 

Tagi: Suski
18:53, marekzpisu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 kwietnia 2014
Rocznica katastrofy smoleńskiej na zdjęciach

Do współczesnej Golgoty porównany był Smoleńsk podczas obchodów czwartej rocznicy katastrofy rządowego samolotu, w której zginął śp. Prezydent Lech Kaczyński. Tak jak w poprzednich latach, opisanie uroczystości słowami nie przedstawi tego, co działo się w stolicy. Kilka najważniejszych momentów czwartkowych obchodów opisałem wczoraj. Dzisiaj zaprezentuję część zdjęć z tegorocznych uroczystości.

Dziękuję wszystkim za obecność i nieustanną walkę o prawdę.

 


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 52